Brazil

1. Σάκης Τριανταφύλλου
2. Σπύρος Μποζινάκης
Pit Manager. Βασίλης Αμπατζίδης
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Spiros Bozinakis

Brazil

Δημοσίευση από Spiros Bozinakis » Τρί Μάιος 10, 2016 10:17 am

Περίμενα πως κ πως αυτόν τον αγώνα διότι είναι η αγαπημένη μου πίστα...
Πολλές ατυχιες που κατά ένα περίεργο τρόπο καταφερα να τις διαχυριστω...

Q:17
Έκανα τραγικό κ χρησιμοποίησα το drs με αποτέλεσμα να ακυρώσω τους γυρους μου κ να εκκινησω τελευταίος...

Race:dnf
Ξεκινάει ο αγώνας κ ούτε φώτα είδα ούτε κορνες ούτε τίποτα...ωραία λέω εκκίνηση στα τύφλα...πάμε παρακάτω...πρώτη στροφή μπάχαλο...ευτυχώς καταφέρνω κ αποφεύγω όλες τις επαφές κ βρίσκομαι πίσω από το ματζαλη,προσπαθώ να περάσω κ στιγμιαία χάνω τη φορά μου με αποτέλεσμα να το εκμεταλευτει ο ιορδανης κ να μας περάσει και τους 2...δε πειράζει λέω...το πρώτο ενάμιση στιντ του αγωνα ήμουν σταθερά πίσω από το ντουλια στιν 11 θέση...αφού καταφερα μέσα στα Πιτ να περάσω στη 10 θέση κ μετα στην 9 θέση όλα έδειχναν ιδανικά,λέω επιτέλους θα πάρω τους πρώτους βαθμούς...άμ δε...κάποιος είχε διαφορετική γνώμη...

Στην 9 θέση είχα πίσω μου στα 25 δευτερα τον νικολαου κ κατάφερνα να διαχειριζομαι αυτή τη Διαφορά μέχρι που έπαθα ζημιά στο τιμόνι κ μέχρι να καταφέρω να τη φτιάξω έχασα 10 δευτερα...μετά χάνω κ αλλά 7 δευτερα γιατί δεχομουν γύρω από τους 3 πρώτους κ έπρεπε να κάνω στην άκρη για να μην τους ενοχλησω...η διαφορά λοιπόν είχε πέσει από τα 25 στα 5-6 δευτερα...οκ λέω το έχω,μπορώ,πάμε...άμ δε...στις 2 δεξιες ανηφορικες στροφές της πίστας χάνω λίγο τον έλεγχο κ βγαίνω εκτός πίστας...προσπαθω να μπω με ασφάλεια κ την ωρα που βλέπω να έρχεται από πίσω η Mclaren του κατελα(που μου ερειχνε γύρω)προσπαθώ να του δώσω χώρο ώστε να περάσει δίπλα μου...αλλά όχι ηπαμε δεχομουν γύρω...εστρειψε σαν να βρισκόταν μόνος του μέσα στη πίστα...σαν να μην υπηρχα...τάπα το γκάζι...γιατί μάλλον όπως είπα κ πριν έτρωγα γύρω...γιατί από ότι έχω καταλάβει όταν τρως γύρω πρέπει μόνο εσύ να είσαι προσεχτικος κ αυτός που τον ρίχνει το γύρω πρέπει να πηγαίνει τάπα!!!έτσι λοιπόν με ακουμπησε στο πλαι,με πέταξε πάνω στα λάστιχα κ...κομμάτια το μονοθέσιο...

Θα μπορούσα να τερματίσω στην 8 θέση αλλά είπαμε έτρωγα γύρω...

Υ.Γ από εδώ κ πέρα δε πρόκειται να σηκώσω το πόδι από το γκάζι για κανέναν...προτιμώ να τρώω ποινές από τους αγωνοδικες πάρα να μου καταστρέφουν τους αγώνες μου άλλοι...φιλικά πάντα...

Αμπου ντα μπι τώρα κ... :fight

Άβαταρ μέλους
Spiros Bozinakis

Δημοσίευση από Spiros Bozinakis » Τρί Μάιος 10, 2016 3:18 pm

Επειδή κάποιοι δεν καταλαβαίνουν θα το ξανά γράψω αλλιώς μπας και καταλάβουν...
Όπως είπα και εχτές...ΟΣΟ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟΣ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΈΧΕΤΑΙ ΓΎΡΟ ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟΣ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΡΊΧΝΕΙ ΓΎΡΟ...δε είπε κανένας κατελα ότι έπρεπε να με αφήσεις να μπω μπροστά σου...αυτό που είπα είναι ότι θα έπρεπε να είσαι πιο προσεκτικός...επίσης στο Υ.Γ έγραψα ότι δεν πρόκειται να ξανά αφήσω το γκάζι για κανέναν...ενώ είσαι έγραψες κ απειλησες ότι αν κάνω κάτι τέτοιο θα πέσεις πάνω μου...
Οκκκκκκκ συνεχίζουμε...

Άβαταρ μέλους
Heisenberg

Δημοσίευση από Heisenberg » Παρ Μάιος 13, 2016 3:47 am

ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ:. πρώτη Pole Position στην F1Axion και σημαίνει πολλά πραγματα για εμένα. Ή σκληρή προπόνηση απέδωσε καρπούς τουλάχιστον στα χρονόμετρα. :D

ΑΓΩΝΑΣ:. Η εκκίνηση από την 1η θέση ήταν κάτι το εντελώς διαφορετικό. Κάτι το πρωτόγνωρο για εμένα. Ένα περίεργο πράγμα είναι ότι δεν είχα καθόλου άγχος και ένιωθα σιγουριά.
Έτσι έγινε μία νορμαλ εκκίνηση. Κρατήθηκα στην 1η θεση και από πίσω μου είχα τον Κωστα. Προς έκπληξή μου υστερούσε παρά πολύ σε τελική ταχύτητα. Αποφάσισα να πάω συντηρητικά το 1ο στιντ για να φυλαξω ελαστικό. Το μετάνιωσα αργότερα γιατί είδα ότι μου βαζευε πολύ γρήγορα ο Πολέμαρχος. Ο Κωστας μπήκε νωρίτερα έκανε το undercut και βρέθηκε μπροστά μου. Στο 2ο στιντ ακολούθησα πάλι τον ίδιο ρυθμό. Αλλά όταν είδα τον Πολ στα 3 δευτερόλεπτα έβαλα τα πόδια στους ώμους και ετρεχα!!! Ο Κωστας ήταν στα 4 δευτερολεπτα.Τον φτάσαμε και άρχησε η τρελή μάχη!!! Τον περασα και έμεινα μπροστά. Επικές επιθέσεις από Πολ και Κωστα! Χρειάστηκε να επιστρατεψω ότι τεχνική ήξερα για να αμυνθω.
Τρομερες μάχες Κ1 και Κ4. Με βουτηγματα και άμυνες στο όριο!! Γουσταρα με χίλια!!! Κάνω ένα λάθος με τα καυσημα και ο Πολ περνάει....δεν μπόρεσα να τον ακολουθησω. Ή μάχη επικεντρώθηκε με τον Κωστα για την 2η θέση.....τελευταίος γύρος και έγιναν όλα πουτ@ν....μετά την Κ4 κραταω πολυ ώρα την 5η και με φτάνει ο Κωστας,περνάει από την εξωτερική(δεν ήθελα να τον ζορισω εκει γιατί θα χάναμε και οι 2) και φεύγει....ελα όμως που αυτός νόμιζε ότι του χαρησα την θέση.Έτσι λίγο πριν την εκκίνηση μου επιστρέφει την θέση. Δεν ξέρω εάν θα τον μάζευα στην ευθεια πριν την εκκίνηση εξαιτίας της τελικης μου....αλλά ξέρω ότι ξενερωσα με τον τελευταιο περίεργο γύρο.

Συγχαρητήρια στον Πολ για τον άθλο που έκανε!
Μπράβο σε όλα τα παιδιά που τρεξανε καθώς ήταν μία δύσκολη πίστα και είχαμε λιώσει στο practice!

Τα λέμε στο Abu Dhabi όπου κλείνει η αυλαία!!!
Το Πρωτάθλημα το αξιζετε και οι 2!!!
Κοψτε το στην μέση!!!
"IF YOU NO LONGER GO FOR A GAP THAT EXISTS,
THEN YOU ARE NO LONGER A RACING DRIVER."

- AYRTON SENNA

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Williams”