Abu Dhabi

1. Σάκης Τριανταφύλλου
2. Σπύρος Μποζινάκης
Pit Manager. Βασίλης Αμπατζίδης
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Heisenberg

Abu Dhabi

Δημοσίευση από Heisenberg » Παρ Μάιος 27, 2016 9:44 pm

Η προπόνηση που έγινε σε αυτήν την πίστα πραγματικά ήταν απειροελάχιστη....νόμιζω 50 γύρους. Ήταν επιλογή μου. Καθώς εκατσα και υπολόγισα την χρηματική αξία μου σε σχέση με τους από πάνω μου και είδα ότι δεν είχα κίνητρο για κάποια παραπάνω θέση. Αυτός ήταν ο κυρίως στόχος μου φέτος να τερματίσω οσο πιο ψηλά γίνεται στον πίνακα της χρηματικής αξίας για μεγαλύτερο ευρος επιλογής teammate για την νέα σεζόν.

ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ: ήρθε ή 2η Pole Position για φέτος κυριολεκτικά από το πουθενά! Δεν υπολόγιζα να ημουν καν στις 2 πρώτες σειρές(λόγω προπόνησης). Ήμουν τυχερός με την Pole γιατί οι Κωστας-Πολεμαρχος ήταν πιο γρήγοροι.

ΑΓΩΝΑΣ: στην εκκίνηση παραημουν χαλαρός. Ξέχασα το πόδι στο γκάζι και ανέβασε απότομα θερμοκρασία το μοτέρ. Βαριέσαι νομίζω 115°. Είδα καπνό. Πωωωωω αυτοκτόνησα!!! Ευτυχώς κανώ καλή εκκίνηση και στριβω 1ος Κ1. Ή θερμοκρασία έπεσε αλλά κάποιος δεν είχε πληρώσει το ρεύμα..... :lol: :lol: Ήταν τόσο δύσκολα τουλάχιστον για εμένα που δεν μπορούσα να οδηγησω αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είχα τον ρυθμό των Κωστα-Πολεμαρχου. Με το ζόρι κρατιομουνα. Κάνω το λάθος με περνάνε και οι 2 (lap 5) δοκιμαζω να ξανακανω επίθεση αλλά δεν χωραγα. Δεν σκέφτηκα ούτε στιγμή να υποχωρησω από την μάχη αυτήν αν αναρωτιούνται κάποιοι.....και καλά να μην χωθω κάπου και χτύπησω κάποιον και του στέρησω το Πρωτάθλημα. Δεν πάει έτσι. 1ον με συμβούλεψε μία ψυχή από την F1axion τη στάση να κρατήσω σε πιθανές μάχες στο τέλος του πρωταθλήματος, 2ον είχα ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ και στον εναν και στον άλλο! Ειδικά μετά την Βραζιλια. Και 3ον ο καθένας κάνει τον αγώνα του.
Στον 10 γύρο κάνω Pit stop αλλά αργησα και ο γύρος που έμεινα παραπάνω κυριολεκτικα με κατέστρεψε. Βάζω soft και βγαινω 10 secs πίσω από Πολέμαρχο και 15 μπροστά από Αδαμο. Έμοιαζε μία διαχειρησημη καα;στάση για την 3η θέση.....αλλά όπως ξεκίνησα τον 1ο μου αγώνα στην F1axion με ατυχία είπα να κλείσω και παλι με ατυχία.
Στον 20 γύρο περναω από ένα kerb και τον τιμόνι αλλάζει.....χρειάζεται να στριψω πολύ περισσότερο το τιμόνι λες και οδηγούσα ΙΧ. Νομιζα ότι έγινε κάτι με τις αναρτήσεις αλλά όλα έδειχναν οκ. Παω στα Πιτ και λέω να βγάλω το Usb και αν το ξαναβαλω να κάνει reset το τιμόνι. Με το που το βγάζω κολλάει τέρμα το γκάζι ανοιχτό!!!!
Τη γ@μ...με τώρα!!! Το ξαναβαζω το Usb. Τίποτα. Εφαγε κόλλημα. Κάηκε και το μοτέρ και ηρεμησαμε.

Πολλά μπράβο και στους 2 διεκδικητές του τίτλου! Για μένα και οι 2 είναι Πρωταθλητές. Πολλά μπράβο στον Πολέμαρχο για το 2ο του Πρωτάθλημα στην κοινότητα της f1axion !!! Κωστα πραγματικά ξέρω πόσο πολύ ξενερωσες γιατί κυριολεκτικά γαμ...θ..κες στην προπόνηση. Σημασία έχει να καταλάβεις ότι κέρδισες πολλά πράγματα φέτος σε εμπειρία για τις επόμενες σεζόν. Μην χάσεις το κίνητρο σου και συνέχισε την καλή δουλειά.
Πολ θα πάρω τηλέφωνο στο κεντρικά του Στρατού να σε απαλλάξουν από την θητεία!!! Χαχαχαχαχα

Πολλά μπράβο σε όλα τα παιδιά.
Συγχαρητήρια για ακόμη μία φορά στους διαχειριστές της f1axion για αυτό το καταπληκτικό Πρωτάθλημα που έχουν φτιάξει.

Ανυπομονω για την νέα σεζόν.
Έχω τεράστιο κίνητρο και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ όρεξη για δουλειά!!!

Bring on 2016-2017.......
"IF YOU NO LONGER GO FOR A GAP THAT EXISTS,
THEN YOU ARE NO LONGER A RACING DRIVER."

- AYRTON SENNA

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Williams”