19 - GP OF CHAMPU DHABI

1. Κώστας Γαλανομάτης
2. Μάνος Κούλης
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis
Πρωταθλητής
Πρωταθλητής

19 - GP OF CHAMPU DHABI

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τρί Μάιος 24, 2016 2:03 am

Συγχαρητήρια στην οδηγάρα Πολέμαρχο "Pole" Σαραντίδη για τον τίτλο! :hola :n1 :hola
Το αξίζαμε και οι 2,το πήρες εσύ! :beer :beer :beer
Υπήρχαν φορές που σε πίεζα στα όρια,υπήρχαν φορές που με πίεζες στα όρια και γενικά αλληλοσφαζόμασταν στους πιο πολλούς αγώνες και ειδικότερα προς το τέλος αυτής της συναρπαστικής Season που έκρινε τον τίτλο για 1 μόλις βαθμό!!! ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ POLEEEEE!!!!!!
:clap :respect :clap
(AYTA EINAIII!!!!!)
Και αυτός ο αγώνας ήταν ένας από αυτούς και ειδικά οι πρώτοι 25 γύροι.Ο Θανάσης συνείσφερε στο Thriller μιας και πήρε την Pole Position.Ξεκίνησα δυναμικά και θεώρησα πως θα έπαιρνα την δεύτερη θέση αλλά ο Pole έκανε και αυτός τούμπανο εκκίνηση.Από εκεί και πέρα τα κλασσικά.Μουδιασμένοι πρώτοι γύροι (μέχρι να φωτίσει λίγο η πίστα :P )...Τους πλησίασα και τους 2 και κάνει λάθος ο Θανάσης στον 6ο γύρο στην Κ5-Κ6...Είχα σκοπό να κινηθώ πανομοιότυπα με τον Πολέμαρχο αλλά βλέποντας να πατάει κερμπ και να υποστρέφει,έκλεισα και άλλο την γραμμή μου για να έχω καλύτερη επιτάχυνση.Περνάω τον Σάκη κολλάω πίσω από τον Pole και δοκιμάζω τα φρένα της πρώτης ευθείας.Δίπλα-δίπλα είσοδο και έξοδο...Αυτά είναι!!! Επιτάχυνση και ο Σάκης έχει καλύτερη έξοδο και πάει να με περάσει αλλά και τον Pole.Και ο Pole βλέπει και εμένα και τον Σάκη στους καθρέφτες του... :P Βουτάω εσωτερικά και από εκεί ξεκινάει ένα θρίλερ για τους υπόλοιπους 14 γύρους.Να προσπαθεί ο Pole να με περάσει,να του κλείνω γραμμή.Επόμενο γύρο τα ίδια,τα ίδια,τα ίδια.Με περνάει,τον περνάω και γενικά πολύ δίπλα-δίπλα να'ούμε! Μόλις είδε τον Σάκη να εγκαταλείπει σήκωσε πόδι από το γκάζι...Εγώ όχι! Άνοιξα την διαφορά και γενικά μέχρι να καταλάβω ότι σήκωσε πόδι και να το κάνω και εγώ μου πήρε 10-12 γύρους.Το αποκορύφωμα...Στο γύρο 44 καθώς είμαι άνετος και βλέπω πως ο Pole το έχει παρατήσει (για την ώρα),εμφανίζεται μπροστά μου απο Freeze μια Toro Rosso μετά το ξενοδοχείο...Το πώς την απέφυγα,δεν ξέρω ακόμα... :priest ... Μετά άρχισε το λάστιχο να χαλάει γιατί τα είχα βάλει πριν από τον Pole και οι τελευταίοι γύροι ήταν θρίλερ,προσπαθώντας από την μία να εξοικονομίσω λάστιχα-φρένα και από την άλλη να μην αφήσω τον Pole να πλησιάσει...Γιατί όταν μυρίζει αίμα..."Κλειδώνει"...
ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!
Τερμάτισα 1ος αλλά έχασα το πρωτάθλημα...Φτάνεις στην πηγή και δεν πίνεις νερό.Μπορεί να αφήνει μια πίκρα ΑΛΛΑ όταν το επίπεδο των οδηγών που διεκδικούν τον τίτλο είναι τόσο υψηλό και το ξέρεις και βλέπεις πίσω όλη την Season που έκανες από άποψη απόδοσης,μαχών και εμπειριών που κέρδισες (ή έχασες),δεν μπορείς παρά να νοιώσεις περήφανος και χαρούμενος που συμμετείχες σε αυτό. Μακάρι ότι κέρδισα φέτος, να μείνει χαραγμένο στο μυαλό για την επόμενη Season.Μια Season που αναμένεται πιο δυνατή από ποτέ μιας και τα "νέα" παιδιά δείχνουν δυναμικότητα για να διεκδικήσουν του χρόνου τίτλο από την μία και από την άλλη,"παλαίμαχοι" οδηγοί θα έχουν την δυνατότητα να διεκδικήσουν ένα "καινούργιο" πρωτάθλημα! Όπως κάθε χρόνο μια Season τελείωσε,για να αρχίσει η επόμενη! Ας κάνουμε λοιπόν το διάλειμμά μας,να κάνουμε και κανένα καρτάκι,να πάμε για κανένα καφέ,κανένα Beach-O-Baro,να διαβάσουμε για την εξεταστική ( :lol: ),να φάμε και καμία Kit-Kat και να περιμένουμε το καλεντάρι για το πότε θα δείξει..."F1aXion Season 2016-2017 Starts"...
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έτρεξαν σε αυτό τον αγώνα...Για το κλείσιμο της Season Ακολουθούν 3-4 βιντεάκια,το Season Review μου και... ? ...
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Άβαταρ μέλους
Manosk69

Re: 19 - GP OF CHAMPU DHABI

Δημοσίευση από Manosk69 » Κυρ Μάιος 29, 2016 9:42 pm

Μια αδιάφορη πίστα για μένα κυρίως απο άποψη κίνητρου μιας και βαθμολογικά δεν θα βελτίωνα την θέση μου.
Με πάρα πολύ λίγο practice,μόλις 2 φορές μπήκα στο server δεν προσδοκούσα τίποτα περισσότερο εκτός απο τον τερματισμό.

Q με μεγάλο ζόρι και εκκίνηση απο την 9η θέση.
Στην εκκίνηση έκανα το ίδιο λάθος που έκανα και στην Βραζιλία,ξεκίνησα πολύ αργά και έχασα 2-3 θέσεις.

Αφού πέρασα απο την Κ1 αλώβητος προσπάθησα να έχω ένα σταθερό ρυθμό χωρίς να κάνω υπερβολές.
Είχα πολύ καλή μάχη με τον Πολύζο και αργότερα με τον Δεληγιάννη και κατάφερα μέχρι να ανάψουν οι προβολείς τις πίστας να είμαι στην 7η θέση και λίγο αργότερα στην 5η δίνοντας μάχες με τον Λευτέρη να κρατηθώ μπροστά του.

Ξαφνικά μια πίστα που δεν την πολυκάνω κέφι μου έδινε την δυνατότητα να διασκεδάσω πολύ και να έχω απροσδόκητα πολύ καλό τερματισμό.

Τέσσερις γύρους πριν τον τερματισμό ο "ξενοδόχος" αποφάσισε να ψιλοχάσω την συγκέντρωσή μου και να καβαλήσω τα anticut στο γρήγορο σικέιν του 1ου sector...

Αποτέλεσμα ήταν να εκτιναχθώ στο απέναντι "ξενοδοχείο" στον δεύτερο όροφο,αριστερή σουίτα με θεα στην πίστα και 4 πιπινάκια να μ' έχουν λυσάξει στο "μασαζάκι"... :crazy

Abu Dhabi με τα ΟΛΑ του... :whip

Μπράβο Πολέμαρχε που κατέκτησες το πρωτάθλημα για 2η συνεχόμενη χρονιά... :n1

Μπράβο Κώστα :hola γιατί χωρίς την αξία σου ο Πολέμαρχος θα έκανε βόλτες...
θα βαριόταν...και θα το 'ριχνε στο :violin

Μπράβο σε όλα τα νεα παιδιά που κατά την άποψή μου προσαρμόστηκαν στην κοινότητά μας πολύ γρήγορα και ήταν στην κυριολεξία ΑΨΟΓΟΙ σε όλους τους τομείς...
:beer :hellas :beer

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Mercedes”