Canada

1. Αλέξανδρος Abrassard
2. Νίκος Αδάμος
Reserve Driver. Γεώργιος Αρμάδα
Κλειδωμένο
abrassard

Canada

Δημοσίευση από abrassard » Τετ Δεκ 23, 2015 11:47 am

Ψιλό τσαντίστηκα με το DQ

Πρώτη φορά φέτος έκανα τόσο πολύ δοκιμές.
Πήρα ένα σεταπ από τον Κώστα και Μάνο αλλά δεν μου καθόταν καλά. Το έφτιαξα και μου ήρθε κουτί.
Θα έκανα 2 πιτ και πιστεύω ότι όπως εξελίχθηκε ο αγώνας να μπορούσα και βάθρο.
Μπαίνω στον 25 γύρο για Πιτ και διπλό πάτησα τον περιοριστή. Μου βγάζει ποινή Stop & Go. Οκ λέω κανένα θέμα θα τους φτάσω έτσι και αλλιώς. Μπαίνω στον αμέσως επόμενο και με το που σταματάω μου αλλάζουν λάστιχα. Λέω θα μετρήσουν μετά τα 5δ. Τίποτα.
Μακακια θα έκανα, μάλλον δεν είδα σωστά και θέλει Drive Thru. Ξανακοιτάω Stop & Go. Θα τους πω να μην αλλάξουν λάστιχα. Τίποτα.
Έψαχνα παντού να δω εάν μου λέει πουθενά Drive Thru αλλά τίποτα. STOP & GO.
Τελευταία ελπίδα να θέλει απλός να μπω στον τρίτο γύρο.
(απ ότι μίλησα και με τον Μάνο το log έλεγε drive thru, θεωρώ ότι απλός κάπου κόλλησε.)

Πάμε για αλλά.

Μπράβο σε όλους τους καινούριους δεν είχα απολύτως κανένα θέμα.

Πολ λα μπράβο στον τεαμ ματε μου. Επιτέλους έναν τεαμ ματε άξιο, Μανο :)

Πολλά μπράβο στον Λευτέρη που το έφτασε στο τέρμα (αν και τον έβριζα όσο τον παρακολουθούσα)

Τώρα με τα καινούρια παιδιά, πιστεύω ότι όλοι θα ευχαριστούμε πολύ περισσότερο. Ψυχραιμία από όλους και κάλο είναι να μην λέμε πολλά πολλά μετά από κάθε αγώνα που η διάθεση μας είναι ευάλωτη.

Ikaros_Nikos

Δημοσίευση από Ikaros_Nikos » Τετ Δεκ 23, 2015 2:09 pm

Πρώτα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά (τους παλιούς) που μας βοήθησαν πάρα πολύ σε όλα τα θέματα και μας έδωσαν την ευκαιρία να τρέξουμε μέσα σε λίγες εβδομάδες σε αγώνα.

Qualifing
Q1. Μου βγήκε ένας πολύ κάλος γύρος με τα Soft ελαστικά και μπόρεσα και μπήκα στην 10αδα.
Q2. Με τα Super Soft είχα στόχο τις θέσεις 6-8 άλλα κατάφερα να πάρω την 5η θέση.

Race
Πάρα πολύ άγχος για το πως θα πάει η εκκίνηση και να στρίψουμε καθαρά στις πρώτες στροφές του αγώνα. Νομίζω για πρώτη φορά ξεκίνησα σχετικά καλά (έκανα ότι μου είπε ο Teamate) κράτησα απόσταση από τον Σταύρο άφησα χώρο στον Ιορδάνη και αρχικά έχασα τη 5η θέση άλλα στην Κ2 είχα καλύτερη έξοδο
και μπόρεσα και κρατήθηκα 5ος.
Από τον 1ο και για πόλους γύρους είχα δημιουργήσει τρενάκι πίσω μου και με πίεση από τον Ιορδάνη (για την 4η θέση μετά την εγκατάλειψη του Νίκου Κατελα) μέχρι που μπήκα για το 1ο pit. Βλέποντας τον Ιορδάνη να μένει έξω κατάλαβα ότι έχασα την 4η θέση
Στα μισά του αγώνα είχα παρόμοιο ρυθμό με τον Στέλιο και όσο περνούσαν οι γύροι έχανα χρόνο και μείωνε την διαφορά μέχρι που έκανε λάθος. Σε εκείνο
το σημείο του αγώνα άρχισε η κούραση και προσπαθούσα μόνο να κρατήσω
σταθερό ρυθμό και με τις συμβουλές του Αλεξ να τερματίσω μέχρι που....άρχισαν τα προβλήματα για τους μπροστινούς. Αρχικά ο Κώστας Γαλανομάτης μετά ο Ιορδάνης και τέλος ο Σταύρος Μουζαΐδης και έτσι από 5ος βρέθηκα 2ος.
Στο τέλος τα προβλήματα ήρθαν και σε μένα για τους 5 τελευταίους γύρους αλλά στάθηκα πιο τυχερός από τα παιδιά και τερμάτισα.

Γενικά είχα καλή αίσθηση του μονοθέσιου και ευχαριστήθηκα πολύ τον αγώνα.
Συγχαρητήρια στον Πολέμαρχος για την νίκη και γενικά σε όλα τα παιδιά.

Armada

Δημοσίευση από Armada » Τετ Δεκ 23, 2015 6:26 pm

Είμαι βαθύτατα συγκινημένος που το όνομά μου αναγράφεται στο αποτέλεσμα αγώνα. 2η θέση...ούτε στο καλύτερο όνειρό μου. Ευχαριστώ πολύ εκ βάθους καρδίας....ήταν ένας συναρπαστικός αγώνας.....όλα πήγαν τέλεια....η στρατηγική δούλεψε καλά.....

....κάτι τέτοια θα έγραφα ΑΝ ήταν όλα αληθινά..... :banana :lol:

Συγχαρητήρια στον Ίκαρο....με τον Ίκαρο η ομάδα πετάει απ' ότι βλέπω.... :lol: Το νού σας τώρα....

Καλή συνέχεια σε όλους.....Επίσης τις θερμότερες ευχές μου για τις εορτές που έρχονται. :priest

Το ξέρω ότι με ζητούν πολλές ομάδες για....τηλεσχολιαστή...αλλά δεν θα ενδώσω...... :lol: :lol:

Ευχές

Γεώργιος ή απλά Armada....

υ.γ: Η Wind με έστειλε αδιάβαστο.... Εχθές έπεσαν οι νέες υπογραφές με άλλο πάροχο...Πάει ο παλιός ο πάροχος....λαλαλαλαλαλαλααααα.....

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”