ΑΜΠΟΥ ΝΤΑΜΠΙ

1. Νικόλας Νικολάου
2. Μάκης Ντούλιας
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΑΜΠΟΥ ΝΤΑΜΠΙ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Μάιος 24, 2016 12:39 pm

Στo qualifying δεν κατάφερα να περάσω για λίγα εκατοστά μόνο και αρκέστηκα στην 11η θέση.

Αγώνας: Μια πίστα που όλες τις μέρες πριν τον αγώνα πάσχιζα να βρω στήσιμο και να ρίξω χρόνους. Μόνο μια μέρα πριν το αγώνα κατάφερα να το κάνω αυτό. Μια πίστα πολύ δύσκολη και κουραστική και που εύκολα μπορεί να γίνει το λάθος. Δεν αρκούσε αυτό ο αγώνας ήταν και νύκτα.... :? Στους πρώτους γύρους μέχρι να ανάψουν τα φώτα δεν έβλεπα καθαρά και δυσκολευόμουνα αφάνταστα να οδηγήσω...έχανα συνεχώς τα φρεναρίσματα μου για αυτό και άφησα όλους να με περάσουν μην πάρω κανένα στο λαιμό μου. Σιγά Σιγά βρήκα ρυθμό και ανέβαινα θέσεις μέχρι την 9η είχα φτάσει τη στιγμή της εγκατάληψης. 29ος γύρος φτάνω στο 2ο σεκτορ και στα εσάκια μετά πατάω λίγο το κερμπ και με γυρνάει...προσπαθώ να το φέρω ξανά στην πίστα και καβαλάει το μονοθέσιο το κερμπ...έμεινε εκεί ούτε μπροστά ούτε πίσω έτσι ήρθε η αναγκαστική εγκατάληψη. Κάθησα και έβλεπα τη μάχη των πρωταθλητών μέχρι το τέλος. Εξαιρετική και με αγωνία μέχρι το τέλος...είπα ''πρωταθλητών'' γιατί για εμένα και οι 2 Πολέμαρχος και Κώστας πρωταθλητές είναι.
Συχαρητήρια σε όλους όσους τερμάτισαν σε αυτό το δύσκολο αγώνα. Μπράβο και στο φίλο Κώστα Κόντο ο οποίος το πάλεψε μέχρι το τέλος και τερμάτισε...τον έβλεπα πόσο το πάλευε αλλά άντεξε :clap

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Manor”