Adu Dhabi

1. Μάνος Κούλης
2. Κώστας Κόντος
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
General lee

Adu Dhabi

Δημοσίευση από General lee » Τετ Ιουν 21, 2017 6:27 pm

Q:μπορούσα και καλύτερα 16ος

R:όπως ξεκίνησε η χρονιά έτσι και τελειώνει χάλια μαύρα ειχα Καλές και αρκετές μάχες και καθαρές 15 γύρους περίπου πριν το τέλος και ήμουν και στους βαθμούς στην δεξιά στροφή πριν το ξενοδοχείο παταω άτσαλα το κερμπ και με γυρίζει 2 σβούρες στον αέρα και εκεί μου στράβωσε την μπροστά ανάρτηση και δεν πήγαινε με τίποτα η ζημιά δεν φτιάχνει οπότε και πάλι εγκαταλείψει και όπως ήρθαν τα πράγματα θα είχα τερματίσει στην 9η θέση.
Τι να πω πάμε για την καινούρια σεζόν και ελπίζω να τα παω καλά.
Συνχαρητηρια στα παιδιά στο βάθρο και σε όσους πήραν μέρος και μπράβο στον teammate μου. :hellas
POWER. A BEAUTIFUL THING.
#22 HAF Racing Team
#01 General Lee
Κόντος Κωνσταντίνος

Άβαταρ μέλους
Manosk69

Δημοσίευση από Manosk69 » Παρ Ιουν 23, 2017 11:05 pm

Ο τελευταίος αγώνας της σεζόν αποτέλεσε μια ευχάριστη έκπληξη στον εαυτό μου απο πλευράς μαχών και σταθερής απόδοσης.
Δεν μπορώ να πω ότι η συγκεκριμένη πίστα είναι απο εκείνες που με "φτιάχνουν" για να τρέξω...
αλλά τελικά έπαιξε ρόλο ότι απλά βρέθηκα στην μέρα μου.

Παρ' όλο που στο Quali δεν μου βγήκε καμμία προσπάθεια και έμεινα εκτός Q2...στον αγώνα τα πράγματα ήταν διαφορετικά.

Με στρατηγική που δεν είχα καν σκεφθεί εκκίνησα με soft...και θα δούμε... :crazy3

Απο την 14η θέση που ξεκίνησα βρέθηκα στην 11η στην πρώτη μεγάλη ευθεία ύστερα από τις επαφές που είχαν τα μπροστινά μονοθέσια...
κατάφερα να αποφύγω την όλη ανακατοσούρα και αμέσως συγκεντρώθηκα πρώτα πίσω μου που βρισκόταν ο Στέλιος και μετά τι γίνεται μπροστά μου.

Σε όλο το 1ο στίντ κρατήθηκα σταθερά μπροστά από τον Στέλιο στα 2-3sec...
μπροστά η διαφορά μου από τον Κατέλα δεν άνοιγε αλλά ούτε και έκλεινε,οπότε έκανα οικονομία στην soft και να την κρατήσω όσο πιο πολύ μπορώ...
πιτ στον 13ο γύρο και ξανά σε soft με σκοπό να τα κρατήσω τουλάχιστον για 15 γύρους.

Έβλεπα όσο περνούσαν οι γύροι οτι αποκτούσα περισσότερη αυτοπεποίθηση στην πρόσφυση που είχα και το διαχειριζόμουν άψογα για τα δεδομένα μου.

Στον 28ο γύρο μπήκα 2ο πιτ με τον Στέλιο να ακολουθεί πίσω...
είχα ενα χτύπημα στην είσοδο όχι σπουδαία πράγματα αλλά μέχρι να πατήσω το space να μην μου φτιάξει τίποτα πέρασε μπροστά μου ο Στέλιος πολύ οριακά...

εκεί έπεσε και το κυνήγι... :fight :fight :fight
κάπου εκεί βρέθηκε πίσω μας και ο Ιορδάνης...αρχίσαμε το :whip
και οι τρείς.Τελικά μας πέρασε και ξανά με τον Στέλιο κυνηγητό...
ώσπου έκανε το λάθος και πέρασα...

Τελευταίο στιντ στον 43ο γύρο με supersoft στην 8η θέση, με τον Γιούργαλη στην 7η...
η διαφορά μας περίπου στα 8 sec αν θυμάμαι καλά...
Θα πάω καμικάζι όσο γίνεται,σκέφτηκα,αν κλεισω την διαφορά στους τελευταίους γύρους θα έχω ελπίδα για την 7η θέση και έτσι έγινε στον 50ο γύρο καθώς με ταλαιπωρημένα λάστιχα ο Γιούργλης,δυσκολευόταν να κρατηθεί μπροστά.

Τελικά όπως είπα και στην αρχή ήταν η μέρα μου και ευχαριστήθηκα μάχες σε όλο τον αγώνα.
Κρίμα που ο teamate μου εγκατέλειψε,πιστεύω ότι άξιζε να ήταν στους βαθμούς,δεν πειράζει όμως ρε m8...θα έρθει η "άσπρη μέρα"...

Συγχαρητήρια στον Σάκη για την 1η του νίκη... :n1
συγκεντρώθηκε και πέτυχε τον στόχο στο κέντρο... :hola

Μπράβο και σε όλα τα παιδιά που συμμετέχουν και προσπαθούν για το καλύτερο...!!! :band

Καλό Καλοκαίρι σε όλους!!!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Mercedes”