RACE O5 - SPAIN GP

1. Σπύρος Φάκης
2. Λευτέρης Αξιώτης
Κλειδωμένο
Spiros Fakis

RACE O5 - SPAIN GP

Δημοσίευση από Spiros Fakis » Τρί Ιαν 10, 2017 9:00 pm

Επιτελους αγωνας :!: Επιτελους καταφερα να συμμετεχω κι εγω φετος.

Στο Q δεν εκανα τιποτα το ιδιαιτερο και ετσι εκκινουσα απο την 10η θεση του grid.

Στον αγωνα ξεκινησα με medium γομα κατι που με εκανε πιο αργο σε σχεση με τους ανυπομονους οδηγους πισω.
Μια επαφη με τον Ζαλογιαννη (αφου γλητωσαμε εγω και Μουζαιδης πιο πριν μετα απο την βολτουλα χερακι χερακι για καμποσα μετρα) στην Κ1 του 3ου γυρου και τετακε χανοντας αρκετο χρονο και λαστιχο,ευτυχως διχως ζημια.Ετσι ηρεμα απο τελευταιος σιγα σιγα τερματησα 8ος και πηρα και τους πρωτους μου βαθμους για φετος.

Μπραβο για οσους τερματισαν μπραβο στον Μουζαιδη για τη νικη και μπραβο και στον Λευτερη που κραταει την ομαδα εκει που πρεπει να βρισκεται :lol :lol :lol

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Πέμ Ιαν 12, 2017 9:10 am

Πέρασα πάρα πολυ όμορφα τις γιορτές. Οπότε να περνούσα και καλά στον αγώνα δεν γινόταν.
Τα πενταλ δεν γύρισαν πότε ανάποδα όπως θελω να κάνω εδω και 7 χρόνια και απλά κάναμε γύρω γύρω όλοι. Βέβαια με 3 πιτ έναντι 5 των μπροστινών θα μπορούσα να είχα μπει στην δεκάδα εάν δεν κολλούσα στην αμμοπαγίδα για ενα όλοκληρο λεπτό. Ευτυχως δεν κάηκε ο κινητήρας. Πρώτη φόρα τοσο απροετοίμαστος που σκεφτόμουν να μην πάρω καν μέρος......αλλά... και αυτό ειναι γνώμη μου αλλά και επιθυμία να το κάνουν και άλλοι που συχνα πυκνα λενε δεν θα τρεξω γιατι δεν εχω δουλεψει:

Δεν εχει σημασία ότι ηξερα απο πριν οτι δεν θα παρω βαθμό. Μπηκα και πήρα μέρος κανονικά. Γιατί; Γιατι έχει νοημα η παρουσια του οχι καλά προετοιμασμένου οδηγού στο grid! Εχει νοημα για την παρέα! Δεν ειναι θεμα οτι θα ξεφτιλιστώ. Ειναι θέμα διασκέδασης για όλους. Οδηγοί που έμειναν πίσω πιστευω ευχαριστήθηκαν το γεγόνος ότι υπήρχε ακόμα ένας πίσω τους που μπορεί να μην ήταν απειλή, αλλά έδινε νοημα στο να πιέσουν κι άλλο, να κερδίσουν ακόμα μια μάχη και να μην βαριούντε. Το μόνο που φρόντισα ήταν να μην μπω σε μάχες γιατι δεν αισθανόμουν safe. Κρατησα πισω οδηγους οσο μπορούσα, όταν φτάνανε πλαί μου ποδι απο το γκαζι και περαστε και παραλιγο να παρω και κανα βαθμο. Σκεφτείτε το κάποιοι που καποιες φορες δεν παιρνετε μερος επειδη το αποτελεσμα φοβαστε οτι δεν θα ερθει και παρτε μερος στον αγωνα γιατι παιζει ρολο για την παρεα. Συν του οτι γραφετε χιλιομετρα εμπειριας. Απλα μην μπειτε σε μαχες εαν δεν αισθανεστε safe.

Υ.Γ.1 Ο Teamate μου να μαζεψει περισσοτερους βαθμους απο μενα και μετα να βγαζει γλωσσα. Εβγαλα την ομαδα μονος μου 3η περυσι. Μια Sauber του ειπαμε να κρατησει πισω και σκοτωθηκε.

Υ.Γ.2 Συγχαρητήρια για την ακομα μια φορα επαγγελματική εκκίνηση.

Υ.Γ.3 Τελικα πόσο προφητικη μπορεί να ηταν αυτή η φώτο;

Εικόνα
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “McLaren”