RACE 06 - MONACO GP

1. Σπύρος Φάκης
2. Λευτέρης Αξιώτης
Κλειδωμένο
Spiros Fakis

RACE 06 - MONACO GP

Δημοσίευση από Spiros Fakis » Τετ Ιαν 18, 2017 5:53 pm

Λιγο πρακτις αλλα αρκετο να μου δωσει γρηγορους γυρους και σταθερους.
Στο Q 5η θεση και ετοιμος για τον πιο δυσκολο αγωνα της χρονιας.

Σβηνουν τα φωτα και η εκκινηση ειναι καλη οποτε δεν χανω ουτε κερδιζω θεση,φτανουμε Κ1 και εκει που λεω στον εαυτο μου την περασα την ριμαδα νασου καπου εκει αριστερα στην ακρη ο μπλε Κατελας αναμεσα σε εμενα και την μπαριερα.
Δεν καταλαβαινω γρηγορα την ολη κατασταση,δεν αφηνει και ο μπλε το ποδι απο το γκαζι και να που μειναμε και οι δυο με αναρτησεις και ροδες στο χερι. Δυστηχος για τον Jim και για μενα,θα καναμε καλο αγωνα νομιζω.

Μπραβο στον Νικο για την νικη και σε οσους τερματισαν.Κριμα για τον Λευτερη που τον προδωσε το ιντερνετ και που εγινε και ρομπα μαλλον στο facebook :rofl

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Πέμ Ιαν 19, 2017 12:01 pm

Στο Μονακό η συνταγή ειναι απλή. Ή λιωνεις στο practice, κάλη θεση στο Q και φεύγεις. Η κάνεις 94 γύρους, στήνεις ενα βασικό σεταπ, γύρω γύρω όλοι και επι πτωμάτων να ανέβεις.

Q: Τα κάνανε όλοι σαλάτα και έτσι βρέθηκα στην δεκάδα και να εκκινώ 8ος.

R: Kαλή εκκίνηση, μπαινω δεξια απο Αμπατζιδη, καθαρος δρομος. Μπαινουμε στη ζωνη φρεναρισματος και ενω ειμαστε οριακα, out of the Blue χωρις κατι να τον αναγκαζει, ο Βασιλης αλλαζει αποτομα γραμμη και μπαινει μπροστα μου. Επιλογες: Α. σκαω πανω του οπως το 2014 στο Σπυρο και βγαινουμε εκτος 4 αμαξια, Β. Δεξια να τον αποφυγω.

Επελεξα Β στα μηδενικα χρονικα περιθωρια της εκκινησης στο Μονακο και ακουμπησα τον Μανο. Απο εκει και επειτα η ζημια που ειχα δεν επηρρεαζε το αυτοκινητο και παμε για το γυρω γυρω ολοι. Για καλη μου τυχη δεν ειχε δουλεψει ουτε ο Σακαλης και κολλησα πισω του για πολλους γυρους και ετσι ειχε ενδιαφερον μια μαχη κολλιτσιδα. Μετα το 1ο στιντ με κατι μικροκαθυστερησεις στην πιστα παλι πισω του κολλημενος. Δοκιμασα να περασω οταν εκανε λαθη αλλα ηταν επικινδυνο οποτε περιμενα το λαθος. Το λαθος εγινε λαθη και στο τελος εγκατελειψε.

Απο εκει και επειτα παμε να κλεψουμε βαθμους. Στον 41 μια κοκκινη φοραδα στο τουνελ με σπασμενη αεροτομη. Πανηγυρια εγω!!!! Λιγο αργοτερα ενημερωση οτι και η 2η κοκκινη φοραδα εκτος αγωνα. Τρελλα πανηγυρια εγω για την συμφορα που βρηκε την συμπεθαστατη (και καλα) ομαδα, τοσο που εχασα τα φρενα στο τουνελ αλλα το σωσαμε. Ειμαι πλεον 6ος....Επομενος γυρος:
Λ: - Σπυρο πάμε για νίκη!
Αγνωστη φωνή στο TS: Σιγα μην πάρει νίκη!

Connection Lost....και χασαμε και το στοιχημα, χασαμε και μια 1000% σιγουρη νίκη!...

Κριμα για τον teammate παλι μεχρι την κ1 έφτασε.

Πλεον μας περασε και η Manor. Ποιος;....η Manor!!!! Με τη Manor λογικα θα παιξουμε την 4η θεση, με τη Manor τα μπλεξαμε και οι δυο μας στο Μονακο και χασαμε την ευκαιρεια να τους βαλουμε στη θεση τους, με τη Manor θα τα βαλουμε και στον Καναδά!

Blame Canada!!
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “McLaren”