RACE 09 - Britain

1. Σπύρος Φάκης
2. Λευτέρης Αξιώτης
Κλειδωμένο
Spiros Fakis

RACE 09 - Britain

Δημοσίευση από Spiros Fakis » Τρί Φεβ 14, 2017 2:52 pm

Απο τις λιγες φορες που το ομαδικο μας practice απεδωσε....αλλα για εμενα μονο στο practice.

Το Q1 καταστροφηκο ενω μπορουσα πολλα δεν πειρα τιποτα.
Στον αγωνα καταστροφη ξανα.13ος εκκινησα,κερδισα τεσσερις θεσεις γρηγορα,πιάνο Σακαλη οπου και με ταλαιπωρησε πολυ να τον περασω.Περναω βγαινω πισω απο Λευτερη και επιλεγω να κανω πιτ για να μη μπλεξουμε μεταξυ μας.Μπαινω πιτ και βγαινοντας με περημενε ενα πολυ ωραιο DT.
Το εκτελω στον επομενο γυρω και σε λιγο ξαναφτανω τον Σακαλη περιπου 4 δευτερολεπτα πισω του.Αλλαζω μενου στο LCD και ειμαι ετοιμος να επιλεξω τα hard :lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν μπορω να αλλαξω λαστηχα...δεν μπορω να αλλαξω λαστηχα...Δεν μπορω να αλλαξω λαστηχα...Δεν μπορω να αλλαξω λαστηχα :lost :lost :lost :lost

Ετσι σταματησα και τον αγωνα μου και εγκατεληψα μη μπορωντας να αλλαξω λαστηχα :byebye

Υ.Γ.Δεν μπορεσα ποτε να αλλαξω λαστηχα :!:

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Τρί Φεβ 14, 2017 4:24 pm

Δεν μπορεσε ποτε να αλλάξει λάστιχα.
Το θετικο ειναι οτι την Κυριακη κατσαμε και δουλεψαμε. Και οι δυο μαζι!!! Και πηγε εξαιρετικα. Εγω να φανταστειτε, για πρωτη φορα μετα απο 9 αγωνες, ανακαλυψα οτι με το temporary boost μπορεις να πας πιο γρηγορα. Ναι καλα διαβασατε. Την Κυριακη το ανακαλυψαμε αυτο γιατι εμεις στη Mclaren ειχαμε φαει ενα σκαλωμα οτι θα βρουμε τροπο να κανουμε και Q και R μονο με το boost 1 και να βρουμε τροπο να παμε και γρηγορα. Αμεεε!!

Ε την Κυριακη μετα απο 9 αγωνες ειπαμε να δοκιμασουμε κατι διαφορετικο στην ομαδα μας που ειναι ολο πρωτοποριες. Ωραια σεταπ και οι δυο, καλος ρυθμος. Αναμπουμπουλα στο Q με τα σαλια που εριξε αλλα οκ...περασα 10αδα. Εκκινηση 8ος. Στη βρεγμενη πλευρα εκανα καταπληκτικη εκκινηση και περασα 5ος αναμεσα απο Στελιο και το κακο κρανος.

Δεν ειχα ιδεα τι κανουν τα σοφτ οποτε συντηρηση. Το κακο κρανος πισω να κυνηγαει. Μετα χαθηκε. Διατηρω την 5η θεση ανετα χωρις ουσιαστικα να απειλουμαι ουτε να απειλω.
Πιτ.
Αλλαγη σε hard με σκοπο να παμε για 2 πιτ συνολικα. Βγαινω πισω απο Νικολαου με τα medium.
Φφφφ.....κανε βρε ακρη......φφφφ....βρε κανε ακρη σου λεω. Τιποτα.
Ωραια μαχη οσο κρατησε, καθαρη με υπομονη μετα απο καποιους γυρους περασα στην ευθεια του 1ου Drs.
Εχασα ομως πολυ χρονο.

Παμε παλι. Συντηρηση να βγουν τα δυο πιτ. Διατηρω την 5η θεση. Λιγο πριν το τελευταιο πιτ φτανει πισω ο Αμπατζιδης με τα medium. Σκοτιστηκα. Ας φτασει και ας περασει και θα δουμε ποιανου τα λαστιχα θα αποδιδουν καλυτερα μεχρι το τελος. Κολλαει πισω. Δοκιμαζει να περασει δεν μπορει. Ειμαι στη τσιτα για να μην πιεζω τα λαστιχα μου και να παιζω και αμυνα. Στην τσιτα ομως. Ανοιγει το teamradio:

Σ- Με ποια κουμπια αλλαζω λαστιχα;
Λ- Βελακια
Σ- Δεν δουλευουν
Λ-
Σ- Ουτε τα πανω κατω δουλευουν
Λ-
Σ- Δεν μπορω να επιλεξω αλλη γομα
Λ-
Σ- Δεν μπορω να αλλαξω λαστιχα
Λ-
Σ- Δεν αλλαζουν
Λ-
Σ- Δεν το πιστευω τι εχει γινει τωρα
Λ-
Σ-Δεν μπορω να αλλαξω λαστιχα με τιποτα
Λ-
Σ-Δεν αλλαζουν
Λ-
Σ- Δεν μπορω.....δεν μπορω με τιποτα...δεν αλλαζουν τα λαστιχα..
Λ-
Λ- Ειμαι στην τσιτα ειμαι σε μαχη σορρυ δεν μπορω. (Απο μεσα μου: Θα σε σκοτωσω!)
Σ- ΟΚ, δεν μπορω να αλλαξω λαστιχα.
Λ-
Λ-
Σ- Τι να κανω τωρα; Δεν μπορω να αλλαξω λαστιχα
Λ- Οδηγα
Σ- Το παρατησα.

Περναει λοιπον ο Αμπατζιδης. Αλλα δεν παει πουθενα. Πιεσα για να δω τη διαφορα στις γομες και εμεινα κολλιτσιδα πισω και με Drs. Οταν ειδα οτι οκ το εχουμε για το τελος, χαλαρωσα να βγαλω το στιντ. Πιτ στοπ ταυτοχρονα. Βγαινουμε και το παιχνιδι θα παιχτει μεχρι τελους με Αμπατζιδη και Ζαλογιαννη να εχει ακομα ενα πιτ ενω ηταν 5 δευτερα πισω οταν μπηκαμε πιτ εμεις οι δυο. Που ξεφυτρωσε αυτος; Νομιζα οτι ειχε σκοτωθει.

Βγαινω μαζι με τον Αμπατζιδη απο τα πιτ με 8 δευτερα να μας χωριζουν και εχει πααρα πολυ ψωμι ακομα. Συντηρηση και στο τελος που θα ψοφαει η δικια τους γομα τα διαλυω και παμε για μαχη. Αλλα εκεινη την ωρα εφτασε ο Στελιος, παιρνει DRS παει να περασει στην γρηγορη δεξια, ακουμπαμε, αγωνας τελος για Στελιο, γομα μειων 15% απο το τετακε, εξαφανιστηκαν οι Αμπατζιδης, Ζαλογιαννης, αντιο 5η θεση.
Τελικη καταταξη 7η και πικρη γευση γιατι πηγαιναμε καλα. Τι να κανουμε...

Μπραβο σε ολους για την εκκινηση. Το ειχαμε αναγκη να παει καλα ολοι. Μπραβο σε ολους για τον αγωνα που απο οτι φανηκε για ολους σχεδον ειχε ενδιαφερον. Μπραβο σε Μποζινακη που ολοκληρωσε αγωνα, Παπακανελο για τους πρωτους βαθμους της Haas παρα τον τραυματισμο του και γενικα σε ολους σας.
Κριμα...κριμα κριμα κριμα πολυ κριμα για τον Πολυζο. Ειχε λιωσει, ειχε παααρα πολυ καλο ρυθμο και τον πεταξε. Τι να πεις δηλαδη δεν ξερω. Λεμε για την Ηaas αλλα και τον Πολυζο φετος τον παει απο χαστουκι σε χαστουκι. Πολυ κριμα.
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “McLaren”