RACE 10 - HUNGARY

1. Σπύρος Φάκης
2. Λευτέρης Αξιώτης
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Silkman

RACE 10 - HUNGARY

Δημοσίευση από Silkman » Τρί Φεβ 21, 2017 8:44 am

Kαταρχήν θερμά συλλυπητήρια στον Νικόλα.

Στα δευτερεύοντα τώρα.
Η βελτίωση στην ομάδα φαίνεται αλλά......

Q1: 1 γύρο και μπηκαμε και οι 2 δεκάδα. Q2 και στην 2η προσπάθεια μέχρι και το 1ο sector περνούσα και τον junior αλλά δυο λαθη και έμεινα 7ος. Ακυρωση γύρου απο junior και ποινή Αδάμου με έφεραν στην εκκίνηση στην 5η θέση. Ξεκινήσαμε παρα πολυ καλά και μετά την Κ1 διατηρούσα τη θέση μου.

R: Μπροστά ο Ιορδανης με soft, εγώ supersoft, πίσω ο teammate με soft να κάνει εξαιρετική δουλειά στο να κρατάει τον Αδάμο. Δεν πιεζω. Περιμενω ο Ιορδανης να βγαλει κανά 15γυρο οποτε κραταω διαφορά στα 2 δευτερα σταθερά. Αιφνιδιασμος. Στον 11 μπαινει μεσα!!! Τι θα βαλει;..Αντε μεσα στις στροφες να παταω temp boost, να σεταρω την αλλαγη..τεσπα μικρολαθη, οχι τιποτα σοβαρο. Μπαινω, supersoft και βγαινω πισω του στα 8. Κράτα το σταθερά. Ενημερωση οτι ο team εγκατεληψε. Σκατούλες.

Στα μισα του στιντ μου, βγαίνει ο Αδάμος απο τα πιτ πισω μου. Εκει επρεπε να πιεσω και μαλλον θα εβριζε και τις δυο Mclaren αφου σιγουρα του κοστίσαμε πολυ χρονο γιατι δεν τον αφησαμε πουθενα να περασει. Ενημερωση απο τον team οτι ο Ιορδανης τελικα εβαλε supersoft. Mπαινω στον 23 βαζω supersoft και!!!!!!!!!!!!..............................

Αγωνας για την 5η θέση τελος.
Βγαινω οριακα πισω απο Σακαλη και γινομαι σαντουιτς με τον junior πισω μου. Μιλαμε....λυσσαξα!!! Ηξερα οτι ο Ιορδάνης φοραει supersoft, ο Στελιος με soft και ΛΥΣΣΑΞΑ!!! Δεν εχω ξαναοδηγησει τοοοοοοοοοσο μανιασμενα φετος. Κολλησα πισω, δεν τον αφησα να παρει ανασα, δοκιμασα να περασω σε σημεια που δεν δοκιμαζεις. Με drs, χωρις drs, με temp boost, με λαγούς, με πετατραχείλια....ΔΕΝ!!! Η κωλόManor απλα δεν καταλαβαίνε τίποτα. Μπηκαμε μαζί σε στροφες, βγηκαμε μαζί, φρενα βαθεια, αναποδα τιμονια και οι δυο.....ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΛΥΣΑΣΜΕΝΗ μαχη και ο Junior απο πισω κολλιτσιδα να ψαχνει να το εκμεταλλευτει και ειμαι σιγουρος οτι ετριβε τα χερια του οτι θα σκοτωθουμε. Μετα απο 6 γυρους επιτελους περασα στην Κ1. Αμαν ρε Στελιοα!!! Πολυ πολυ μπραβο σου. Δεν περιμενα να αντεξεις σε τετοια πιεση.

6 γυρους κρατησε το πανηγυρι. Οταν πλεον πέρασα ειδα την διαφορα των 10 απο τον Ιορδανη να εχει παει 21 και τα λαστιχα μου διαλυμενα απο την πιεση.

Τελος....2ο πιτ...πισω απο Αμπατζιδη...φφφφ....3ο πιτ μπαινουμε μαζι. Ενα γυρο μετα τον περναω στην Κ1. 18 δευτερα διαφορα απο τον Τζουνιορ που ηταν με medium, 16 γυροι μενουν κι εγω με supersoft. Oλα για ολα....ανηφορα....μπιρ μπιρ με Σπυρο...ξεχασα την 6η κολλημενη, κατεβασμα σε 4η......και ειχε πει: Προσοχή στην υπερβολική αισιοδοξία και τις απροσεξίες

Απλα δεν μας παει φετος. Δεν εχουμε τερματισει ουτε μια φορα και οι δυο στους βαθμους, εχουμε πεσει τοσο πισω και πλεον δεν νομιζω οτι ειναι αναστρεψιμο. :cry:

Μπραβο σε ΟΛΟΥΣ για ενα ωραιο αγωνα πιστευω απο οσα ακουσα. Μπραβο για την επαγγελματικη εκκινηση (νομιζω δεν ειχαμε απολυτως τιποτα). Μπραβο στον Χρηστο για το ντεμπουτο του και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ χαρηκα για τον Πολυζο γιατι δουλευει πολυ φετος και χρειαστηκαν 10 αγωνες να σπασει την δικη του ατυχια.
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

IKAROS_Panos

Δημοσίευση από IKAROS_Panos » Τρί Φεβ 21, 2017 11:36 am

Εβλεπα τη μαχη σας με το Στελιο και πραγματικα εκανες ο,τι ηταν και δεν ηταν δυνατον για να περασεις.. Τα δοκιμασες ολα.. Μπραβο και στους δυο σας. Εγω που απλα εβλεπα ανεβασα πιεση, δεν μπορω να φανταστω πως νιωθατε εσεις εκεινη την ωρα
If you have everything under control, you re not moving fast enough

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Τρί Φεβ 21, 2017 12:05 pm

Πάνε χρονια απο τότε που με θυμαμαι σε μάχη τόσο λυσασμένο! Αλλα εδώ τα εδωσα ολα γιατι ειχαμε αναγκη επιτελους μερικους καλους βαθμους.
Έχει σημασια το με ποιον μαχεσαι και ποσο τον εμπιστευεσαι. Παρα το συμβαν μας στην Αγγλια που ηταν πραγματικα χαζο, ο Στελιος ειναι ενας απο τους οδηγους που εμπιστευομαι να κυνηγήσω ή να με κυνηγήσει. Το πως ενιωθα....αστο. Ειναι που ειναι κουραση η Ουγγαρια, οταν περασα ενιωθα οτι ειχα κανει ήδη και τους 70 γυρους.
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Άβαταρ μέλους
ste544

Δημοσίευση από ste544 » Πέμ Φεβ 23, 2017 4:31 pm

Λευτερη το καλυτερο το ειπε καποιος στο ts μετα τον αγωνα : ο Λευτερης πρεπει να ενιωσε λιγο cougar εκει στην μαχη σας

:lol :lol :lol :lol :lol :lol
"Τα καλυτερα ερχονται..."

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Πέμ Φεβ 23, 2017 4:37 pm

:fight :veryangry :lol :lol

Spiros Fakis

Δημοσίευση από Spiros Fakis » Πέμ Φεβ 23, 2017 9:48 pm

Πολλες προσδοκιες αλλα ακομα μια φορα πηραμε ενα μεγαλο 0.Αντε να δουμε μεα την γκαντεμια μας φετος που θα παει.

Μπραβο σε ολους για την ωραια εκκινηση και μπραβο σε οσους τερματισαν.

Άβαταρ μέλους
Manosk69

Δημοσίευση από Manosk69 » Πέμ Φεβ 23, 2017 10:07 pm

Ξεμάτιασμα...:priest :priest :priest

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “McLaren”