RACE 12 - SPA

1. Σπύρος Φάκης
2. Λευτέρης Αξιώτης
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Silkman

RACE 12 - SPA

Δημοσίευση από Silkman » Τετ Μαρ 15, 2017 10:22 am

Όταν πας με 45 γυρους practice να κοντραρεις το καλυτερο grid των ελληνων sim racers δεν περιμενεις πολλα.

Το μεγαλυτερο προβλημα για εμας ομως δεν ειναι αυτο. Ειναι οτι εχουμε μεινει και οι δυο πολυ πίσω στη βαθμολογία. Και ατομικά και ομαδικά. Αυτό απο μόνο του σου επηρεάζει την ψυχολογία και δεν τολμάς να ρισκάρεις διχως αυριο και στο μυαλό σου ειναι μόνο οι βαθμοί. Ετσι και εδώ πηγα προσεκτικα στην Κ1 και ενω ειχα κερδισει θεσεις πηγα και βγηκα εκτος για να σιγουρεψω οτι δε θα με ακουμπήσει κανείς. Απο εκει και επειτα φανηκε απο νωρις οτι θα ειχα μαχη με τον Ιορδανη και ετσι πηγε όλος ο αγώνας.

Οταν μπηκε στο πλάνο και ο Ζαλογιάννης υπηρξε η ευκαιρεια για μάχη και να μεινω κοντα του αλλα επήλθε πλήρης ασυνεννοησία με το Σπύρο. Βασικα οχι ασυνεννοησία, δεν υπήρξε καν επικοινωνια. Μπλεξαμε δυο Mclaren με δυο Sauber σε μια ωραια μάχη αλλα δεν τολμησα ποτε να του πω κανε ακρη να περασω. Ετσι περασε ο Ζαλογιαννης και τους δυο (Σπυρο-Πολυζο) και εμεινα κολλημενος πισω τους μεχρι να μπει πιτ ο Γιαννης και για ακομα ενα γυρο πισω απο το Σπυρο περιμενωντας να με αφησει. Αργησαμε εκει και ο Ζαλο ειχε χτίσει τη διαφορα ασφαλειας που ηθελε.

Στο τελευταιο κομματι με supersoft χωρις να ξερω αν θα φτασουν. Δεν το πιεσα και προσπαθησα να ψαλιδιζω διαφορα απο τον Ιορδανη. Εκοψα καποια δευτερολεπτα αλλα δεν μπορουσα να πιεσω παραπανω γιατι φοβομουν οτι αν δε βγαζαν τα λαστιχα ενα εξτρα πιτ θα με εστελνε ακομα πιο πισω. Οποτε στην ουσια ψιλοεκοβα περιμενοντας μπας και κανει καπου λαθος και παρω τη θεση ως δωρο.

Για μολις 2ο αγωνα καταφεραμε να παρουμε και οι δυο βαθμους και ετσι προσεκτικα θα παμε και στα επομενα μεχρι να φτασουμε την 4η θεση στο κατασκευαστων που ειναι ο δυσκολος πλεον στοχος και απο εκει και μετα πιστευω θα "λυθουμε" για να κυνηγήσουμε κατι παραπανω.

Job well done στον teammate :beer

Υ.Γ. Για το live stream τι αλλο να πω πια.....ηταν κορυφη!
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Spiros Fakis

Δημοσίευση από Spiros Fakis » Τετ Μαρ 15, 2017 2:10 pm

Στο Q τιποτα δεν πηγε καλα και δεν καταλαβα γιατι δεν μπορουσα να κανω χρονο.Οταν καταλαβα οτι το πενταλ του φρενου τρεμοπαιζε ηταν πλεων αργα.
Πριν τον αγωνα εκανα μια αλλαγη στα settings και εβαλα μεγαλυτερο deadzone στο πενταλ του φρενου ετσι ωστε να μην επηρεαζει την ταχυτητα μου.
Στην εκκινιση μες τον χαμο βρεθηκα 9ος αλλα απο κει και μετα αρχησε η κατρακυλα και με περνουσαν ενας ενας.Περασαν περιπου 20 γυροι μεχρι να συνηθισω το καινουργιο φρενο.
Απο τα μισα του αγωνα εως και λιγο πριν το τελος ειχα μια απιστευτη μαχη με τον Ντουλια οπου δεν μου αφησε ποτε το περιθωριο να τον περασω.Τον μαζευα στο 2ο sector της πιστας αλλα ξεμακρενε σαν πυραυλος στα υπολοιπα.Δεν το εβαλα κατω ομως και του ασκησα μεγαλη πιεση ωστε να φθειρει τα medium και με ενα τελευταιο πιτ ξανα με soft τον περασα.Το πιεσα οσο μπορουσα και ενα γυρο πριν τον τερματισμο καταφερα να περασω Πολιζο και Κουλη.
Εμεινα πολυ ικανοποιημενος με την αποδοση μου αλλα και του Αξιωτη που καταφερε να κανει ενα σταθερο αγωνα και να παρουμε βαθμους και οι δυο.
Μπραβο σε ολους που τερματισαν μπραβο στον Ντουλια για τον πολυ ωραιο αγωνα του και μπραβο στον Γιωργο και τον Σπυρο για το live.

Υ.Γ. Eγω δεν τρομαζω οταν μου μιλουν την ωρα του αγωνα,οποτε Λευτερη να μου μιλας :mrgreen: :lol

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Τετ Μαρ 15, 2017 2:55 pm

Ουτε εγω τρομαζω. Απλα ασε θα σου μιλαω εγω αν ειναι.... :tomato
Και ξεκινα να φτιαχνεις κι εσυ κανα σεταπ.....ΒΟΛΕΜΕΝΕ!!
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Άβαταρ μέλους
Spiros Bozinakis

Δημοσίευση από Spiros Bozinakis » Τετ Μαρ 15, 2017 10:04 pm

Μηπως να βγαλω βρομα οτι οι σχεσεις των 2 οδηγων της mclaren περναει καποια κριση;;;
:lol :lol :lol :lol :lol

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Τετ Μαρ 15, 2017 10:08 pm

Ναι...μέσης ηλικίας..

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “McLaren”