RACE 14 - SIGAPURE

1. Σπύρος Φάκης
2. Λευτέρης Αξιώτης
Κλειδωμένο
Spiros Fakis

RACE 14 - SIGAPURE

Δημοσίευση από Spiros Fakis » Τετ Απρ 05, 2017 8:17 pm

Στο Q οχι τιποτα ιδιαιτερο μια απο τα ιδια.7ος εγω 8ος ο Λευτερης.

Στον αγωνα εκανα καλη εκκινηση και βρεθηκα 5ος σε ενα τρενακι πολυ θεαματικο με ολους πολυ κοντα ο ενας στον αλλο.
Πολυ ωραιος αγωνας ισως και να μπορουσαμε και καλυτερα.
Η μαχη στο τελος με τον Αξιωτη ηταν αληθινη και αν εβρισκα ευκαιρια θα τον περνουσα.
Επιτελους καλοι βαθμοι και για τους δυο που σιγα σιγα ξυπναμε αν και αργα.

Συγχαρητηρια σε οσους καταφεραν να τερματισουν σε αυτην την πιστα.

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Παρ Απρ 07, 2017 10:26 am

Δυσαρεστημένοι απο το GP της Σινγκαπούρης.

Κλασσικά καμία δοκιμή για Quali (εξακολουθουμε να το έχουμε χεσμένο και να το λέμε κάθε φόρα και ομως δεν κάνουμε κατι να ασχοληθούμε για να το ξαναπούμε στο επόμενο GP) και το πληρώσαμε με την 8η και 7η θέση.
Απο εκεί και έπειτα oι RedBull μας χαλασαν ολο τον αγώνα. Πρωτο στιντ με τον Αδαμο να γυρνάει αργα για να βγαλει το στιντ του και ολοι κολλημενοι απο πισω σε ενα θεαματικο τρενακι αλλα και υπομονετικο. Οταν δεν μπορεις να περασεις safe και fair, απλα δεν περνας και βαλε το μυαλο σου να δουλεψει να φανεις πιο εξυπνος στη στρατηγικη και να περασεις. Period! Tα ειπα και στο briefing.

Ετσι και εγινε λοιπον και βγηκα μπροστα απο τον συρμό. Απο εκει και έπειτα ο Αδαμος σε αποσταση χρονικής βολής και ο Θανάσης με το εξτρα πιτ στοπ του πίσω στα 21 δευτερα σταθερα γεγονος που θα πει οτι και στο τελευταιο πιτ θα εβγαινα μπροστα του και απο εκει και περα οτι ήθελε ας γινοταν.

Αλλα....ηρθαμε σβουρα με τον Ιορδανη και τα 21 δευτερα γίνανε 9. Τελικο αποτελεσμα ο Θανασης τερματισε μπροστα μας στα 4 δευτερα και ενα πιθανό podium (τελικα πιθανο για πολλούς ήταν) χάθηκε.

Στα ενδοοικογενειακά μας ο teammate μου ηθελε να κανω άκρη οταν ηταν με supersoft κι εγω με soft αλλα δεν γινόταν. Εαν ειχαμε διαφορα στα γυρολογια μας συνολικα και ημουν πιο αργος θα εκανα ακρη φυσικα να περασει. Αλλα ειχαμε διαφορετικες στρατηγικες, 3 πιτ εγω, 4 εκεινος και μαχομασταν για την ιδια θεση επομενως πηγαμε σε κανονικη μαχη και παρα την εντυπωση που δοθηκε στο Live (ευλογα δεν γινοταν να ξερουν τα παιδια), οχι δεν καναμε γυρο γύρο στο τέλος. Ειχαμε κανονική μάχη για την 4η θέση και ήταν και γαμώ!

Στα θετικά:
1. Η αλλαγη στο κάθισμα φάνηκε απο την 1η μερα μεχρι και τον αγώνα. Ουτε μισο λάθος σε μια πίστα που παντα, πάντα, πάντα έκανα λαθη και πάθαινα γκράμπες! Ουτε μισό λάθος και 2ος σε consistency μετά τον Αδάμο (97.65% consistency o Aδάμος, 97.41% εγώ και 3ος ο teammate μου με 96.92%)

2. Η εσωτερικη μονομαχία μας την οποία ελπίζω να τη συνεχίσουμε γιατί μας σπρώχνει για το κάτι παραπάνω.

3. Επιτελους διπλός τερματισμός σε διψήφια νουμερα και για τους δυο.

Μπραβο σε ολα τα παιδια, στο podium στου αψογους Broadcasters μας.. και ας μην ξεχναμε και τους Μάκη και Κόντο που εγκατεληψαν λιγο πριν το τελος και παιρνουν και βαθμούς, όπως και τους Πολύζο (επιτέλους) και Γκάγκα για ακόμα μια φορά.

Kαι γαμώ!! Lets do that again!
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “McLaren”