ΑΜΠΟΥ ΝΤΑΜΠΙ

1. Νικόλας Νικολάου
2. Χρήστος Γκάγκας
Pit Manager. Λούκας Αυξεντίου
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΑΜΠΟΥ ΝΤΑΜΠΙ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Ιουν 20, 2017 6:26 am

ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ: 9ος

ΑΓΩΝΑΣ: 10ος. Όπως ακριβώς άρχισε η χρονιά έτσι και τέλειωσε για εμένα :) . Πρώτος αγώνας Αυστραλία με λαβωμένη ανάρτηση από τον 1ο γύρο να παλεύω να τερματίσω και τελικά να παίρνω και την 8η θέση έτσι και εδώ μετά από την επαφή με Λευτέρη πάλι με κτυπημένη μπροστά αριστερή ανάρτηση να παλεύω να τερματίσω. Και τελικά εκεί που όλα έδειχναν ότι δεν υπήρχε ελπίδα για κάτι όπως και Αυστραλία, οι ατυχίες των άλλων άρχισαν να κάνουν την εμφάνιση τους και ένας ένας να βγαίνουν εκτός και να ανεβαίνω θέσεις :) Και τελικά να μπαίνω στην δεκάδα και να παίρνω και τον τελευταίο βαθμό της φετινής χρονιάς! ''Ο επιμένων νικά τελικά'' ! Συχαρητήρια στους νικητές του βάθρου και ειδικά Σάκη για πρώτη του νίκη αλλά και Βασίλη για πρώτο βάθρο.
Τα λέμε από κοντά σε λίγες μέρες με όσους θα παρευρεθούν στην συνάντηση...καλό καλοκαίρι στους υπόλοιπους!

Άβαταρ μέλους
christosgk99

Δημοσίευση από christosgk99 » Τρί Ιουν 20, 2017 2:08 pm

Qualifying: 5ος
Ισως μπορουσα καλυτερα ισως και οχι, δν αισθανθηκα οτι πηρα το 100% αλλα δν ξερω κατα ποσο παραπανω πηγαινα

Race: DNF
Μπορει αλλος ενας αγωνας να τελειωσε με DNF αλλα για μενα ειναι ο καλυτερος που εχω κανει, ακομα και απο αυτον στην Μαλεσια. Παντα μεχρι τωρα οταν ετρεχα στον αγωνα σαν να δισταζα, εχανα πολυ και πηγαινα πολυ συντηρητικα. Χθες απο τον 1ο γυρο μεχρι και να παραδωσει πνευμα ο κινητηρας παλευα στο 100% μου και ειναι κατι που πρωτη φορα καταφερνω οποτε πηρα και κατι θετικο.

Κατα τα αλλα καλος αγωνας, το πρωτο stint ηταν μετριο και τελειωσε με σπινιαρισμα σε προσπαθεια μου να κολλησω πισω απο τον Αδαμο. Μπηκα στον 9ο γυρο για soft και μετα ξανα στον 22 παλι για soft, οπου και ειδα Ζαλογιαννη εκτος, Αμπατζιδη πισω μου και να ειμαι εγω ο Σταυρος, Νικος και Κωστας για τις θεσεις 2-5. Αν και δεν το περιμενα η στρατηγικη των 4ων stop πιθανος να μου εδεινε και την 2η θεση. Ειχα και μια επαφη με τον Γιουργαλη στην εξοδο των πιτ, την γλυτωσα με μικρη ζημια στην αναρτηση που δεν επαιζε τρομερο ρολο, ελπιζω να μην υπηρξε προβλημα ουτε στον Γιωργο. Λιγους γυρους πριν το φιναλε, στο τελος της μεγαλης ευθειας χωρις να κανω καποιο αποτομο κατεβασμα εμεινα απο κινητηρα. Κριμα αλλα και παλι τον χαρηκα αυτον τον αγωνα.

Μπραβο στον Σακη για την 1η του νικη, την αξιζε, οπως μπραβο και στον Νικο και τον Βασιλη ο οποιος περνει το πρωτο του βαθρο. Τελος μπραβο στον Νικολα, πραγματικα δεν θα αντεχα να τρεξω 55 γυρους με στραβη αναρτηση και αυτη του η προσπαθεια δικαιωθηκε με ποντο για την ομαδα.
Τα λεμε την επομενη σεζον, καλο καλοκαιρι!!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”