ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

1. Νικόλας Νικολάου
2. Χρήστος Γκάγκας
Pit Manager. Λούκας Αυξεντίου
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Νοέμ 15, 2016 7:23 am

1ος αγώνας της καινούργιας σεζόν με πολλές προσδοκίες για όλους. Στα δοκιμαστικά δεν κατάφερα να περάσω για λίγα χιλιοστά του δευτερολέπτου και έτσι εκκίνησα από την 12 θέση. Εκκινάει ο αγώνας και με το που βάζω 1η έρχεται ένα μονοθέσιο και με κτυπάει...σπάει η αεροτομή και η πίσω αριστερή ανάρτηση! Έρχομαι σιγά σιγά στα πιτ με την ελπίδα να φτιαχτεί όσο γίνεται....''Στο έφτιαξε μου λέει ο Λούκας?'' '''Ναι ουυυυυυυ τέλειο σαν καινούργιο του λέω :lol: '' το τιμόνι έγερνε περίπου 30 μοίρες αριστερά...είδα ότι μπορούσα να το οδηγήσω και λέω θα το πάρω όσο πάει και ότι γίνει! Πολύ δύσκολο παιδιά στις δεξιές στροφές η ζημιά που είχα βοηθούσε για ένα περίεργο λόγο ένιωθα το μονοθέσιο βιδωμένο στο δρόμο...στις αριστερές όμως....μεγάλη δυσκολία και αστάθεια. Σιγά σιγά ενώ έχανα αρκετό χρόνο κάθε γύρο από τους κανονικούς μου ρυθμούς με επιμονή και υπομονή και με τις προτροπές του pit manager Λούκα, κατάφερα να τερματίσω αυτόν το δύσκολο αγώνα και μάλιστα να πάρω και τους πρώτους μου βαθμούς. Υπό τις περιστάσεις θεωρώ τον αγώνα μεγάλη επιτυχία!
Συχαρητήρια σε όλους όσους τερμάτισαν και ειδικά στα παιδιά του βάθρου!
Ραντεβού στο Μπαχρέιν και ελπίζουμε για κάτι καλύτερο!

Υ.Γ Να ετοιμάζεται αυτός που με κτύπησε όταν θα δώ το replay να πληρώσει τις ζημιές που έπαθε η αεροτομή και ανάρτηση...ετοίμασα τιμολόγιο 103,628.65σεντ το κόστος! :lol: :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nicolas Nicolaou την Τρί Φεβ 07, 2017 10:08 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Vasilis Ampatzidis

Δημοσίευση από Vasilis Ampatzidis » Τρί Νοέμ 15, 2016 12:28 pm

Νικόλα πραγματικά μπράβο για τον αγώνα σου! Σε παρακολουθούσα σε αυτή την υπερπροσπάθεια να τερματίσεις με στραβή ανάρτηση. Έβλεπα να εγκαταλείπουν μονοθέσια όσο κυλάει ο αγώνας και έλεγα : "κοίτα να δεις που θα τσιμπήσει τους 4 πόντους" !! :D

Ελπίζω στον επόμενο αγώνα εμείς οι παρθένοι να μην είμαστε τόσο άτυχοι.... :lol:
#FernandoAlonso14

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”