ΚΙΝΑ

1. Νικόλας Νικολάου
2. Χρήστος Γκάγκας
Pit Manager. Λούκας Αυξεντίου
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΚΙΝΑ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Δεκ 06, 2016 2:23 pm

Δοκιμαστικά: 8ος κερδισμένος και μια θέση δώρο από Σάκη :)

Αγώνας: 10ος. Φοβερός αγώνας με αρκετές μάχες κυρίως με τον Δημήτρη Κατέλα μετά το 1ο πιτ στοπ που βάλαμε τα wet. Αυτός με intermediate και δώστου μάχη...τον περνούσα στην πίσω ευθεία με ξαναπερνούσε στην ευθεία εκκίνησης...σταματάει η βροχή και αρχίζει να στεγνώνει....ο Κατέλας πάει για πιτ...έβαλε πάλι intermediate εγώ συνέχισα ακόμη 1-2 γύρους...ο πιτ μάνατζερ Λούκας ψάχνει συνεχώς τί λάστιχα να βάλω...ετοιμάζω πιτ για wet πάλι μπαίνω στα πιτ και λίγο πριν το box βάλε soft μου λέει..και άλλοι βάλανε...μόλις που προλαβαίνω και βγαίνω με τα soft. Μπροστά μου πάλι ο Κατέλας :) και δώστου μάχη πάλι :fight . Σύντομα αναγκάζεται να ξαναμπεί για αλλαγή σε ελαστικά στεγνού και έτσι αρχίζουν άλλες μάχες και κυνηγητά με Ζαλογιάννη και Ιορδάνη. 38ο γύρο ετοιμάζομαι για πιτ κοιτάει τους μπορστά και πίσω ο Λούκας μου λέει βάλανε σοφτ αλλά δεν νομίζω να τους πάρει μέχρι το τέρμα..βάλε medium να σε πάρει σίγουρα...σωτήρια απόφαση φάνηκε! (αύξηση σίγουρα Λούκα :D ) Στους τελευταίους 2 γύρους με λιωμένα ελαστικά Ιορδάνης Ζαλογιάννης παλεύανε να κρατήσουνε τις θέσεις τους μέχρι και τον τερματισμό. Ένα λάθος του Ζαλογιάννη λίγο πριν τον τερματισμό κατάφερα να τον περάσω και να πάρω τον τελευταίο βαθμό της δεκάδας. Ακόμη ένα γύρο να είχε και θα πέρναγα και Ιορδάνη νομίζω γιατί δεν μπορούσε να κρατηθεί περισσότερο :) Συχαρητήρια στους νικητές του βάθρου και ειδικά στον Κώστα που κατάφερε να κρατηθεί με ελαστικά στεγνού στη βροχή και να πάρει και αυτή τη νίκη!
Ραντεβού στην χιονισμένη Ρωσία :clap
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nicolas Nicolaou την Τρί Φεβ 07, 2017 10:07 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Loucas

Δημοσίευση από Loucas » Σάβ Δεκ 10, 2016 1:29 pm

:clap :crazy AΥΞΗΣΗ!!! !!!! :P

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”