ΙΣΠΑΝΙΑ

1. Νικόλας Νικολάου
2. Χρήστος Γκάγκας
Pit Manager. Λούκας Αυξεντίου
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΙΣΠΑΝΙΑ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Ιαν 10, 2017 6:34 am

Δοκιμαστικά: Αφού κατάφερα να περάσω στο Q2 τελικά ξεκίνησα από την 9η θέση.

Αγώνας: 10ος. Ξεκίνησα καλά μπορώ να πώ και είχα καλό ρυθμό. Κατάφερα να πάω μέχρι τον 13ο γύρο με τα soft πράγμα που δεν περίμενα και αυτό μου κέρδισε κάποιες θέσεις και γλύτωσα κάποιες μάχες. Συνέχισα με ακόμη ένα σετ soft για άλλους 13 γύρους. Αρκετές μάχες καθόλη τη διάρκεια του αγώνα με τον Μάνο κυρίως. Μετά το 3ο στιντ και αφού έβαλα medium άρχισε η κούραση...τα μικρολαθάκια...2-3 τετακέ...ένα μικροάγγιγμα με τον Βασίλη και μια μικρή ζημιά 15 extra δευτερόλεπτα στα πιτ...λίγο και αντιβίωση που είμαι άρρωστος, εκεί που ήμουνα στην 6-7η θέση κατέληξα τελικά στην 10η. Η απουσία του πιτ μάνατζερ ήταν εμφανής σε αυτό τον αγώνα του οποίου η βοήθεια θα ήταν σημαντική σε κάποια σημεία του αγώνα. Το σημαντικό είναι όμως ότι για ακόμη ένα αγώνα ήρθε ο τερματισμός και αυτό είναι σημαντικό. Συχαρητήρια στον Σταύρο για την πολή καλή του εμφάνιση και την άξια νίκη που πήρε...επίσης και στον εντυπωσιακό Στέλιο που σε σχέση με τα πράκτις ο αγώνας του ήταν θεωρώ σε πολύ καλύτερο ρυθμό! Συχαρητήρια και στους υπόλοιπους του βάθρου αλλά και σε όσους τερμάτισαν αυτόν τον αγώνα. Πάμε Μονακό τώρα μια πίστα η οποία δεν μου αρέσει καθόλου :)

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”