ΜΟΝΑΚΟ

1. Νικόλας Νικολάου
2. Χρήστος Γκάγκας
Pit Manager. Λούκας Αυξεντίου
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΜΟΝΑΚΟ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Ιαν 17, 2017 6:26 am

Δοκιμαστικά: 12ος

Αγώνας: 6ος! Η καλύτερη μου θέση για φέτος! Και μόνο που τερμάτισε κάποιος στον δυσκολότερο αγώνα του πρωταθλήματος για εμένα είναι μεγάλος άθλος! Μπράβο σε όλους όσους τερμάτισαν και ειδικά στα παιδιά του βάθρου!
Στην εκκίνηση αφού κατάφερα να γλυτώσω από την Κ1 βρέθηκα στην 8η θέση. Από εκεί και πέρα η στρατηγική ήταν μία...αφήνουμε όποιον μας φτάνει να περάσει χωρίς μάχη γιατί αυτή η πίστα δεν συχωρεί το παραμικρό και στόχος μου ήταν ο τερματισμός. Έτσι και έγινε βασικά μόνο τον Θανάση χρειάστηκε να αφήσω να περάσει. Από εκεί και πέρα προσπάθησα να έχω ένα σταθερό ρυθμό χωρίς λάθη και να διατηρώ τα ελαστικά όσο περισσότερο γίνεται....και εκεί που προγραμμάτιζα 4-5 πιτ στοπ τελικά βλέπω ότι τα soft στο 1ο στιντ αντέχαν καλά....Λέω στο Λούκα ότι μάλλον θα πάνε 20 γύρους τα ελαστικά...κάνε τα μαθηματικά σου και πές μου αν βγαίνει με 3 πιτ στοπ...βγαίνει μου λέει αν αντέξεις...πήγα μέχρι 21-22 νομίζω...Άφησα όλους τους υπολογισμούς πλέον και τα μαθηματικά στον Άγιο Λούκα τον Μανατζερά :lol: και έχοντας καθαρό μυαλό προσπαθούσα να επικεντρωθώ στον αγώνα. Τελικά τον έβγαλα τον αγώνα με 3 πιτ στοπ χάρη στην υπερπολύτιμη βοήθεια του Λούκα τον οποίω ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια του!
Και πάλι συχαρητήρια σε όσους τερμάτισαν και τα λέμε σε λίγες μέρες στον Καναδά.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”