ΚΑΝΑΔΑΣ

1. Νικόλας Νικολάου
2. Χρήστος Γκάγκας
Pit Manager. Λούκας Αυξεντίου
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΚΑΝΑΔΑΣ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Ιαν 24, 2017 6:18 am

Δοκιμαστικα: 15ος αλλά λόγω ποινών κάποιων οδηγών εκκίνησα τελικά από την 13η θέση.

Αγώνας: 9ος. Αφού κατάφερα να αποφύγω το μακελιό που έγινε στην Κ3 σχεδόν αλώβητος...μια Torro Rosso στην προσπάθεια μου να αποφύγω την σύγκρουση όπως και αυτός φυσικά με άγγιξε ίσα ίσα από πίσω ελαφρά...παρόλο που κιτρίνισε η πίσω αριστερή ανάρτηση ευτυχώς η ζημιά ήταν πολύ μικρή και δεν επηρέασε καθόλου το οδήγημα ή το τιμόνι. Βρέθηκα τελικά στην 11η θέση να κυνηγάω τον Μάνο και σε λίγο στην 10η θέση μετά από την εγκατάλειψη και του Βασίλη. Από εκεί και πέρα προσπάθησα να κρατηθώ όσο περισσότερο κοντά στον Μάνο αλλά μου έφευγε γύρο με γύρο. Μοναχικός αγώνας χωρίς μάχες και κάτι το ιδιαίτερο. Γύρω στα μέσα του αγώνα μετά το 2ο πιτ στοπ νομίζω βρέθηκε από πίσω μου ο Λευτέρης ο οποίος ήτανε ένα γύρω πίσω και παρόλες τις ζημιές του ήτανε λίγο πιο γρήγορος από εμένα και με έφτανε σιγά σιγά...αμέσως ακούγεται η φωνή του πιτ μάνατζερ Λούκα ''Νικόλα αν σε αχώνει Ο Λευτέρης άσε τον να περάσει έτσι και αλλοιώς γύρω πίσω είναι και είναι λίγο πιο γρήγορος από έσενα'' , ''με αχώνει λιγάκι λέω από μέσα μου :D :D Λευτέρης είναι αυτός :D :D :D :D και 3-4 στροφές πιο κάτω αφήνω το γκάζι και ανοίγω την πόρτα στον Λευτέρη. Τελικά αποδείκτηκε σοφή η συμβουλή του Λούκα και πάλι γιατί η πίστα ήταν πολύ ύπουλη και γλιστρούσε εύκολα σε κάποια σημεία και το παραμικρό λάθος μπορούσε να στοιχίσει. Τελικά ένα γύρο πριν το τέλος ο Ιορδάνης έκανε σε κάποιους ένα μεγάλο δώρο λόγω του ότι έμεινε από φρένα...είχε και ένα τετακέ εκεί στο 1ο σεκτορ που παρολίγο να μου στοιχίσει όλο τον αγώνα...μόλις που κατάφερα να τον αποφύγω αφού γύρισε και βρέθηκε στην μέση της πίστας πάνω στο s . Παρολίγο να κερδίσω και την 8η θέση από την εγκατάλειψη του Ν.Κατέλα. Δεν πειράζει δεν την άξιζα έτσι και αλλιώς :) .
Συχαρητήρια στους νικητές του βάθρου και σε όσους τερμάτισαν τον αγώνα. Πάμε Αυστρία σε μια από τις αγαπημένες μου πίστες!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”