ΑΓΓΛΙΑ

1. Νικόλας Νικολάου
2. Χρήστος Γκάγκας
Pit Manager. Λούκας Αυξεντίου
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΑΓΓΛΙΑ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Φεβ 14, 2017 6:35 am

Απόσπασμα από αναφορά αγώνα Μονακό ''...Στην 6η θέση η μοναχική Force India. Ο Νικόλας Νικολάου έχει βρει τη χρυσή συνταγή σε όλα τα GP. Λογαριάζει τις πραγματικές δυνατότητες του μονοθεσίου, πιέζει όσο αντέχει το μονοθέσιο και όταν δεν αντέχει οδηγεί υπολογιστικά με αποτέλεσμα ο Νικολάου να ειναι μαζί με του Μουζαίδη και Αδάμο οι μοναδικοί οδηγοί που έχουν βαθμολογηθεί και στα 6 φετινά GPs......'''

Απόσπασμα από αναφορά αγώνα Καναδά ''...9η θέση για τον «σεφ» Νικόλα Νικολάου. Έχουμε ξαναπεί ότι ο Κύπριος έχει βρεί τη μαγική συνταγή που δεν είναι άλλη απο την ψυχραιμία και την σταθερότητα....''

Μ'έφαγε το μάτι του Λευτέρη :P ...έχει από τότε που όλα πανε στραβά για εμένα...Αυστρία εκεί που ετοιμάζομαι για την εκκίνηση με πετάει το παιχνίδι....μια μέρα πριν τον αγώνα στο Silverstone χαλάει η πεταλιέρα της τιμονιέρας....2 επιλογές είχα...αρχίζω τις διαδικασίες για την εγγύηση της που μέχρι να την στείλω, να την δούνε, να μου στείλουν άλλη...το πρωτάθλημα θα είχε τελειώσει....η 2η επιλογή πας σε ένα κατάστημα όποιο βρεις ανοικτό Κυριακή και έχει και τιμονιέρα και αγοράζεις άλλη...180 ευρώ βρήκα ευτυχώς την ίδια Thrustmaster T150...έλα όμως που φαίνεται οι κατασκευαστές είχαν δει ότι είχαν προβλήματα οι αρχικές Τ150 και μάλλον έβαλαν πιο σκληρό ελατήριο για το γκάζι....είχα Κυριακή απόγευμα και Δευτέρα απόγευμα πριν τον αγώνα να συνηθίσει το πόδι μου τη νέα αντίσταση στο γκάζι....

Στα του αγώνα τώρα....
Δοκιμαστικά: 7ος.. δεδομένης της κατάστασης του καιρού θεωρώ ότι έκανα καλό χρόνο.

Αγώνας:11ος....και το μάτιασμα συνεχίζεται....αφού έχασα 2-3 θέσεις στην εκκίνηση συνέχισα να κάνω προσεκτικούς γύρους και να διατηρώ την διαφορά και να φτάσω τους μπροστά οι οποίοι οι περισσότεροι ήταν με soft και εγώ με medium και ήξερα ότι θα άντεχα περισσότερους γύρους έξω. Σιγά σιγά έφτασα Σπύρο Μποζινάκη και όταν άρχισαν τα πιτ στοπ οι υπόλοιποι βρέθηκα στον 17ο γύρο στην 6η θέση και όπως έβλεπα τα ελαστικά θα με έπερνε τελικά να κάνω 2 πιτστοπ medium-medium-soft. Στον 17ο γύρο όμως στην πίσω ευθεία Drs και με ελαστικά φθαρμένα με φτάνουν Αμπατζίδης και Ζαλογιάννης και με το Drs προσπάθησαν να με περάσουν και οι 2. Εγώ κράτησα την εσσωτερική για να έχω το πλεονέκτημα στο τέλος της ευθείας και ο Βασίλης πέρασε από τη μέση μας....Ο Ζαλογιάννης όμως επάνω στην στροφή με κτυπάει και βγαίνω εκτός...σβούρες και έχασα εκεί αρκετό πολύτιμο χρόνο...ευτυχώς τη γλύτωσα χωρίς ζημιές αλλά ο αγώνας τέλειωσε για μένα...βρέθηκα σχεδον στην τελευταία θέση και ότι έκτισα πριν είχε πλέον χαθεί. Συγκεντρώθηκα όσο μπορούσα και συνέχισα...και η γκαντεμιά συνεχίζεται....γύρο 31 με φτάνει ο Ιορδάνης που είχε βγει από τα πιτ τον προηγούμενο γύρο με φρέσκα ελαστικά....Κ3 με Κ4 μπλε σημαίες!!!τι στο καλό λέω...αφού δεν με περνάει γύρο...δεν το πολυσκέφτηκα έκανα στην άκρη και τον άφησα...άλλα μερικά χαμένα δευτερόλεπτα...εκεί ξενέρωσα τελείως...

Συχαρητήρια στους νικητές και ειδικά στον Κώστα για ακόμη μια νίκη. Πάμε Ουγγαρία ελπίζοντας για κάτι καλύτερο.

Υ.Γ. Λευτέρη μην ξαναγράψεις για ''σεφ'' και ''μαγικές συνταγές'' για εμένα...στο φούρνο με έβαλες και με έκαψες χαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τρί Φεβ 14, 2017 3:42 pm

Γνώμη μου,μπορούσες με τα ίδια λεφτά να έπαιρνες μια μεταχειρισμένη G27 που σου προσφέρει και συμπλέκτη και H-shifter και πιο αξιόπιστη και με dual-motor.Θα έχανες μοίρες περιστροφής (900 αντί για 1080),ότι η κλίση των πεταλιών στην G27 δεν αλλάζει (μόνο η αριστερά-δεξιά θέση τους) και ότι μπορεί να μην βολευόσουν στην αρχή με 3 πετάλια...Αλλά αν βάλεις κάτω το πόσο αξιόπιστη είναι,το οτι βρίσκεις εύκολα ανταλλακτικά και το πόσα mod υπάρχουν πχ δες αυτό
[youtube][/youtube]
τότε πιστεύω ότι μακροχρόνια θα ήσουν πιο ικανοποιημένος από ότι με την T150...
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Φεβ 14, 2017 3:52 pm

Το ξέρω Κώστα....θα μπορούσα να πάρω την πεταλιέρα της Thrustamster T3PA που ταιριάζει στην Τ150 αλλά δεν είχα περιθώρια...πήρα ότι βρήκα άμεσα αλλιώς θα έχανα αρκετούς αγώνες.

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τρί Φεβ 14, 2017 4:02 pm

Εγώ σκεφτόμουν την ίδια πεταλιέρα για standalone δηλαδή να έχω τις g27 όπως είναι και να έπαιρνα την Pro και να τιν έβαζα μόνη της USB με Inverted τα πετάλια...Είναι πολύ καλή πεταλιέρα έχω ακούσει..
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”