ΒΕΛΓΙΟ

1. Νικόλας Νικολάου
2. Χρήστος Γκάγκας
Pit Manager. Λούκας Αυξεντίου
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΒΕΛΓΙΟ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Μαρ 14, 2017 6:14 am

Δοκιμαστικά: 7ος.

Αγώνας: 4ος. Ο καλύτερος μου αγώνας για φέτος! (Το είπε και η Khaleesi στην πρόβλεψη της :) ) Η εκκίνηση πήγε πολύ καλά και αφού γλύτωσα λίγο τα ατυχήματα της Κ1 βρέθηκα να τρέχω στην 4η θέση. Είχα πολύ καλό ρυθμό και σε σχέση με τα πρακτις όλης της εβδομάδας οι χρόνοι που γύριζα την πίστα ήταν 3+ sec τον γύρο. Βασικά όλοι γύριζαν πιο γρήγορα λόγω της γόμας στην πίστα. Έβλεπα ότι τους πίσω μου τους άνοιγα συνεχώς τη διαφορά και τον μόνο που φοβόμουνα ήταν τον Βασίλη ο οποίος ήταν κοντά και ήξερα ότι ίσως έκανε λιγότερα πιτστοπ από εμένα και ίσως να ήταν απειλή. Εγώ είχα προγραμματιμσένα 4 με τον Λούκα γιατί τα λάστιχα τα έτρωγα γρήγορα. Τελικά είχε την άτυχη του στιγμή ο Βασίλης όπως και ο Νίκος Κατέλας ο οποίος ήταν μπροστά εκείνη την ώρα. Έτσι έμεινα στην 4η θέση να κάνω ένα μοναχικό αγώνα και βλέπωντας την διαφορά να ανοίγει συνεχώς με τους πίσω. Τελικά έβγαλα τον αγώνα με 3 πιτστοπ αφού το 3ο σετ soft κράτησαν περισσότερο. Ο Λούκας βοήθησε και πάλι με τους υπολογισμούς του και είχα μια έννοια λιγότερη στο μυαλό μου στον αγώνα :)
Κρίμα που ο teammate δεν κατάφερε να λάβει μέρος στον αγώνα. Είμαι σίγουρος ότι θα τερματίζαμε και οι 2 στους βαθμούς πάλι. Ελπίζω να είναι έτοιμος για τον επόμενο αγώνα.
Συχαρητήρια και πάλι στον Κώστα για την νίκη οι οποίες έρχονται όλο και πιο δύσκολα πλέον αφού ο Θανάσης τον πιέζει τρομερά πλέον. Συχαρητήρια σε όλους όσους τερμάτισαν και τα λέμε Μόνζα.

Khaleesi

Δημοσίευση από Khaleesi » Τρί Μαρ 14, 2017 11:30 am

Μπράβο Παρθενούμπι!!!!! Τα πήγες ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ!! Με έκανες πολυ υπερήφανη ως αστρολόγο-μελλοντολόγο!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!! :hola

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”