ΙΤΑΛΙΑ

1. Νικόλας Νικολάου
2. Χρήστος Γκάγκας
Pit Manager. Λούκας Αυξεντίου
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΙΤΑΛΙΑ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Μαρ 21, 2017 6:07 am

Δοκιμαστικά: 12ος.

Αγώνας: Εγκατάληψη. Μετά την επανεκκίνηση του αγώνα με το safety car στα φρένα της Κ1 πίσω μου είχα τον teamate Χρήστο. Κάποιος νομίζω τον κτύπησε από πίσω και αυτός με τη σειρά του κτύπησε σε εμένα. Αποτέλεσμα στραβή πίσω αριστερή ανάρτηση. Προσπάθησα να το παλέψω αλλά συνεχώς γλιστρούσε το μονοθέσιο ειδικά στα φρένα και όταν έβγαινα από δεξιές στροφές. Αναγκαστικά εγκατέλειψα γιατί άρχισα να γίνομαι και επικίνδυνος για τους υπόλοιπους οδηγούς....
Συχαρητήρια στον Κώστα και πάλι, αλλά και στον Σταύρο ο οποίος ψες ήταν πολύ καλός! Συχαρητήρια και σε όλους όσους τερμάτισαν. Τα λέμε σε 2 εβδομάδες Σιγκαπούρη.

Άβαταρ μέλους
christosgk99

Δημοσίευση από christosgk99 » Τρί Μαρ 21, 2017 2:03 pm

Q: τελευταίος, αποφάσισα να μην κάνω χρόνο μιας και δν θα κέρδιζα πολλές θέσεις και να το πάω ήρεμα

R: DNF
Ξεκίνησα καλά, απέφυγα στο τσακ το συμβάν 1η στροφή και συνέχισα στο sc. Πρώτη φορά ήμουν σε manual sc και 1 2 φορές που αφαιρέθηκα πήγα να το χάσω αλλά μετά συγκεντρωθηκα. Στην επαναφορά του αγώνα δν πρόλαβα να κάνω τιποτα, απλά με πήρε από πισω μια Mercedes και κατέληξα χωρίς τροχούς στις μπαριερες

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”