ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

1. Νικόλας Νικολάου
2. Χρήστος Γκάγκας
Pit Manager. Λούκας Αυξεντίου
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Απρ 04, 2017 6:31 am

Δοκιμαστικά: 6ος

Αγώνας: Δυστυχώς και αυτήν την φορά δεν κατάφερα να τερματίσω. Ξεκίνησα καλά και ακολουθούσα ένα τρενάκι μπροστά μου Ιορδάνης-Φάκης-Τρανταφύλλου-Αδάμος-Σταύρος. Σιγά σιγά ήρθε το λάθος από Ιορδάνη σε μια στιγμή που είχε ανοίξει DRS στην μεγάλη ευθεία...πως κατάφερα και την γλύτωσα εκεί ένας Θεός ξέρει :shock: στην συνέχεια είχα Φάκη μπροστά μου να τον πιέζω συνεχώς...Ο πιτ μάνατζερ Λούκας μου λέει μπές για πιτ να κάνεις το undercut...μπαίνω στο τέλος του 11ου γύρου και όντως στον επόμενο γύρο που μπήκε και ο Φάκης βρέθηκα μπροστά του 4-5 sec...'οπως και μποστά από τους υπόλοιπους Ιορδάνη -Λευτέρη....βρήκα μποστά μου τον μαχητικό Πολύζο όμως ο οποίος με κράτησε πίσω του 2-3 γύρους μέχρι να μπει στα πιτ...αυτό μου κόστισε πολύ με αποτέλεσμα να με φτάσουν οι πίσω αλλά και να πληγώσω πολύ τα ελαστικά μου....αφού μπήκε στα πιτ ο Πολύζος η πίεση ήταν μεγάλη από Φάκη και με πληγωμένα ελαστικά και να τρέμει το τιμόνι ήρθε το λάθος με αποτέλεσμα να με περάσουν όλοι..τελευταία στιγμή είδα τον Βασίλη στον καθρέφτη και τον απέφυγα! Μπήκα για 2ο πιτστοπ και συνέχιζα καλά μέχρι που ήρθε το λάθος κτύπησα στον τοίχο και στράβωσαν οι δεξιές αναρτήσεις και έσπασε η πίσω πτέρυγα...αναγκάστικα να εγκαταλείψω.
Πολλά συχαρητήρια στον teamate Χρήστο :clap που κατάφερε να τερματίσει στην 6η θέση!!!και να φέρει πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα.
Συχαρητήρια στους νικητές στο βάθρο αλλά και σε όλα τα παιδιά που τερμάτισαν αυτόν τον δύσκολο και απαιτητικό αγώνα. Συχαρητήρια επίσης στις 2 Mclaren, το είχα πει και πριν τον αγώνα στο Facebook ότι θα ήταν πολύ δυνατές σε αυτό τον αγώνα...με παίδεψαν και τους παίδεψα αρκετά όση ώρα είμασταν κοντά σε μάχες!
Τα λέμε σε 3 εβδομάδες Μαλαισία.

Υ.Γ Θανάση είδες ότι δεν σε πέδεψα καθόλου και σε άφησα να περάσεις χωρίς μάχη...να το θυμάσαι αυτό στο μέλλον :)

Άβαταρ μέλους
christosgk99

Δημοσίευση από christosgk99 » Τρί Απρ 04, 2017 2:18 pm

Q: 16ος
Ενω είχα ταχύτητα για 10αδα έσπασα το μοτέρ πρώτη στροφή μετά από λάθος στο φρενάρισμα... Χαζομάρα μου

R:6ος
Με διαφορά ο πιο δύσκολος αγώνας που έχω κάνει σε οποιοδήποτε παιχνίδι. Ξεκίνησα άσχημα και σιγά σιγά κόλλησα στο μπροστά τρενάκι. Την έπαθα με το DRS και μου γύρισε όλο με 260 χιλιόμετρα μέσα στην πίστα αλλά το κράτησα δεν βρήκα τοίχο. Έκανα Πιτ στοπ στον 5ο γύρο τότε και απλά πίεζα μέχρι το τέλος. Είχα κάποια λάθη όπως και μια επαφή με τον Πολιζο πάνω στην μάχη που είχα. Στο δεύτερο μισό του αγώνα είχα πολύ καλό ρυθμό, έβαλα 2 φορές από super soft αλλά και τις 2 κόλλησα πίσω από τους πρώτους που μου ρίξανε γύρο και έχανα χρόνο. Τελευταίο γύρο στο τελευταίο σεκτορ είδα την ρενο του Σταύρου εκτός, και για να μην πέσω πάνω στον Αδαμο φρέναρα απότομα και ευτυχώς έσπασα μόνο την πτέρυγα. Μπράβο σε όσους τερμάτισαν, πραγματικά ήταν πολύ κουραστικός αγώνας, δν σε άφηνε να χαλαρώσεις

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”