ΜΑΛΑΙΣΙΑ

1. Νικόλας Νικολάου
2. Χρήστος Γκάγκας
Pit Manager. Λούκας Αυξεντίου
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΜΑΛΑΙΣΙΑ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Απρ 25, 2017 6:42 am

ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ:5ος λόγω ποινής Ζαλογιάννη

ΑΓΩΝΑΣ: 5ος. Ένας αγώνας που κυριολεκτικά πήγαινα σαν τρεχαντήρι συνεχώς...φουλ γκάζι και δεν με ένιαζε η διαχείριση ελαστικών καθώς είχα δει ότι το να το πηγαίνω τέρμα γκάζι τα ελαστικά θα κρατούσαν 10 γύρους και ο χρόνος που κέρδιζα αρκούσε να μπαίνω και να βγάινω από τα πιτ και να καλύπτω τον χρόνο! Τελικά αυτό φάνηκε και στην πράξη. Αρκετές μάχες σε όλο τον αγώνα...με κύρια αυτή με τον Αδάμο για την 4η θέση στο τέλος. Με το που έκανα το τελευταίο πιτ στον 43 γύρο υπολόγιζα να βγώ οριακά μποστά ή πίσω από Νίκο....με το που με κατεβάζουν οι μηχανικοί στην βιασύνη μου επάνω πατάω τον περιοριστή λίγο ποιο γρήγορα και τσουφ...πορτοκαλί βελάκι ''drive through penalty'' :cry: μπαίνω στα πιτ ξανά για την ποινή και 22s διαφορά από Νίκο...την καλύπτω σε 11 γύρους???? :? με ελεύθερο δρόμο μπροστά και το Νίκο με hard μπροστά τέρμα γκάζι τελευταίο γύρο τον έφτασα και τελευταία στροφή μπήκαμε μαζί στην ευθεία εκκίνησης μάλιστα με DRS εγώ!...Δεν πειράζει κράτησα την αρχική μου θέση που ξεκίνησα.
Πολύ κρίμα για τον teammate Χρήστο 2 γύρους πριν το τέλος να τον προδώσει η σύνδεση του :cry: πήγαινε πολύ καλά και πήγαινε για το πρώτο του βάθρο...κρίμα πολύ....κρίμα επίσης και για τον Γιάννη....ο πιο άτυχος οδηγός στο πρωτάθλημα....
Συχαρητήρια στους νικητές και σε όλους όσους τερμάτισαν. Τα λέμε στη Suzuka!

Υ.Γ. Η ιδέα μου ή μπλε σημαίες δεν υπήρχαν στην πίστα???....μια με τον Αντώνη και μια με Λευτέρη που βρεθήκαμε εγώ δεν είδα μπλε σημαία...μάλιστα με τον Αντώνη παρολίγο να γίνει και η ζημιά....εγώ διερωτώμουνα αν τελικά θα τον περνούσα γύρο ή όχι..κοίταζα κατάταξη και προσπαθούσα να καταλάβω τί γίνεται...έτσι λίγο αφαιρέθηκα και ο Αντώνης μου έκανε χώρο και πάτισα λιγάκι κερμπ και βρέθηκα εκτός πίστας..ευτυχώς ξαναμπήκα και ο Αντώνης πιστεύω θα νόμισε ότι μου προκάλεσε αυτός το συμβάν...με περίμενε και με άφησε να μπω μπροστά...να΄σε καλά Αντώνη.

Άβαταρ μέλους
christosgk99

Δημοσίευση από christosgk99 » Τρί Απρ 25, 2017 2:06 pm

Qualify: 3oς
το καλυτερο πλασαρισμα που εχω καταφερει. επιασε τοπο το practice

Race: DNF
Ξεκινησα ασχημα και εχασα 2 θεσεις απο τον Σταυρο και τον Αδαμο. Ημασταν σε ολο το πρωτο stint 4-5 μονοθεσια κολλημενοι μεταξυ μας. Μπηκα στα πιτ 2 γυρους νωριτερα απο τους αλλους και εκμεταλευομενος την ατυχια του Σακη μετα τα πιτ στοπ βγηκα 2ος.
Μετα ειναι που επαιξε ρολο η στρατηγικη. Σε αυτην την πιστα ειτε πιεζα ειτε δν πιεζα δεν μπορουσα με τιποτα να κρατησω τα λαστιχα μου. Ειδα τον Σταυρο απο τα 10 δευτερα που ηταν πισω μου ολο να αρχιζει να μειωνει μεχρι που με περασε οπου και μπηκαμε μαζι για το τελεταιο stint. Εβαλα medium να βγαλω μεχρι τελος και εβαλε soft.
Προσπαθησα να μην πιεσω πολυ για να τον πλησιασω στο τελος, και οντως 3 γυρους πριν το τελος επεσε η διαφορα απο τα 4,5 στο 1,5 και πιεζα μεχρι που με πεταξε με disconnect
Κριμα γιατι ειναι μεγαλη ξενερα να σε πεταει μετα απο 55 γυρους αλλα ηταν ο καλυτερος αγωνας που εχω τρεξει, πρωτη φορα να πιεζω τοσο αλλα να ειμαι και σταθερος και τον ευχαριστηθηκα. Μπραβο στον Κωστα για την νικη, στον Σταυρο για την μαχη και σε οσους τερματισαν

ΥΓ. Σουζουκα δεν ξερω αν θα τρεξω καθως ειναι στα γεννεθλια μου και ισως δεν προλαβω

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”