ΙΑΠΩΝΙΑ

1. Νικόλας Νικολάου
2. Χρήστος Γκάγκας
Pit Manager. Λούκας Αυξεντίου
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΙΑΠΩΝΙΑ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Μάιος 09, 2017 9:11 am

ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ: 7ος

ΑΓΩΝΑΣ:4ος. Ένας συναρπαστικός αγώνας με αρκετές μάχες αλλά και μικρά λάθη που στοίχισαν το πρώτο μου βάθρο ίσως. Από τον γύρο σχειματισμού είχα ένα συμβάν με τον Δεληγιάννη όπως είδα μετά στο replay γιατί εκείνη την ώρα ούτε κατάλαβα ούτε ένιωσα ότι εγώ τον κτύπησα με τον πίσω μου τροχό....κρίμα και συγνώμη στον Δημήτρη που τέλειωσε έτσι άδοξα η προσπάθεια του για τον αγώνα. Ο Λούκας μάλιστα με ρωτούσε εκείνη την ώρα αν είχα ζημιά από την επαφή...'''Ποιά επαφή του λέω???...''' ούτε κάποια ζημιά μου έβγαλε για repair body κατά το πρώτο πιτστοπ ένδειξη ότι μάλλον lag πρέπει να ήταν παρόλο που στο replay φαίνεται ότι κτύπησε δυνατά ο πίσω μου τροχός στον Δεληγιάννη και του έσπασε τον δικό του τροχό. :?
Η στρατηγική μου ήταν από την αρχή 4 πιτστοπ...κάθε 10 γύρους σοφτ και τέρμα γκάζι μέχρι τον 40 γύρο για medium μέχρι το τέλος. Μια στρατηγική που φαίνεται να δούλεψε απόλυτα και αν δεν ήταν μια έξοδος που είχα στα γρασίδια μετά την Κ1 που μου στοίχισε 22sec η 3η θέση θα ήταν σίγουρη....ατυχίες συμβαίνουν σε όλους ομώς....Τρομερές μάχες :fight .
για ένα ολόκληρο στιντ με τον Αμπατζίδη και στο τέλος άλλες μάχες με τον Τριανταφύλλου πάλι για αρκετούς γύρους για την 3η θέση...είχαμε μια επαφή στην Κ1 όταν ξαφνικά βλέπω τον Σάκη να φρενάρει πολύ απότομα (στο τέλος μου είπε ότι κανονικά φρέναρε...μάλλον lag πρέπει να είχε για τέτοιο κτύπημα και να μην πάθει κανείς μας την παραμικρή ζημιά...) μπήκαμε ξανά στην πίστα και τερματισμός στην 4η θέση.
Πολύ κρίμα για τον teamate για το ατύχημα που είχε. Αν τερμάτιζε θα ανεβαίναμε σημαντικά στο πρωτάθλημα κατασκευαστών.
Πολλά συχαρητήρια στον Κώστα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος! :clap
Ραντεβού στο Austin την ερχόμενη εβδομάδα...μια πίστα που δεν μου αρέσει καθόλου αλλά θα την περάσουμε και αυτή :)

Άβαταρ μέλους
christosgk99

Δημοσίευση από christosgk99 » Τρί Μάιος 09, 2017 1:48 pm

Ελαχιστο και οχι πολυ ουσιωδες practice, ειχα και 39μιση πυρετο σκεφτομουν να μην τρεξω, τελικα ειπα ας τρεξω και οσο παει... υπηρχαν στιγμες μεσα στον αγωνα που απλα θολωνα και ξεχνουσα που ημουν, παλι καλα δν εγινε κανενα σοβαρο λαθος

Δοκιμαστικα: 5ος
Πανω κατω εκει που περιμενα να βρισκομαι. Περασα στο q2 χρησιμοποιωντας medium και μετα εκανα οτι καλυτερο μπορουσα και επιασα την 5η θεση

Αγωνας: DNF
Πραγματικα αν και ημουν κοντα στο βαθρο ηταν ο αγωνας με τα περισσοτερα λαθη μου. Το πρωτο καλα καλα ξεκινησε στο formation lap που την εκανα την πατατα, βρηκα τοιχο αλλα παλι καλα χωρις damage. Στην συνεχεια ο χαμος. Εκανα καλη εκκινηση ανεβηκα 4ος και μετα απο καποιους γυρους εκανε λαθος ο σακης και ανεβηκα 3ος. παλι κυριο προβλημα μου τα λαστιχα, προσπαθουσα απλα να τα κρατησω. εβαλα 2ο στιντ τα hard για να παω στα αλλα 2 τελευταια με medium να πιεσω. Πιστευα οτι πηγαινα το πολυ για 5η θεση καθως γαλανοματης, πολ και μουζαιδης ειχαν κλειδωσει το βαθρο και σακης ειχε ανοιξει αρκετα μπροστα μου. Ο πολ σε μια φαση κατι εγινε βγηκε εκτος και προς το τελος του αγωνα βρεθηκα κολλητα πισω απο τον σακη οποτε ειχα παλι την ευκαιρια μου για βαθρο. ειχα πιο μαλακη γομα και μπορουσα να κολλησω πισω του, πραγμα σημαντικο καθως ειχε πολυ υψηλοτερη τελικη απο μενα. Και εκει ηταν που βγηκα dnf, ημουν ετοιμος να προσπερασω και οπως παω να μπω στο πλαι του αλλαζει γραμμη και μπαινει ακριβως μπροστα μου. Δεν υπηρχε χρονος αντιδρασης εκει, απλα εφυγα πανω στον τοιχο. Δεν ξερω αν φταιει, φταιω η αν ειναι αγωνιστικο συμβαν , σημασια εχει οτι για 2ο σερι αγωνα στερω απο μενα και την ομαδα σημαντικους βαθμους. Κριμα παντως, τα λεμε austin

Επισης μπραβο στον Γαλανοματη για την κατακτηση του πρωταθληματος. πραγματικα το αξιζε

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Force India”