Gp Brazil

1. Σταύρος Μουζαΐδης
2. Νίκος Κατέλας
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Butterfly

Gp Brazil

Δημοσίευση από Butterfly » Τρί Ιουν 13, 2017 1:04 pm

Αυτήν την φορά θα είμαι συνοπτικός..Αν και είδαν τα μάτια μου πάλι!

Όλο το practice επικεντρώθηκε γύρο από τον Jr,από το στήσιμο μέχρι και την στρατηγική του αγώνα.Και ΤΣΟΥΠ!Pole o Jr! :hola
Το αυτοκίνητο ήταν στημένο για τον αγώνα αλλά η ταχύτητα του Νίκου φάνηκε και σε συνδυασμό με τη λίγη προπόνηση των Κώστα και Θανάση ήρθε το αποτέλεσμα στο Q.

Για την εκκίνηση τι να πω..Είναι κάποια πράγματα που θα έρθουν με την εμπειρία και με τον καιρό.Όπως παράδειγμα τα μοτέρ που είδα να καπνίζουν ή κανα 2 επαφές που οριοθέτησαν ή τερμάτισαν τον αγώνα κάποιων...
Εγώ βγήκα αλώβητος!Από P17(τελευταία σειρά),βρέθηκα P11 στην 2η ευθεία DRS χωρίς καν να προσπαθήσω για προσπέρασμα.Απλά η εκκίνηση μου ήταν ομαλή και προσεγμένη.
Μάχες με Σπύρο,Μάνο,Μάκη και λίγο αργότερα με Βασίλη,Νικόλα και Ιορδάνη! :fight
Ειδικά η μάχη με τον Βασίλη με κούρασε αρκετά,αλλά την ευχαριστήθηκα και κρίμα που μια τόσο μικρή επαφή τον έστειλε στον τοίχο...Ήταν πολύ οριακό και όπως λέει και ο Σπύρος στον σχολιασμό του για την επαφή Νικολάου-Ζαλογιάννη ήταν χειρουργικής ακρίβειας!
Κατά τα άλλα στον αγώνα μου πρώτη φορά φέτος είχα τόσο χαμηλά επίπεδα συγκέντρωσης.Σίγουρα αυτό έχει να κάνει και με τα μαθηματικά που έκανα όχι μόνο για μένα αλλά και για τον Νίκο...Έκανα σημαντικά λάθη ειδικά στο 1ο και 2ο stint και έχασα πολύτιμο χρόνο.Νίκοοο!!! :fimotro :zipit

Όπως και να χει ήταν ακόμα ένας αγώνας που πέρασε,με δυνατές συμμετοχές και με τους rookies να δείχνουν ότι μαθαίνουν! :salute

Περαστικά στο Δελιγιάννη,κρίμα γι αυτούς που εγκατέλειψαν μ'αυτόν τον τρόπο(Γκάγκα,Κόντο,Μιτζάλη,Παπακανέλο,Αμπατζίδη).Ένας αγώνας ΕΜΕΙΝΕ για φέτος!Προσωπικά θέλω να δω στο grid 22 αυτοκίνητα...και ας ξεκινάω τελευταίος πάλι...και ας εγκαταλείψω στην Κ1.
Συγχαρητήρια στον ΝΙΚΗΤΗ Γαλανομάτη για την επαγγελματική του απόδοση σε αυτόν τον αγώνα και άλλα τόσα στον m8 που είχε την δυναμική για την νίκη,που τελικά δεν ήρθε και απ'ότι είδα στο replay κρίθηκε σε υπερλεπτομέριες!

Πάμε ΛάμπουΒράδυ να βγάλουμε τα μάτια μας!!! :zombie

ΑΓΩΝΟΔΙΚΕΣ ΔΕΙΤΕ ΜΕ ΣΤΟ WARM UP! :priest
“A properly set up vehicle will usually push slightly on corner entry, be fairly neutral at the apex (STEADY STATE) and exhibit slight power over-steer on corner exit"

PowerBraKe

Δημοσίευση από PowerBraKe » Παρ Ιουν 16, 2017 1:56 am

Κάτι είχε ακουστεί από τον προηγούμενο αγώνα για το μπαμ και κάτι για βάθρο ......
Έτσι για να μην βγουν αυτές οι φήμες λανθασμένες αποφάσισα να κάνω πρακτις έστω και σε αυτόν τον αγώνα μόνο για να κυνηγήσω μία νίκη και να ανέβουν λίγο τα χρήματα μου γιατί είμαι κάπως πίσω.

Qualifying : Ήξερα ότι οι χρόνοι θα είναι πολύ κοντά στην κορυφή και το πίεσα όσο πήγαινε για να πάρω την 1 θέση και να μην αλλάξει η παράδοση με τις Pole.... Ένας δυνατός γύρος με έφερε μπροστά από τον Κώστα για 13 χιλιοστά και έτσι η παράδοση δεν χάλασε.

Race : Στον αγώνα το στυλ μου δεν είχε καμία σχέση με αυτό που είχε στο πρακτις. Εάν δεν φοβόμουν το μονοθέσιο οι χρόνοι μου θα ήταν πολύ πιο κάτω και σταθεροί όπως στο πρακτις και δεν θα είχα κάποια πίεση στον αγώνα. Όμως αυτό δεν μου βγήκε και πιστεύω καλύτερα γιατί θα είχα έναν τελείως μοναχικό αγώνα. Είχα κάποιες ωραίες μάχες με τον Θανάση που πραγματικά μπράβο του για την απόδοση του που μέσα σε 3 ώρες πρακτις κατάφερε και έκανε ενα τούμπανο αγώνα. μπράβο στον τεαμ ματε που πάλι έκανε τα δικά του και εάν δεν έκανε κάποια λάθη θα κυνηγούσε κάτι διαφορετικό. και μπράβο στον Κώστα που είχε σταθερότητα καθ όλη την διάρκεια του αγώνα και πήρε την νίκη.

Μπράβο σε όλους τελευταίος αγώνας τώρα και καλό καλοκαίρι

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Renault”