01 Αυστραλία

1. Κώστας Γαλανομάτης
2. Ιορδάνης Αθανασιάδης
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Fugitiv3R
Διαχειριστής
Διαχειριστής

01 Αυστραλία

Δημοσίευση από Fugitiv3R » Τρί Οκτ 03, 2017 5:44 pm

Ας ανοίξω το χορό των δηλώσεων λοιπόν.....

Qualifying για τ'ανάθεμα. Στο practice έβγαινε χρόνος, στο q δεν βγήκε ποτέ. Βασικά αναγκάστηκα να ακυρώσω τον ταχύτερό μου γύρο που οριακά θα με έβαζε δεκάδα. Όπως και να έχει η καλύτερή μου επίδοση θα με έβαζε να ξεκινήσω 8ος, οπότε.....

Στον αγώνα τα πράγματα φαινόντουσαν καλύτερα. Καλή εκκίνηση σχετικά, και γυρνούσα άνετα μέσα στη δεκάδα. Καλές μάχες στην αρχή με Ζαλογιάννη και Φάκη. Μάχη με τα χρονόμετρα με τον Λευτέρη και τον Ζαλογιάννη που ακολουθούσε, όμως ποτέ δεν ήρθαμε σώμα με σώμα. Τελικά στον 1ο γύρο των pit stops έχασα μια θέση από τον Ζαλογιάννη και κέρδισα μία από Λευτέρη. Όμως, τότε συνειδητοποίησα το μεγάλο μου λάθος για τον αγώνα: για να ρυθμίσω κουμπιά για boost και mixture ξέχασα τελείως τα κουμπιά για το lcd.... Αλλαγή ελαστικών;; Ούτε λόγος τελικά. Πάνω στην προσπάθειά μου να βρω αν είναι ρυθμισμένο κάποιο κουμπί έχασα καταρχήν ρυθμό και με πλησίασε ο Λευτέρης αλλά το σημαντικότερο; Έχασα το δρόμο..... Στούκα λοιπόν και άδοξο τέλος.

Σαν θεατής λοιπόν για το υπόλοιπο του αγώνα, μπορώ να πω ότι διασκέδασα, βοήθησα ελάχιστα τον teamate και παρακολούθησα live το συμβάν που καθόρισε σημαντικά το αποτέλεσμα του αγώνα. Δε μπορώ να πω πολλά. Μας στέρησε μια πολύ καλή μάχη μεταξύ Σάκη και Πολέμαρχου. Όπως και να έχει, νομίζω ότι φέτος θα δούμε τις δυνατότερες και πολυπληθέστερες μάχες σε όλα τα μήκη και πλάτη του grid!

Μπράβο σε όλους για την εκκίνηση! Συγχαρητήρια στους τερματίσαντες και όχι μόνο!

Μετάδοση δεν είχα την ευκαιρία να δω, θα περιμένω το ανέβασμα του video στο youtube.

Υ.Γ. Βοηθήστε στο έργο των αγωνοδικών. Κάντε αναφορές! Συμβάλλετε στο να είναι δίκαιο το πρωτάθλημα για όλους.
"Τελικά η πραγματικότητα είναι η υποκειμενική αντίληψη των πραγμάτων και ο καθένας ζει μέσα σε αυτήν που του αρμόζει"

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis
Πρωταθλητής
Πρωταθλητής

Re: 01 Αυστραλία

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τρί Οκτ 03, 2017 7:19 pm

Καλή αρχή και από εμένα παίδες!
2 προσομοιώσεις...Λάστιχα τέλεια,Φρένα τέλεια,Κινητήρας τέλεια,Κατανάλωση τέλεια...
Πριν τον αγώνα δοκίμαζα μία ώρα Q γιατί ήξερα πως θα παίξει ρόλο...Αν και είχα τον χρόνο για 2η θέση (πιστεύω και ο Σάκης είχε για κάτι παραπάνω) αρκέστηκα στην 3η θέση έπειτα από το παραλίγο τετ-α-κε που θα έφερνα από τις φωνές...
Χωρίς Warm-Up στον αγώνα για πρώτη φορά και φυσικά με χαμένο feeling λόγω των χρονομετρημένων...Ξεκίνησα ιδανικά,μπορεί και αν ήμουν πιο τολμηρός να έστριβα και πρώτος αλλά φοβούμενος το ατσάλι του M60,δεν το ρίσκαρα...Στην έξοδο αποφασίζω να αλλάξω Mixture, ακουμπάω με τον Σάκη και το εκμεταλλεύεται ο Νίκος και έπειτα και ο Σάκης...Μέσα σε 2 στροφές είχα βρεθεί 2ος και μετά 4ος...Ο Σάκης είχε ΔΑΙΜΩΝΙΚΟ ρυθμό και ξεμπέρδεψε με τον Νίκο εύκολα...Εγώ όχι...Μπέρδευα κουμπιά...Μπέρδευα τα πάντα...Ζαλίστηκα...Ότι είχα κάνει στις 2 προσομοιώσεις απλά δεν βγήκε ποτέ χθες...Αν δεν είχε ο Σάκης την ατυχία και ο Νίκος την ψήλο-επαφή με τον Pole,4η θέση και με το ζόρι...Πολύ κρίμα και για τους 2...Χθες απλά δεν είχα ρυθμό και τίποτα δεν μου βγήκε...Το ίδιο έπαθε και ο teammate μου.Θα εργαστούμε σε αυτό διότι από ότι φαίνεται είναι κοινό πρόβλημα.Συγχαρητήρια στον Pole που στην επιστροφή του στην ενεργό δράση πήρε την νίκη και στον Αδάμο που είχε και εκείνος καταπληκτικό ρυθμό...See you in China!!!
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ferrari”