04 Ρωσσία

1. Κώστας Γαλανομάτης
2. Ιορδάνης Αθανασιάδης
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

04 Ρωσσία

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τετ Νοέμ 15, 2017 2:55 am

Απίστευτος αγώνας!!! Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΟΣ!!! Δεν ξέρω από που να αρχίσω. Ας ξεκινήσω από τα προκριματικά. Πρώτο Q όλα καλώς. Επέλεξα την UltraSoft επειδή μου είχε δώσει την αίσθηση πως πατάει καλά και είχα ρυθμό αγώνα καλύτερο ενώ η φθορά ήταν αρκετά ικανοποιητική για αυτό που ήθελα να κάνω στον αγώνα. Δεύτερο Q βλέπω το χρόνο του Pole. "Τι έκανε το Alien ρε ..." ήταν μία από τις φράσεις που άκουσε ο Ιορδάνης. Απίστευτος χρόνος...Μέχρι 1.31.0 αν γυρνούσα αλλά κάποια λάθη δεν με άφησαν να πάω πιο κάτω αλλά 1.30.8 ούτε σε όνειρο...P2 λοιπόν...
Ξεκινάει το Recon και φτάνω ευθεία εκκίνησης-τερματισμού με όλα τα μονοθέσια...40 FPS...Ωραία λέω...Εκκίνηση κρατήθηκε στα 70 οπότε κομπλέ. Έκανα καλή εκκίνηση και με το λάθος του Pole βρέθηκα P1. Από εκεί και πέρα... ΣΦΑΓΗ! Δεν θυμάμαι την διαφορά σε όλο τον αγώνα να ανοίγει πάνω από 2 δευτερόλεπτα εκτός από το τέλος...Μία εγώ μπροστά, μία ο Pole...Συνέχεια στο όριο. Εντυπωσιακές μάχες και σώμα-σώμα αλλά και με το χρονόμετρο... Γενικά γυρνούσαμε ίδιο ρυθμό με μικρές διαφορές ανά γύρο... Στο 2ο στιντ έκανε προσπέραση και έτσι είχα την τύχη να δω λίγο το πως οδηγάει και τις γραμμές που παίρνει και να εντοπίσω αδύνατα σημεία...Κατάλαβα πως μπορούσα να διαχειριστώ καλύτερα τα λάστιχα ενώ στα υπόλοιπα ήμασταν πάνω-κάτω τα ίδια...Αφού δεν μπορούσα να τον προσπεράσω διότι δεν είχα και πολύ εμπιστοσύνη στο φρενάρισμά μου έπειτα από ένα μπλοκάρισμα στην πίσω μεγάλη ευθεία δοκίμασα το Undercut που δούλεψε πολύ οριακά...Γενικά πιστεύω πως ο ένας παρέσυρε τον άλλον στον ρυθμό του και στις 2 περιπτώσεις...Είχα καιρό να νιώσω τόσο υπέροχα, κυρίως από το Hockenheim και τo Sao Paolo πέρσι...Μακάρι να έχουμε τέτοιες μάχες, ανεξαρτήτου αποτελέσματος τόσο για την πρώτη θέση αλλά και στο υπόλοιπο Grid. Για εμένα ήμασταν σε αυτό τον αγώνα και οι 2 νικητές με το ρυθμό που είχαμε...Συγχαρητήρια στον Pole και στον Βασίλη για το βάθρο...Συγχαρητήρια στον Schumi που ξεκίνησε από το τέλος και τερμάτισε στην 4η θέση, θυμίζοντας σε όλους παλιούς του αγώνες...Συγχαρητήρια στον teammate μου και στον Σταύρο για μία εκπληκτική μονομαχία που είχανε μέχρι και την τελευταία στροφή...Συγχαρητήρια και σε όλα τα παιδιά που είχανε μάχες, άλλοι με ίσια τιμόνια άλλοι με στραβά και τις κράτησαν As Clean As It Gets
Μπορεί να είχαμε συμβάντα αλλά αυτός ήταν ΑΓΩΝΑΣ...Και ένα έχω να πω...
ΙΣΠΑΝΙΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!!!!!
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Άβαταρ μέλους
Fugitiv3R

Δημοσίευση από Fugitiv3R » Παρ Νοέμ 17, 2017 8:52 pm

Από τις καλύτερες μου επιδόσεις σε δοκιμαστικά και από τους πιο ώριμους αγώνες που έκανα αν και το μυαλό μου ήταν αλλού. Οι τελευταίοι γύροι ήταν γεμάτοι ένταση, όμως στο τέλος η επιμονή μου ανταμείφθηκε. Το αποτέλεσμα είναι αφιερωμένο σε έναν υπέροχο άνθρωπο.
"Τελικά η πραγματικότητα είναι η υποκειμενική αντίληψη των πραγμάτων και ο καθένας ζει μέσα σε αυτήν που του αρμόζει"

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ferrari”