05 Ισπανία

1. Κώστας Γαλανομάτης
2. Ιορδάνης Αθανασιάδης
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis
Πρωταθλητής
Πρωταθλητής

05 Ισπανία

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τρί Νοέμ 21, 2017 2:37 am

Άλλος ένας αγώνας πολύ δυνατός. Η συγκεκριμένη πίστα, δεν με βολεύει και πολύ οδηγικά ακόμα και αν έχω το καλύτερο σετάπ στα μέτρα μου. Έτσι λοιπόν και έγινε. Είχα ένα πολύ δυνατό σετάπ και πολύ καλό ρυθμό...στο πρώτο στιντ...Έκανα καλή εκκίνηση αλλά ο Pole κράτησε την πρώτη θέση...Περίεργο :crazy3 ...Έμεινα κολλημένος και το πρώτο στιντ ήταν ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ!!! Μέχρι και τετ-α-κε πήγε να φέρει στο εσάκι...Πωπω...Φοβερή μάχη και δοκιμάζω το Undercut το οποίο δεν δούλεψε...Βάζω Medium...Αντίο μου είπε και ο Pole και ο Νίκος...Απλά δεν πατούσα στο 2ο στιντ...Τα Medium δεν είχαν ίδια συμπεριφορά όπως στο πράκτις και γλυστρούσαν στα κερμπ ενώ στην γρήγορη στροφή έκαναν over-extend σαν λάστιχο με αποτέλεσμα να μου τραντάζεται το τιμόνι στο μέσο της στροφής Κ3,Κ4 και στην γρήγορη δεξιά...Αφού μου άνοιξε την διαφορά ο Pole σκέφτηκα να βάλω τα Hard μπας και κάτσει το πιο σκληρό λάστιχο...Και έκατσε...Ενώ πριν αρχίσει ο αγώνας είπα στον Ιορδάνη:"Εγώ τα Hard δεν τα βάζω" με βόλεψαν πιο πολύ απο τα Medium...1 πιτ λιγότερο αλλά τα λάστιχα ήταν φθαρμένα και δεν μπορούσα να κρατήσω το M18-60...Με το που δεν δούλεψε το Undercut ήξερα πως θα έχω πιθανότητα 20% για την νίκη αφού ο Pole είχε πολύ πιο επιθετική στρατηγική, καλύτερο ρυθμό και γενικά καλύτερη οδήγηση στη συγκεκριμένη πίστα οπότε άξια κέρδισε... Συγχαρητήρια στον Pole, υπέροχη μάχη στο...πρώτο στιντ, υπέροχη στρατηγική και ωραίος ρυθμός και στον Νίκο για το βάθρο! Επίσης και στον Teammate μου που αν και άρρωστος δεν τα παράτησε και είχε έναν καλό αγώνα...Συγχαρητήρια και στους υπόλοιπους που τερμάτισαν! Α ναι ξέχασα να γράψω για Q...ΆΣΕ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛ ΠΟΖΙΣΙΟΝ!!!!
ΑΥΤΑ!!!

Now Monaco!!!
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Άβαταρ μέλους
Fugitiv3R
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Re: 05 Ισπανία

Δημοσίευση από Fugitiv3R » Παρ Νοέμ 24, 2017 2:58 pm

Στο Q1 κατάφερα να περάσω με τη medium αλλά ο γύρος μου στο Q2 ήταν πιο αργός αν και με πιο μαλακή γόμα. Βασικά δε μου βγήκε σωστός γύρος αλλά με τις ποινές και τα λάθη των μπροστινών, ανέβηκα κάποιες θέσεις.

Στον εκκίνηση του αγώνα κατάφερα να βρεθώ μέχρι την 4η θέση. Από εκεί κι έπειτα έχασα κάποιες θέσεις αλλά στην άκρη του μυαλού μου είχα πάντα να ακολουθήσω τη στρατηγική των 2 pit stops μέχρι το τέλος. Έκανα οικονομία καυσίμων, σε βαθμό όμως που αυτό μου στέρησε έναν καλύτερο ρυθμό αγώνα. Τερμάτισα με 6,5 λίτρα πράγμα που αποδεικνύει περίτρανα ότι δεν έγινε σωστή προετοιμασία από πλευράς στρατηγικής. Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα είχα την πολυτέλεια να μπορώ να χρησιμοποιήσω όσο καύσιμο ήθελα και έτσι ήρθε μια κερδισμένη θέση σε σχέση με τη Red Bull του Κατέλα.

Συγχαρητήρια στα παιδιά που είχαν αξιοπρεπή εμφάνιση και συμπεριφορά.

Κλείνω λέγοντας ένα πολύ απλό πράγμα που οι περισσότεροι δείχνουν να αγνοούν ή έχουν ξεχάσει, παλιοί και νέοι:
Υπάρχει ο εξής κανονισμός στην Κοινότητα:

"Ο σεβασμός είναι το βασικότερο στοιχείο της κοινότητας. Οποιαδήποτε μορφή ασεβούς συμπεριφοράς θα αποτελεί λόγο αποκλεισμού από την κοινότητα, χωρίς να υπάρξει προειδοποίηση. Η ασεβής συμπεριφορά δεν περιορίζεται μόνο σε ότι αφορά το λεκτικό περιεχόμενο των δημοσιεύσεων αλλά και στην επικοινωνία των μελών μέσω Teamspeak αλλά και στην εν γένει παρουσία τους στον server."

Ακολουθήστε τον. Θα εφαρμοστεί.
"Τελικά η πραγματικότητα είναι η υποκειμενική αντίληψη των πραγμάτων και ο καθένας ζει μέσα σε αυτήν που του αρμόζει"

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ferrari”