13 Σιγκαπούρη

1. Κώστας Γαλανομάτης
2. Ιορδάνης Αθανασιάδης
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis
Πρωταθλητής
Πρωταθλητής

13 Σιγκαπούρη

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τρί Μαρ 20, 2018 2:22 am

Πολλά τεχνικά προβλήματα και με το ίντερνετ και με το παιχνίδι! Αποφάσισε να γίνει τέρμα "δυσκοίλιο" τις τελευταίες μέρες με την πίστα της Σιγκαπούρης! Αφού έκανα ρυθμίσεις μπας και σωθεί και δεν με πετάξει μειώνοντας γραφικά, μπήκα σέρβερ...Αμ δε...Το στικάκι 3G αποφάσισε να μην λειτουργεί...Ε όπως είσαι με το σταθερό ίντερνετ...Επειδή υποψιαζόμουν Crash αποφάσισα να ξεκινήσω από τα πιτ (αν ξεκινούσα από τέρμα πίσω στην σχάρα εκκίνησης θα εκκινούσα κανονικά αλλά 10ος είχε ρίσκο). Ξεκίνησα, εκμεταλλεύτηκα στούκες, είχα καλές μάχες με Ζάλο,Σάκη,Μούζα,L,Αδάμο αλλά κάπου στη μέση του αγώνα η στρατηγική μου συναρτήσει του ρυθμού μου ήταν τέτοια που με έφερε στην πρώτη θέση και από εκεί και πέρα...Δεν είχα παρά να οδηγήσω όπως οδηγούσα τόση ώρα. Τελειώνει ο αγώνας, καίω μοτέρ, βγαίνω πάω για δηλώσεις...Μπαμ πέφτει το ίντερνετ...Φέτος είναι πεντακάθαρο πως έχω και την τύχη με το μέρος μου διότι μπορούσε να με πετάξει στον αγώνα αλλά δεν το έκανε!

Η τύχη σε συνάρτησει με την συγκέντρωσή μου κατά την ώρα του αγώνα είναι αυτά που μου έχουν δώσει το πλεονέκτημα σε σχέση με τον Πολέμαρχο καθώς και με τις υπόλοιπες "σφεντόνες" διότι, σχεδόν σε κάθε πίστα ισχύει το ίδιο πράγμα...Σε χρόνους είμαστε πάνω-κάτω τα ίδια (ακόμα και οδηγικά σε κάποιες περιπτώσεις), αλλά μπορώ να κινηθώ πιο πολύ ώρα και ασφαλέστερα σε αυτό τον ρυθμό και κάποιες φορές να το ρίξω ακόμα πιο κάτω...

Η Σιγκαπούρη είναι μία από τις αγαπημένες μου πίστες μαζί με Μπαχρέιν και Ιαπωνία. Ήξερα πως είχα πολύ καλό ρυθμό και ότι μπορούσα να οδηγήσω συνέχεια στο όριο χωρίς να το ξεπεράσω ακόμα και ξεκινώντας από τέρμα πίσω. Αν ξεκινούσα από μπροστά, τα πράγματα θα ήταν πιο εύκολα για εμένα, αλλά καλύτερα να είμαι ασφαλής, να παιδευτώ και εν τέλει να το διασκεδάσω περισσότερο παρά να ξεκινήσω και να με πετάξει πριν την Κ1 και να πάρω μαζί μου και άλλα 2-3 άτομα ή απλά να οδηγήσω τέρμα γκάζζζΖΖΖΖ...

Συγχαρητήρια σε όσους τερμάτισαν σε μία άκρως δύσκολη πίστα, στο βάθρο και στον Teammate μου που παρόλο την ψυχολογία του, μπήκε, έτρεξε και το διασκέδασε!

Λόγω Μεγάλης βδομάδας έκανα γνωστό στην ομάδα μου ότι δεν θα συμμετάσχω στον αγώνα της Μαλαισίας! Να έχετε ένα όμορφο αγώνα και τα λέμε στον αγώνα της Suzuka ή αν υπάρξει ελεύθερη θέση στην Nissan στον αγώνα του Spa, αύριο! (ΚΑΤΕΛΑ ΚΑΝΕ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΘΕΛΩ ΘΕΣΗ!!!)
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Άβαταρ μέλους
Giourg

Re: 13 Σιγκαπούρη

Δημοσίευση από Giourg » Τρί Μαρ 20, 2018 2:03 pm

Βάλαμε χάκερ να σου χαλάσουν το ίντερνετ αλλά ούτε αυτό σε σταματάει...ξεκίνησες από τα πιτ και πάλι κέρδισες...λοιπόν η θα ξεκινάς 2 γύρους πίσω ή θα τρέχεις με το αμάξι του Gp3... διάλεξε
Finishing second means you are the first person to lose

Άβαταρ μέλους
Fugitiv3R
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Re: 13 Σιγκαπούρη

Δημοσίευση από Fugitiv3R » Σάβ Μαρ 24, 2018 12:20 pm

Συγχαρητήρια στον Κώστα για τη νίκη του.

Εγώ προσωπικά δεν είχα καθόλου το μυαλό μου στον αγώνα και αυτό φάνηκε ξεκάθαρα, καθώς έκανα όλα τα λάθη της χρονιάς μαζεμένα. Υπήρχε ταχύτητα, κυνηγούσα προς το τέλος την τρίτη θέση παρά τα δύο χαζά λάθη που είχα κάνει πριν, αλλά στο τέλος ήρθε το τρίτο και με έβαλε στη θέση μου. Πάλι καλά που ήρθε ο τερματισμός και κάποιοι βαθμοί αλλά πραγματικά δεν κρατάω τίποτα από αυτόν τον αγώνα.
"Τελικά η πραγματικότητα είναι η υποκειμενική αντίληψη των πραγμάτων και ο καθένας ζει μέσα σε αυτήν που του αρμόζει"

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ferrari”