ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

1. Νίκος Αδάμος
2. Νικόλας Νικολάου
Pit Manager: Λούκας Αυξεντίου
Reserve Driver: Χριστόφορος Καραολής
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τετ Οκτ 04, 2017 6:22 am

ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ: 11ος

ΑΓΩΝΑΣ: 10ος. Πολύ προσεκτική εκκίνηση και κυνηγητό από την αρχή στον Ζαλογιάννη μπροστά μου. Πίσω μου όμως πολύ γρήγορα έκανε την εμφάνιση του ένας μενόμενος Νίκος Κατέλας ο οποίος με πίεζε αφάνταστα αλλά τον κρατούσα πίσω για αρκετούς γύρους μέχρι που έκανε κάτι επικίνδυνες και ριψοκίνδυνες βούτες στην Κ2-Κ3 και στον 12ο γύρο με πέρασε. Στην συνέχεια κράτησα ρυθμό και άρχισα μάχες με τις 2 Sauber και ειδικά με τον Στέλιο για λίγους γύρους μέχρι που γύρισα όλα τα κομβία στο φούλ και τον πέρασα λες και ήταν σταματημένος :D Μετά το 2ο και τελευταίο πιτστοπ στον 41 γύρο βγαίνω ακριβώς πίσω από Αξιώτη. 17 γύρους τον κυνηγούσα μέχρι την καρό σημαία....συνεχώς στο drs και η διαφορά μας κάτω από 1s...ρε τι boost...ρε mixture τίποτα...δεν μπορούσα να τον περάσω και έτσι τερμάτισα στην 10η θέση και πήρα και τον 1ο μου βαθμό. Ιδανικά ξεκίνησε και ο teamate μου Νίκος ο οποίος πήρε και βάθρο!Μπράβο Νίκο για την 3η θέση! Πολύτιμη και πάλι η βοήθεια του πιτ μάνατζερ Λούκα ο οποίος βοήθησε πολύ με τους υπολογισμούς σε καύσιμα ειδικά :-)
Συχαρητήρια σε Πολέμαρχο και Κώστα για το 1-2 αντίστοιχα αλλά και σε όσους τερμάτισαν.
Τα λέμε Κίνα!

Ikaros_Nikos

Δημοσίευση από Ikaros_Nikos » Τετ Οκτ 04, 2017 11:37 am

Qual: 4ος

Race: 3ος
Έκανα καλή εκκίνηση, εκμεταλλευτηκα την μικροεπαφή που είχε ο Κώστας με τον Σάκη και βρέθηκα 2ος. Ο Σάκης πίεζε πολύ στην αρχή, με πέρασε και έτσι έδωσα ωραία μάχη με τον Κώστα για την 3η θέση. Σε κάποιο σημείο του αγώνα έχασα τον Πολε και βρέθηκα 2ος πίσω από τον Σάκη. Έκανα οικονομία στα καύσιμα, ο Πολε μας έφτασε και μετά ήρθε η επαφή από το πουθενά. Συνέχισα για την 4η θέση ήρθε και η ατυχία για τον Σάκη και έτσι βρέθηκα 3ος. Στο τέλος ο Νικολας με τον Λευτερη είχαν ωραία μάχη και αποφάσισα να ρίξω ρυθμό για να μη βγάλω μπλε σημαία.
Στόχος της ομάδας ήταν η 10αδα και για τα δυο μονοθέσια το κάναμε και πήραμε πολύτιμους βαθμούς
Μπράβο στους Πολε, Κωστα, Σακη και γενικά σε όλα τα παιδιά!!!
Μεγάλο μπράβο και στον Teammate και τον Pitmanager!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Renault”