ΚΙΝΑ

1. Νίκος Αδάμος
2. Νικόλας Νικολάου
Pit Manager: Λούκας Αυξεντίου
Reserve Driver: Χριστόφορος Καραολής
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΚΙΝΑ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Παρ Οκτ 20, 2017 6:32 am

Πρώτος αγώνας με την καινούργια πεταλιέρα με τα υδραυλικά φρένα. Είχα μόλις 2-3 ώρες δοκιμών με αυτήν αλλά την ένιωθα καλά και έτσι πήρα την απόφαση να αγωνιστώ με αυτήν.
Δοκιμαστικά: 11ος Η βρεγμένη πίστα και 2 γύροι που δεν μου βγήκαν μου στοίχισαν την είσοδο στην δεκάδα μόλις τελευταία στιγμή.

Αγώνας: 8ος. Ένας αγώνας με πολλές μάχες με Μάνο, Κόντο, Πολύζο, και αρκετό κυνηγητό στο τέλος στον Ιορδάνη για την 7η θέση. Στους πρώτους γύρους στην προσπάθεια να αποφύγω ένα απότομο φρενάρισμα από Ζαλογιάννη (και αυτός για να αποφύγει τον μπορστά του) βγήκα εκτός πίστας στο σημείο που δίνει το χρόνο για το 2ο σεκτορ(1ο warning for corner cutting). Με βρεγμένη πίστα μπαίνω μέσα σιγά σιγά και ερχόμενος ο Ιορδάνης και στην προσπάθεια του να με αποφύγει σπινάρει και πέφτω και εγώ πάνω του μη έχωντας που να πάω...πίσω ερχόντουσαν γραμμή έτσι έμεινα ακίνητος μέχρι να περάσουν όλοι και βρέθηκα 13ος. Ευτυχώς χωρίς ζημιά και έχωντας ένα πολύ βολικά στημένο αυτοκίνητο με μεγάλη τελική άρχισα την αναρρίχηση σιγά σιγά. Στο κυνηγητό με τον Πολύζο στην Κ1 φρέναρε λίγο απότομα και για να μην τον κτυπήσω βγαίνω εκτός πίστας...το φαίρνω σιγά σιγά μέσα και ξανά πάλι...εκεί όμως πήρα warning for corner cutting 2ο, στο τέλος της πίσω ευθείας πάλι σε μάχη με Πολύζο και πατώντας στο βρεγμένο κομμάτι μου γλιστράει πάλι και πατάει εκτός πίστας και εκεί μου δίνει πέναλτυ stop & go. Εκεί ξενέρωσα λίγο μπαίνω κάνω το πεναλτυ και ξανά πάλι σε αγώνα να κυνηγάω όσο πιο ψηλή θέση μπορώ.
Μπράβο στον Νίκο για την 2η θέση και το 2ο συνεχόμενο βάθρο και χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί βλέπω τους στόχους που θέσαμε εξαρχής να γίνονται πραγματικότητα. Το ένα μονοθέσιο να είναι στο βάθρο και το άλλο στην δεκάδα όσο πιο ψηλά γίνεται! Με τη βοήθεια του Λούκα και πάλι τα καταφέραμε. Συχαρητήρια και στον Κώστα για την νίκη του αλλά και ιδιαίτερα στον Φάκη για την εκπληκτική του 3η θέση την οποία άξιζε και πήρε με το σπαθί του! :clap
Τα λέμε Μπαχρέιν!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Renault”