ΜΠΑΧΡΕΙΝ

1. Νίκος Αδάμος
2. Νικόλας Νικολάου
Pit Manager: Λούκας Αυξεντίου
Reserve Driver: Χριστόφορος Καραολής
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΜΠΑΧΡΕΙΝ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Οκτ 31, 2017 10:48 am

Δοκιμαστικά: Έμεινα εκτός δεκάδας στην 16η θέση και αυτό λίγο συνηδειτά καθώς ήθελα να ξεκινήσω με medium ελαστικά για να πάω με 1 πιτστοπ. Θα μπορούσα όμως να ξεκινούσα πιο ψηλά από 11η θέση αν εκμεταλλευόμουνα και έκανα μια ''έξυπνη κίνηση'' την οποία άργησα να σκεφτώ να κάνω...κάποια άλλη φορά ίσως ;)

Αγώνας: 12ος, τελευταίος, καταιδρωμένος και με τραυματισμένο μονοθέσιο αφού από το χάος της Κ2 είχα σπασμένη μπροστά αεροτομή και αριστερή ανάρτηση και μια κλίση στο τιμόνι περίπου 25ο αριστερά! Αφού είδα ότι μπορούσα να οδηγώ με ασφάλεια χωρίς να έχω ιδιαίτερα προβλήματα που θα μπορούσαν να επηρεάσουν άλλους αποφάσισα για ακόμη μια φορά να τερματίσω ολόκληρο αγώνα με την σπασμένη ανάρτηση με την ελπίδα ότι ατυχίες άλλων θα με έβαζαν στην δεκάδα. Τελικά δεν έγινε αυτό..ο στόχος πάντως για ένα πιτ βγήκε έστω και αν το ένα ήταν αναγκαστικό για επισκευές. Βλέπω ότι τελικά το μεγάλο πρόβλημα που αντιμετώπιζα τα 2 χρόνια τώρα που τρέχω στην F1Axion με τα ελαστικά που δεν μπορούσα να τα πάω όσους γύρους τα έπερναν οι περισσότεροι φαίνεται να το έχω λύσει τελικά και αυτό οφείλεται όπως κατάλαβα στα υδραυλικά φρένα που έφτιαξα! Δεν κλειδώνω τα ελαστικά όπως παλιά όσο βαθιά και να φρενάρω και αυτό δίνει ζωή στα ελαστικά! Μου το είχε πει ο Κώστας μια φορά ότι θα ήταν μεγάλη αναθάθμιση τα υδραυλικά και φαίνεται ότι είχε δίκαιο. Μου είχε πει και για μια άλλη αναβάθμιση που βοηθά πολύ...3 οθόνες! και νομίζω θα είναι η επόμενη αναβάθμιση στο όλο σετάπ μου που τρέχω!
Συχαρητήρια στα παιδιά στο βάθρο και ιδιαίτερα στον teamate μου Νίκο δεν ξέρω τελικά αν θα μετρήσει το βάθρο του αλλά και η 4η θέση πολύ καλή θα είναι.
Τα λέμε στην Ρωσία...μια πίστα που μου αρέσει και είχα καλά αποτελέσματα τις 2 προγηούμενες χρονιές! Ελπίζω και φέτος :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Renault”