ΜΟΝΑΚΟ

1. Νίκος Αδάμος
2. Νικόλας Νικολάου
Pit Manager: Λούκας Αυξεντίου
Reserve Driver: Χριστόφορος Καραολής
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΜΟΝΑΚΟ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τετ Δεκ 06, 2017 9:36 am

Δοκιμαστικά: 8ος. Επιτέλους κατάφερα να περάσω στο Q2 πρώτη φορά φέτος.

Αγώνας: DNF. Ακόμη ένας αγώνας όπου πάλι βρέθηκα να παλεύω με τις 2 δεξιές αναρτήσεις σπασμένες από την πρώτη στροφή χωρίς να ευθύνομαι και πάλι εγώ! Σε μια τέτοια πίστα τόσο δύσκολη αφού είδα ότι το αυτοκίνητο μπορούσε να στρίβει και να κινείται στην πίστα με ασφάλεια αποφάσισα για ακόμη μια φορά να συνεχίσω και να βγάλω αυτόν τον πολύ δύσκολο αγώνα της σεζόν όπου ήξερα ότι πολλοί θα εγκατέλειπαν και οι πιθανότητες για βαθμούς ήταν αρκετές.
Δυστυχώς ένα μεγάλο lag που είχε ο Γιούργαλης είχε ως αποτέλεσμα να σπάσω ξανά την μπροστινή πτέρυγα και να χειροτερέψει ακόμη περισσότερο η ζημιά στις αναρτήσεις. Μετά από ένα ελαφρύ άγγιγμα σε μια μπαριέρα απέκτησα και 3η ανάρτηση τραυματισμένη και σε συνδυασμό με τα φθαρμένα ελαστικά μου ήρθε το λάθος και η εγκατάλειψη.
Μπράβο σε όσους τερμάτισαν αυτόν τον πολύ δύσκολο αγώνα και πάμε στον χιονισμένο Καναδά μπας και δούμε καμιά άσπρη μέρα επιτέλους!

Υ.Γ Άκουσα και στο live αλλά και μετά πολλοί να μου λένε ''πάλι με σπασμένη ανάρτηση ο Νικολάου..έμαθες πλέον και συνήθισες'' θα πω ένα πράγμα, ότι από την στιγμή που ξέρω ότι υπάρχει άτομο που οδηγεί με ένα χέρι και καταφέρνει και παίρνει και podium (Αντώνης Δαγκαλίδης) το θεωρώ υποτιμητικό και μεγάλη ηττοπάθεια προς τον εαυτό μου να τα παρατήσω επειδή έχω σπασμένη ανάρτηση! Από τη στιγμή που οδηγείται με ασφάλεια το αυτοκίνητο μες την πίστα όσοι γύροι και να είναι οφείλω να το παλέψω μέχρι τέλους!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Renault”