ΑΥΣΤΡΙΑ

1. Νίκος Αδάμος
2. Νικόλας Νικολάου
Pit Manager: Λούκας Αυξεντίου
Reserve Driver: Χριστόφορος Καραολής
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΑΥΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Ιαν 09, 2018 7:55 am

ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ: 4ος. Η υψηλότερη θέση για φέτος αν και θα μπορούσα να πάρω και την pole αν δεν το έχαννα τελευταία στροφή που πάτησα κέρμπ και με γύρισε...ήμουνα με +200. Με είχε κυριεύσει ένα τεράστιο άγχος από την αρχή των Qualy έχωντας γράψει 1.4.3 στα πρακτις λίγο πριν τον αγώνα και μπορούσα και πιο κάτω....

ΑΓΩΝΑΣ: 7ος. Μεγάλη απογοήτευση να είμαι 3ος 3 γύρους πριν το τέλος και να το χάνω στην Κ1 και να πέφτω στην 7η θέση. Ο Βασίλης ερχόταν σαν σίφουνας και με το άγχος που με είχε κυριεύσει βλέπωντας ότι ίσως θα έπαιρνα το πρώτο μου βάθρο αλλά και τον Βασίλη να μου κλείνει 1s τον γύρο δεν είδα τα πράγματα λογικά ίσως...μπήκα στον πειρασμό να τον κυνηγήσω όταν με πέρασε ενώ ήξερα ότι δεν είχα καύσιμο να πιέσω αλλά και αφού ήταν πολύ πιο γρήγορος αφού είχε φυλάξει αρκετό καύσιμο. Δεν θα πω ''δεν πειράζει''....πειράζει....με έριξε πολύ αυτό που έγινε αλλά πήρα καλό μάθημα και νομίζω καιρός να αλλάξω στρατηγική..πολύ πιο ''επιθετική'' πλέον, όχι στις διεκδικήσεις θέσεων που πάντα γίνονται με σύνεση αλλά όσο αφορά τις στρατηγικές ελαστικών! Νομίζω και νιώθω ότι οι επενδύσεις μου σε εξοπλισμούς sim-racing (3 οθόνες και υδραυλικά φρένα) άρχισαν να αποδίσουν στο μέγιστο και το μόνο που μένει είναι να διαχειριστώ καλύτερα το όποιο άγχος εμφανίζεται κατά την διάρκεια των αγώνων.

Συγχαρητήρια στον Κώστα για την εκπληκτική του νίκη ξεκινώντας τελευταίος αλλά και σε Ζαλογιάννη και Βασίλη!
Τα λέμε Αγγλία!

Άβαταρ μέλους
Vasilis Ampatzidis

Δημοσίευση από Vasilis Ampatzidis » Τρί Ιαν 09, 2018 4:46 pm

Πολύ δυνατός αγώνας Νικόλα, μπράβο. Μου ήταν πολύ δύσκολο να σε πλησιάσω στο τελευταίο στιντ (πριν αρχίσω να χρησιμοποιώ τα καύσιμα). Πίεζα σαν τρελός και πόνταρα στο να κάνεις λάθος μιας και ήξερα ότι θα ήταν το πρώτο σου βάθρο και θα είχες αγχωθεί αρκετά. Τελικά η πίεση που ασκείς σε κάποιον άλλες φορές σου κάνει κακό, άλλες φορές όμως βγαίνεις κερδισμένος.
#FernandoAlonso14

Απάντηση

Επιστροφή στο “Renault”