ΟΥΓΓΑΡΙΑ

1. Νίκος Αδάμος
2. Νικόλας Νικολάου
Pit Manager: Λούκας Αυξεντίου
Reserve Driver: Χριστόφορος Καραολής
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΟΥΓΓΑΡΙΑ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Ιαν 30, 2018 10:30 am

Δοκιμαστικά: 6ος. Για έναν περίεργο λόγο δεν μπορούσα να κάνω καλύτερο γύρο με τα σουπερ σοφτ σε σχέση με τα σοφτ που τα ένιωθα πολύ καλύτερα.

Αγώνας: 5ος. Ένας αγώνας όλο μάχες από την αρχή μέχρι το τέλος! Ατελείωτες μάχες με Λευτέρη, Μουζαίδη και Ιορδάνη στο τέλος! Από την αρχή βρέθηκα πίσω από τον Λευτέρη ο οποίος με καθυστερούσε αφάνταστα και όσο και αν προσπαθούσα να τον περάσω δεν μπορούσα με τίποτα. Έχασα και την αυτοσυγκέντρωση μου έκανα μικρολάθη και σε κάποια φάση είχα χάσει και 3 θέσεις. Μετά το πρώτο πιτστοπ βγήκα έξω χωρίς να έχω κανέναν μπροστά και έτσι είχα την άνεση να ανακτήσω αρκετό χαμένο χρόνο από πρίν αλλααά......σύντομα έφτασα τον Λευτέρη πάλι ο οποίος δεν είχε μπει για πιτ και άρχισε πάλι το κυνηγητό...πάλι πίεζα υπερβολικά και έψαχνα τρόπο να περάσω μέχρι που είχαμε και την επαφή στην Κ1 στον 19ο γύρο όπου πηγαίνωντας υπερβολικά αργά στα φρένα μπας και τον περάσω έχασα για ακόμη μια φορά το πίσω μέρος σε εκείνο το σημείο με αποτέλεσμα να ακουμπησουμε ευτυχώς χωρίς ζημιά κανένας μας από ότι άκουσα και στο Live να λέει ο Λευτέρης. Εκεί κατάλαβα ότι δεν μπορούσα με τίποτα να περάσω και αποφάσισα να κάτσω πίσω συνετά μέχρι να μπει για πιτ και να καθαρίσει ο δρόμος. Στη συνέχεια είχαμε κάποιες μάχες με Σταύρο όπου και πάλι δεν μπορούσα να τον περάσω και έτσι αποφάσισα τελευταία στιγμή να αλλάξω στρατηγική και από τον 55 γύρο που είχα προγραμματίσει πιτ να μπω στον 50 να βάλω σοφτ και να κάνω το undercut πράγμα το οποίο έγινε με απόλυτη επιτυχία. Σύντομα έφτασα τον Ιορδάνη και πάλευα αρκετούς γύρους χωρίς αποτέλεσμα πάλι να τον περάσω και αρκέστηκα στην 5η θέση.
Μπράβο στον Χριστόφορο που κατάφερε και τερμάτισε τον πρώτο του αγώνα στην F1! Μπορεί να μην πήρε βαθμούς αλλά το ότι τερμάτισε ήταν μια καλή εμπειρία για αυτόν! Ξέρω ότι είχε κάποια προβλήματα τόσο τεχνικά και ηλεκτρονικά που αν δεν τα είχε είμαι σίγουρος ότι θα ήταν στην δεκάδα!
Συχαρητήρια στα παιδιά του βάθρου και τα λέμε στο βροχερό Spa όπως όλα δείχνουν!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Renault”