ΒΕΛΓΙΟ

1. Νίκος Αδάμος
2. Νικόλας Νικολάου
Pit Manager: Λούκας Αυξεντίου
Reserve Driver: Χριστόφορος Καραολής
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΒΕΛΓΙΟ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Φεβ 13, 2018 7:26 am

Δοκιμαστικά: 14ος. Χίλια συγνώμη στον Πολέμαρχο που τον εμβόλησα κυριολεκτικά στο Q2 στο φανάρι στην έξοδο των πιτ. Δεν έβλεπα από το σπρέυ και καθώς τρέχω με DX11 δεν έχω φανάρια όπως δείχνει το trackmap! (Τραγικοί οι της Studio397 να μην έχουν αυτό το απλό πράγμα)...θα μου πείτε στην εκκίνηση τι κάνεις...αν είμαι κοντά στις πρώτες θέσεις κοιτάω ψηλά να τα δω αλλά κυρίως στηρίζομαι στις κόρνες που ακούγονται και στην παρατεταμένη κόρνα με την εκκίνηση.

Αγώνας: 5ος. Ένας αγώνας όπως τον ήθελα με μικτές συνθήκες...το είχα δουλέψει πάρα πολύ τις μικτές συνθήκες τις προηγούμενες μέρες...είχα απίστευτο ρυθμό και αν κάποιος δει τα γυρολόγια μου θα το διαπιστώσει...Fastest lap το ένα μετά το άλλο και ρυθμοί μακράν ταχύτεροι από όλους!....ένα τραγικό λάθος στην eau rouge στον 35 γύρο και ενώ ήμουνα 2ος και κυνηγούσα τον Ιορδάνη τα διέλυσε όλα...μπήκα για επιδιορθώσεις και βγήκα ξανά έξω με θεόστραβο αμάξι που υπό άλλες συνθήκες θα το είχα παρατήσει αλλά επειδή είδα ότι 8 μονοθέσια μείναμε λέω σιγά σιγά θα το τερματίσω έστω και 8ος...τελικά από λάθος και του Μάκη στον προτελευταίο γύρο το διέλυσε και αυτός και μες την ατυχία και με στραπασταρισμένο αμάξι τερμάτισα 5ος.
Κρίμα που ο Νίκος δεν μπόρεσε λόγω ηλεκτρονικών προβλημάτων να πάρει μέρος.
Συγχαρητήρια στον Ιορδάνη για την εκπληκτική του νίκη! :clap Τα λέμε Ιταλία....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Renault”