ΙΑΠΩΝΙΑ

1. Νίκος Αδάμος
2. Νικόλας Νικολάου
Pit Manager: Λούκας Αυξεντίου
Reserve Driver: Χριστόφορος Καραολής
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nicolas Nicolaou
Επικοινωνία:

ΙΑΠΩΝΙΑ

Δημοσίευση από Nicolas Nicolaou » Τρί Απρ 24, 2018 9:58 am

Προκριματικά: 3ος. Θα μπορούσαμε να κάναμε το 1-2 με τον Νίκο αν δεν το έχανα στο τελευταίο εσάκι καθώς ερχόμουνα με +0.200s!

Αγώνας: 3ος! Στην εκκίνηση κρατήσαμε τις θέσεις μας και κάναμε ''σάντουιτς'' τον Ζαλογιάννη :lol: εγώ κρατούσα απόσταση ασφαλείας πίσω από Ζαλογιάννη και δεν τον άφηνα να ανασάνει καθώς ο Νίκος έπαιζε άμυνα. Εγώ όλη εκείνη την ώρα έκανα αρκετή εξοικονόμηση καυσίμου! Το σετάπ που έστησα (όλα τα σετάπ και οι στρατηγικές αγώνων να ξέρετε είναι δικές μου συνταγές ;) ) μας έδινε μεγάλο πλεονέκτημα στις ευθείες. Με το που έκανε το λάθος στην Κ1 ο Ζαλογιάννης και τον πέρασα εγώ είχα καλύτερο ρυθμό από τον Νίκο και αμέσως ο Νίκος με άφησε να περάσω και πιστεύω ότι η κίνηση αυτή ήταν που μας έδωσε το τελικό 1-3 γιατί με είχαν φτάσει Πολέμαρχος και Μουζαίδης και δεν θα άντεχα νομίζω να τους κρατήσω πίσω ενώ ο Νίκος τους κράτησε μια χαρά και κατάφερα και άνοιξα αρκετή διαφορά όταν πέρασα πρώτος. Η στρατηγική ήταν για 2 πιτ. Ο Νίκος έκανε την εκπληκτική υπέρβαση και κατάφερε να κρατήσει τα medium 33 γύρους!! εκπληκτικό και ήταν αυτό που του έδωσε την νίκη. Στους τελευταίους 3-4 γύρους τα ελαστικά του Μουζαίδη τον πρόδωσαν με αποτέλεσμα να τον φτάσω στο μισό δευτερόλεπτο μέχρι την τελευταία στροφή.
Καταφέραμε να μαζέψουμε 40 βαθμούς με τον Νίκο και να αυξήσουμε αρκετά την διαφορά μας από την Μακλάρεν οι οποίοι είχαν τις ατυχίες τους πάλι...
Συχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που τερμάτισαν και τα λέμε Αμερική!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Renault”