Spanish GP

1. Λευτέρης Αξιώτης
2. Γιώργος Ζαλογιάννης
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Silkman

Spanish GP

Δημοσίευση από Silkman » Τρί Νοέμ 21, 2017 9:35 pm

Φέτος σιχάθηκα να διαβάζω και να ακούω δηλώσεις οδηγών στο live που πάντα κλείνουν ως εξής:
"Αλλα τι να κάνουμε...αγώνας ειναι αυτός, συμβαίνουν αυτά!"

ΟΧΙ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ παιδιά! ΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΕ!!
Εσεις εισαστε εμπλεκομενοι στα συμβαντα οταν γινονται, οχι εγω. Εσεις που και Practice κανετε και εμπειρια εχετε και καλο σεταπ εχετε. Κι ομως η αντιμετωπιση μετά απο 5 αγώνες ειναι: Συμβαινουν αυτα, αγωνας ειναι. Ε, οχι! Συμβαινουν μια, αντε δύο. Οχι σε καθε αγωνα τα ιδια συμβαντα. Στουκες στα φρένα και βούτες και στριβω πανω στον αλλον. ΦΤΑΝΕΙ! Η φετινη εικονα καμια σχεση με την περσινη σεζον.

ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΡΣΙΝΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΣΑΣ!!! Ξαναβρειτε τους περσινους εαυτους σας οδηγικα αν θελετε να τα παμε καλα! Και δεν μιλαω για την αποδοση εαν πχ ο Σακης (Τυχαια το ονομα) θα παλευει για 3αδα ή αν γουσταρει να παλευει για δεκαδα. Δεν μας ενοιαξε ποτε αυτο και το ξερετε. Μιλαμε για συμεπριφορα στις μαχες. Ξαναβρειτε τον εαυτο σας που παντα εδειχνε υπομονη στις μαχες και οταν καταλαβαινε οτι δεν μπορει να περασει, δεν περναγε.

Πολλα θα μπορουσα να γραψω αλλα αντι αυτου θα σας παραθεσω μηνυμα που ελαβα απο θεατή των αγωνων μας. Καλη αναγνωση, καλά μυαλα. Περσινα μυαλα. Γιατι τα φετινα σας ειναι εξω απο το κρανος.

"Καλησπερα φιλε Λευτερη. Δεν εχω μαθει να μασαω τα λογια μου, η κριτικη μου ισως να ειναι λιγο σκληρη και με εβαλε σε σκεψεις αν πρεπει να την στειλω ή οχι...οποτε λεω να την διαβασεις γιατι σε εσενα απευθυνομαι ετσι κι αλλιως και στους δειαχειριστες.

Τετοιο αγωνα εχω να θυμηθω απο τοτε που ειμουν νεαρος. Ηταν την εποχη που πηγαινα στο Λουνα Παρκ και καναμε αγωνες μεταξυ φιλων στην πιστα με τα συγκρουομενα αυτοκινητακια.Εκει βεβαιως και δεν υπηρχαν κανονες οποτε ο καθενας εκανε οτι νομιζε πιο σωστο και το πιο σωστο ηταν να τρακαρουμε μεταξυ μας αν καποιος τολμουσε να μας περασει.Κατι αναλογο ειδα και χθες.
Απιστευτο!!!
Κανονικα ο αγωνας επρεπε να χαρακτηριστει ως { απαγορευεται η προσπεραση) οποιος αποφασιζε να παει κοντρα και τολμουσε να κανει προσπεραση, ασχετως αν ειχε δρσ η ηταν εμφανως πιο γρηγορος απο τον προπορευομενο η καταληξη θα ηταν στο οικοπεδακι αριστερα της κ1.΄Αν το GP3 ειναι ο προθαλαμος για να αλλαξουν κατηγορια μερικα παιδια νομιζω πως οι περισσοτεροι ειναι ετοιμοι γιατι δεν ειδα κατι το ιδιαιτερο στη μεγαλυτερη κατηγορια διαφορετικο απο οτι συμβαινει στο GP3.Και εδω υπαρχει και ελαφρυντικο αφου ξερουμε οτι αποτελειται ως επι το πλειστον απο νεα παιδια που ξεκινανε τωρα τα σιμ και η εμπειρια ειναι ελαχιστη στους περισσοτερους.Δεν λεω ολους.

Αλλα εδω εχουμε φ1. Μλαω για μια κακη νοοτροπια και δεν ξερω και απο που προερχετε. Να μην σεβετε καποιος τον αντιπαλο διολου σαν ορισμενοι να ειναι εντελως μονοι στη πιστα και να κανουν οτι γουσταρει ο καθενας. Εχω δει ολους τους αγωνες μεχρι σημερα ολοκληρους, ΟΧΙ αποσπασματικα και εχω βγαλει τα δικα μου συμπερασματα.

Σιγουρα υπαρχουν και αυτοι που σε κανουν να καθεσαι 2 ωρες και να τους απολαμβανεις για το θεαμα που προσφερουν και οι περισοτεροι γνωριζουμε ποιοι ειναι δεν θελω να αναφερθω σε ονοματα .Μπορει καποιος να πει οτι η κριτικη μου ειναι σκληρη αλλα παιδια δυστυχως εγω αυτο ειδα και αυτο λεω. Με τοσο αυστηρα κρητιρια να μπει καποιος στο φ1 πρωταθλημα, δεν θα επρεπε να βλεπουμε τετοια εικονα. Εχω παρακολουθηση και απο αλλα παιχνιδια αγωνες η πρωταθληματα καλυτερα. Υπαρχει η ποιοτητα που σε κανει να χαζευης με αυτα τα παιδια και υπαρχει και η αλλη πλευρα που σε κανουν να γελας.Η φ1 Αξιον πιστευω πως ανηκει στην πρωτη κατηγορια ειλικρινα το λεω απο πλαυρας οργανωσης προβολης ακομη και οδηγων .Απλα πρεπει καποιοι να αλλαξουν τον τροπο που σκευτονατι οταν μπαινουν στη πιστα να αγωνιστουν οπως και καποιοι ισως χρειαζονται μερικους μηνες ξεκουρασης.....μπορει απο τους πολλους αγωνες να ειναι κορεσμενοι."
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

georgezalo

Δημοσίευση από georgezalo » Παρ Δεκ 01, 2017 2:01 pm

Ένας αγώνας που τα ελαστικά τα έκανα να δακρύζουν !! Ένας αγώνας που υπήρξαν μαχες!!το ότι κατάφερα και πήρα αυτή τη θέση είναι γιατί απλά πάλεψα να πάρω αυτή τη θέση ! Αν δεν είχα το τετακε μπορεί να πάλευα με τον Βασίλη ! Λοιπόν αυτό που έγινε με τον κατελα είναι το εξής χώνεται αριστερά έχω αφήσει κενό και ξαφνικά μπουμμμμμμ!! Δεν ξέρω καν που πήγε τι έγινε αν τον πήραν οι εξωγήινοι !! Το θέμα ήταν ότι δεν ένιωσα καν επαφή!!Αυτο λοιπόν που είδα στο replay είναι το εξής lagggggg!Το έχω δώσει ήδη στους αγωνοδικες , υπάρχει κενό ανάμεσα στα ελαστικά και ξαφνικά ενώ οι μπροστινού τροχοί του έχουν περάσει τους δικούς μου μπροστινούς χτυπάνε σε ένα αόρατο τοίχο!Ειναι η πρώτη φορά που το είδα αυτό καθώς δεν έχω εμπειρία από lag!! Για όσους λοιπόν μπορεί να με έκριναν ότι δεν φέρθηκα σωστά καλό θα ήταν να μάθετε ακριβώς πως έγινε !!Τωρα όσον αφορά την δεύτερη επαφή πάλι με κατελα τα πράγματα είναι απλά: μπαίνουμε στην κ1 με πολλά ο κατελας μπλοκάρει τροχό εγώ πιστεύω ότι θα στρίψουμε μαζί και τον ακουμπάω τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο!!Τωρα όσον αφορά την άποψη του κατελα για κακές μαχες ε εντάξει δεν έχω να πω κάτι απλά με πιάνουν τα γέλια γιατί μάλλον έχει μεγάλη φαντασία!

Άβαταρ μέλους
Schumi

Δημοσίευση από Schumi » Παρ Δεκ 01, 2017 6:51 pm

Παρακαλω πολυ τον εκπροσωπο τυπου της McLaren να διαχωριζει τους Κατελαδες γτ ειμαστε 2 ... Ευχαριστω!! :beer ;)

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Παρ Δεκ 01, 2017 7:44 pm

και παίζει να γίνεται και 3ς.....πόσους θα μεγαλώσω ακόμα; :headtowall
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

georgezalo

Δημοσίευση από georgezalo » Σάβ Δεκ 02, 2017 2:50 pm

Χαχαχαχχα!!Μην αγχώνεσαι Λευτέρη σε λίγο καιρό έρχεται και ο Ζαλογιαννης junior να μεγαλώσεις !

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Σάβ Δεκ 02, 2017 3:38 pm

Χμμμ....Μήπως θα έπρεπε να μπει ένας κανονισμός που να λέει πως όσοι μοιράζονται το ίδιο επίπεδο θα πρέπει να πληρώνουν στην aXion ένα φόρο σαν τεκμήριο; Λευτέρη σκέψου το μία! 3 χ Κατέλας και 2 x Ζαλογιάννης από κανένα 20 ευρώ το μήνα φόρο...100 ακούραστα ευρώ...ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ΛΟΙΠΟΝ!
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Απάντηση

Επιστροφή στο “McLaren”