Monaco gp

1. Λευτέρης Αξιώτης
2. Γιώργος Ζαλογιάννης
Απάντηση
georgezalo

Monaco gp

Δημοσίευση από georgezalo » Κυρ Δεκ 10, 2017 12:19 am

Q: τραγικός για άλλη μια φορά φέτος
Race : 5 κόκκινα φώτα καιιιιιιι μακελειό μπροστά φτάνω μέχρι τέταρτος και εκεί που ήμουν σίγουρος ότι συνετά θα πήγαινα σε όλο τον αγώνα ξαφνικά μπαμμμμ!Φανηκε λες και ακούμπησα στον τοίχο ενώ στην ουσία ούτε που τον έγλειψα !παμε Canada !!

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Κυρ Δεκ 10, 2017 4:27 pm

Όποιος δεν το διαβασει θα παραμεινει σε βαθιά μεσάνυχτα. Δικαιωμά σας.

Διάβασα πολυ προσκεκτικά όλα τα πόστ και με κάθε λεπτομέρεια. Σε όλα υπάρχει θυμός και παραπονο για κάτι που συνέβη σε ενα αγώνα. Κι ομως τα ποστ στοχεύουν προς συγκεκριμένους οδηγούς αφήνωντας εναν τρίτο που τα διαβαζει να καταλάβει ότι αυτοι οι ένας, δυο, τρεις οδηγοί κάνουν τα ίδια κατ'επανάληψην και δεν τιμωρούνται. Ενας τριτος που θα διαβασει αυτά τα ποστ θα καταλάβει ότι ο άλλος οδηγός χτυπάει επίτηδες οδηγους μεσα στην πίστα με δόλο γιατί δήθεν τα κράταγε μέσα του και ξέσπασε εσκεμμένα στον άλλον.

Και ρωτάω εγω. Ολοι εσεις που θέτετε θέμα επιπέδου της axion, έχουν κάποιο ιδιαίτερο επίπεδο τα ποστ σας; Έχει επίπεδο το «με χτύπησε εσκεμμένα»? Εχει επίπεδο το «χάθηκε το επίπεδο στο βωμό του γεμάτου grid?”.
Kαι απο την άλλη διαβάζω το πόστ ενός άλλου οδηγού που πάλευε για νίκη και οχι απλά για κάποιου καλούς βαθμούς που λέει : «παιδια να ειμαστε πιο προσκεκτικοι στην πίστα» και επίσης λέει «οτι για τα νεύρα και οτι αλλο εγινε στο Μονακο δεν θα τα ποστάρω εδω γιατι τα λέμε και στο teamspeak”.

Έχετε δηλαδη ενα συγκεκριμενο προβλημα με ένα οδηγό και θεωρείτε πως η λύση ή/και το επίπεδο ειναι να τον «δειχνετε» με το δάχτυλο και να τον χαρακτηρίζετε έμμεσα φονικό όπλο και αυτό θα σας λύσει το πρόβλημα και οχι να τον πιάσετε στο TeamSpeak να μιλησετε να του εξηγησετε και στην τελικη εαν χρειάζεται να τον βοηθείσετε;

Αλλαξε λοιπον η axion και χάθηκε το επίπεδο στο βωμό του γεμάτου grid ή μηπως τελικά αλλάξατε εσεις στο βωμό του πρωταθλητισμου; Γιατι η f1axion ειναι πρωτάθλημα αλλά ειναι και κοινότητα. Στο κομματι πρωτάθλημα μια χαρα τα πάτε ως μέλη. Κάνετε το Practice σας, κρατατε μυστικα τα σεταπ για την ομάδα σας (καλά κανετε, θεμιτό ειναι), αλλά στο κομμάτι κοινότητα τι κάνετε; Ή για να το πω πιο σωστα, τι σταματησατε να κανετε;

Βλεπετε πχ οτι εχουμε θεμα στις μάχες φέτος με χαζοεπαφές. Ως μελη αυτης της κοινότητας τι κανατε για να βοηθεισετε να μην εχουμε τόσες χαζοεπαφές; Μπορει εσεις να βλεπετε πχ οτι εχουμε θεμα με τις μπλε σημαιες. Ως μελη αυτης της κοινοτητας τι κάνατε για να βοηθεισετε να μην εχουμε τετοια θεματα; Πιασατε καποιον οδηγο οσο ειναι στην πιστα και κανει πρακτις να του μιλησετε για να δοκιμασετε διαφορα να βοηθεισετε και αυτον και εσας μαζι;

Οχι. Κάνατε ποστ γεματα θυμο και εκνευρισμο θεωροντας οτι ετσι θα λυθουν προβληματα. Σορρυ αλλα ετσι δεν λυνονται θεματα.

Καποτε ειχα τον αφθονο χρονο και βοηθουσα καθε καινουργιο οδηγο. Ειτε με μαζικα πρακτις, ειτε θυσιαζοντας το δικο μου πρακτις για να βοηθεισω καποιον που εβλεπα οτι χρειαζεται σεταπ, οτι χρειαζεται να παιξει μαχες, οτι χρειαζεται να κανει πρακτις στις μπλε σημαιες. Και οποτε μου δοθει η ευκαιρεια, δεδομενου του ΜΗΔΕΝ ελευθερου χρονου που εχω, το συνεχιζω.

Γκρινιες, μουρμουρες και κλαματα ακουω συνεχεια και βοήθεια για λύσεις στα προβλήματα μηδέν. Παρακαλω απο κατω απο το ποστ μου να βγει ο Junior και να πει τι καναμε προχθες. Τον πετυχα στην πιστα, παρατησα το δικο μου πρακτις που ειχα πολύ ανάγκη να κάνω και τον έβαλα να με κυνηγάει χωρις tempboost και χωρίς DRS. Kάναμε 23 γύρους κολλημένοι χωρις να ανοιξει μύτη. Οταν τελείωσαμε ξέρετε τι κάναμε; Ξανακάναμε ακριβώς το ίδιο χωρις να ακουμπησουμε, χωρις καν να φτασουμε κοντα στο να ακουμπησουμε στις μαχες. Θα λυσει αυτο τα θεματα στις μαχες του τζουνιορ; Μπορει και ναι μπορει και οχι. Το σιγουρο ομως ειναι οτι το δουλεψαμε και δεν μειναμε στο κράξιμο που σιγουρα δεν θα λυσει τίποτα.

Επεστρεψε ο Αντώνης μετά απο 5 αγώνες. Χωρις teammate αφου ο Παπακανελος ειναι παλι τραυματιας, παλεύει μονος του να βρει κατι που σε καποιους πηρε 3ς αγωνες να το βρουν και καποιοι αλλοι ακομα το ψαχνουν. Ποιος ασχοληθηκε να βοηθησει εναν οδηγό που μολις ηρθε στο φετινο πρωταθλημα να προσαρμοστει πιο γρηγορα; Μπαινω για πρκατις λιγοτερο απο ολους σας. Κι ομως, καθε φορα που θα μπω θα πετυχω τον Αντωνη μεσα να παλευει μονος. Καθε φορα η πρωτη μου ενεργεια ειναι να του δωσω ενα σεταπ. Ας βγει ο Αντωνης να γραψει απο κατω μια λιστα ξερη με ονοματα που του εδωσαν σεταπ φετος να τον βοηθησουν να προσαρμοστει πιο γρηγορα. Μια λιστα ξερη να δουμε ποιος «νοιαζεται» στα πλαισια της ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ να βοηθησει ενα παιδι που παλευει μονος του να μην εχουμε θεματα στους αγωνες. Ας γραψει μια λιστα ξερη, ετσι απο περιεργεια.

Διαβασα ποστ που λενε οτι η ομαδα ατομων που ειναι στα καίρια πόστα της κοινοτητας αδιαφορει ή οτι άλλαξε η νοοτροπια της για να γεμισει το grid.

Οχι. Ουτε αδιαφορει η ομαδα που ειναι στα διαχειριστικα ποστα, ούτε αλλαξε η νοοτροπια της για να γεμισει το grid. Aυτο που αλλαξε ειναι οι απαιτησεις ολων μας και ο διαθεσιμος χρονος.

Θελατε γεματο grid. Θελατε νεο σαιτ. Θελατε live μεταδοσεις. Θελατε περισσοτερα «Χλιδατα» πραγματα γυρω απο το πρωταθλημα. Θελατε περισσοτερη διαφημιση του πρωταθληματος.

Ολα αυτα θελουν απιστευτο χρονο. Για ολα αυτα καποιοι ειμαστε μονιμως πανω απο ενα pc. Οπως τωρα καλη ωρα που θα μπορουσα να κανω το δικο μου πρακτις. Στην προσπαθεια να σας δωσουμε ολα τα παραπανω, αναγκαστικά δεν μενει χρονος για να ασχοληθουμε και με τα αγωνιστικα «προβληματα» και την λυση τους. Παλιοτερα επιανα εναν εναν καθε οδηγο που ξεραμε οτι ειχε καποιο θεμα και δουλευα μαζι του πανω σε αυτο το θεμα μεχρι να λυθει. Με ολα τα παραπανω, που και εσεις θελατε, δεν μπορω πλεον να το κανω. Αλλα οποτε μου δοθει η ευκαιρεια, οπως πχ με τον junior που ειπα πιο πανω, θα το κανω. Πονταραμε στο οτι υπαρχετε και εσεις που ξερετε τι πρεπει να κανετε οταν υπαρχει ενα θεμα και θα παρετε πρωτοβουλια να βοηθεισετε σε αυτο την ωρα που εγω σας φτιαχνω ενα ομορφο βιντεο.

Επομενως, αλλαξε η νοοτροπια η δικη μας , η μηπως αυξηθηκαν οι απαιτησεις ενος «χλιδατου» πρωταθληματος που δεν μας αφηνουν χρονο για αλλα πραγματα; Και που ειστε οι υπολοιποι της ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ; Γιατι οι υπολοιποι του ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ξερω που ειστε. Ειστε πισω απο αυτα τα γεματα θυμο και κραξιμο ποστ.

Θα σας πως μια ιστορια για να θυμηθειτε οι ΠΑΛΙΟΙ και να μαθετε οι ΝΕΟΤΕΡΟΙ.

Το 2011 και προς το πολυ τελος εκεινης της σεζον, εκανε την εμφανιση τους ενας περιεργος νεος οδηγος. Περιεργος με την εννοια οτι ηταν πολυ μικρος σε ηλικια, μιλουσε περιεργα πισω απο το μικροφωνο του και ολοι η κοινοτητα τοτε ηταν πολυ επιφυλακτικη για αυτον τον πιτσιρικα που εσκασε μυτη στο πρωταθλημα. Παρολαυτα η κοινοτητα χαρηκε που ηρθε ακομα ενας νεος οδηγος. Επιτελους ακομα ενας ελληνας simracer που θα γεμιζε λιγο παραπανω το grid!! Aυτο θελανε αλλωστε ολοι, να γεμισει το grid.

Δινω λοιπον εγκριση στον πιτσιρικα να τρεξει. Ξερετε τι εκανε στον πρωτο του αγωνα;

ΕΣΚΑΣΕ στο formation lap στο πισω μερος ενος απο τους πιο οξυθυμους οδηγους που ειχαμε και του προκαλεσε ζημιες.
Εγινε ο κακος χαμος. Επεσε ολη η κοινοτητα να με φαει. Γιατι εδωσες εγκριση στο μικρο; Τον ειδες τι εκανε ο αναπηρος;
Και εγιναν ακομα χειροτερα τα πραγματα οταν ο μικρος αυτος παει και γραφει στην αναφορα αγωνα του οτι επεσε πανω στον αλλον στο formation lap γιατι ο μπροστα του μπλοκαρε φρενα, αφηνωντας να εννοηθει οτι εφταιγε ο μπροστα.

Ε, μονο που δεν εγδαραν και εμενα και τον μικρο οι οξυθυμοι της κοινοτηατας.

Κι ομως. Εγω εβλεπα κατι σε αυτον τον μικρο και με τη σωστη καθοδηγηση ηξερα οτι πολυ γρηγορα θα βλεπαμε πολλα ομορφα πραγματα απο τον πιτσιρικα. Παρολαυτα η κοινοτητα τοτε συνεχιζε πισω απο την πλατη του μικρου να μου γκρινιαζει στο teamspeak, να μου τα χωνει και να μου λεει να τον διωξω και οτι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για το ΠΟΙΟΤΙΚΟ μας πρωταθλημα. Εγω ομως ηξερα οτι το μονο που χρειαζεται ειναι λιγη βοηθεια και καθοδηγηση για να δειξει οτι εχει ποιοτητα.

Tελειωνει η χρονια, δεν ειχαμε αλλα σοβαρα θεματα μαζι του αφου δουλεψαμε αρκετα πανω του και τον βγαλαμε και rookie εκεινης της χρονιας αφου μεταξυ μας δεν υπηρξαν και πολλοι που εδειχναν συνεπεια στους αγωνες.

Και παμε λοιπον στις αρχες της σεζον του 2012. Ο ιδιος αυτος νέος οδηγος που δεν τον χωνευαν και δεν τον θελανε, συμπληρωνει πλεον την 9η επισημη συμμετοχή του στην Βαρκελωνη.

Ξερετε τι εκανε στν 9η συμμετοχή του;

Ενεπλακη σε συμβαν στην εκκινηση. Διαλυετε κυριολεκτικα το αμαξι του και ομως συνεχιζει τον αγωνα με θεοστραβο αμαξι. Οδηγους εμποδισε, εβγαινε στα χωματα, ξαναεμπαινε μεσα οπως να΄ναι, αναγκασε οδηγους να χασουν χρονο, κοντεψαν οδηγοι να σκοτωθουν στην προσπαθεια να τον αποφυγουν και ομως αυτος συνεχιζε κανονικα μεχρι να πεσει η καρο σημαια.

Σας παραθετω τωρα σε αποσπασματα τι εγραφε στην αναφορα του αγώνα του τότε αυτός ο οδηγός:

«......Δεν θυμάμαι καν πόσα Pit Stop έκανα γιατί όποια γόμα και αν έβαζα έπιανε πάνω από 150 βαθμούς. .............Στην μέση του αγώνα έχασα το μέτρημα των γύρων που είχα φάει...................Βέβαια ότι λάθη δεν είχα κάνει στο παρελθόν τα έκανα τώρα...............Έβγαινα έξω για να προστατεύσω τον εαυτό μου και τους άλλους οδηγούς που μου έριχναν γύρο.........Αποτέλεσμα:"Παρατηρήσεις".Σωστές μεν γιατί δεν έχω συνηθήσει να γυρνάω έτσι στην πίστα επικίνδυνα, αλλά από την στιγμή που βαθμολογόμουνα είχα δικαίωμα κατάκτησης των βαθμών...........Ακόμα είμαι υπό έλεγχο για το αν θα πάρω κάποια ποινή νομίζω .............Έφαγα προειδοποιήσεις ενώ προσπαθούσα να μην ενοχλήσω κανέναν και θεωρούσα δικαίωμα μου την κατάκτηση βαθμών.Τώρα αν κάνω λάθος και έχω λάθος νοοτροπία παρακαλώ διορθώστε με.....»

Αυτος ο οδηγος λοιπον ειναι ο Κώστας Γαλανομάτης στην 9η μολις συμμετοχη του τοτε στο πρωταθλημα. Θα σας παρακαλεσω τωρα ολους οσους θελετε να πατε στο φορουμ τη σεζον 2011-2012 και να μου βρειτε ΕΝΑ ποστ σαν αυτα που κανατε. Ενα ποστ που να «επιτιθεται» κατα του Γαλανοματη που γυριζε με στραβο αμαξι και προκαλεσε τα οσα σε εκεινον τον αγωνα με το σκεπτικο να παρει βαθμους.
Δεν θα βρειτε ουτε ΕΝΑ τετοιο ποστ.

Και δεν θα βρειτει γιατι απο την μια για καποιο μαγικο λογο ολοι τοτε καταλαβαιναν οτι ενα τετοιο ποστ δεν εχει επιπεδο, δεν βοηθαει στην λυση και το μονο που θα καταφερει ειναι να προσβαλλει κατα πισα πιθανοτητα ενα καινουργιο παιδι στην κοινοτητα.
Αντάυτου, εδω ειναι ο Κωστας να σας τα πει γιατι σιγουρα τα θυμαται, τον επιασα μετα την Ισπανια και του ξηλωσα τα αυτια. Την ωρα που καποιοι οξυθυμοι με επιαναν στο TeamSpeak να μου πουν: «Εγω στα ελεγα ο μικρος δεν κανει για την ποιοτητα μας», εγω επιανα τον μικρο απο το αυτι και τον εβαζα να δουλεψει μαζι μου γιατι πιστευα σε αυτον τον μικρο. Παραλληλα πειστηκαν και αλλοι και ηρθαν επισης να βοηθησουν μεσα στην πιστα μαζι μου τον μικρο. Ακομα και αυτοι που φωναζαν παααααααααρα πολυ εντονα να τον διωξω και να μην του δωσω εγκριση στον επομενο αγωνα που ηταν το Μονακο, ήρθαν και βοηθησαν και του εδωσαν σεταπ καλο, του εξηγησαν πραγματα και τον εβαζαν μαζι με εμενα να λιωσει στο πρακτις σε τρενακια και μαχες γιατι ο επομενος αγωνας ηταν στο Μονακο.

Σας παραθετω τωρα αποσπασμα απο την αναφορα αγωνα του Γαλανοματη μετα το Μονακο:

«Προσωπικό μύνημα προς όλους τους οδηγούς και προς την διαχείριση.Ξέρω πως στο GP της Ισπανίας σας έφερα σε δύσκολη θέση.Ευχαριστώ όλους τους οδηγούς και την διαχείριση που δεν έχασε την πίστη της πάνω σε εμένα.Όντας έφηβος μπορούσα άνετα να κριθώ ανέτοιμος για το πρωτάθλημα.Κυρίως επίσης στο Μανουσάκη εκτός όμως οτι νίκησε βοήθησε και εμένα και όλο το Grid.»

Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ικανοποιηση για μενα, για την διαχειρηση και για ολη την axion αυτος ο οδηγος σημερα να εχει κλεισει τα στοματα με τις επιδοσεις του ολων εκεινων που μου απαιτουσαν πισω απο την πλατη του να τον διωξω. Ολοι τοτε θετανε θεμα ασφαλειας, ολοι τοτε θετανε θεμα επικυνδινοτητας αλλα σχεδον ολοι εσπευσαν μετα το ΜΠΑΜ να βοηθεισουν ενόψει του Μονακο.

Φετος, δεχτηκα παραπανω πριν το Μονακο για το λιγοστο πρακτις που κανουν καποιοι ενοψει αυτου του δυσκολου αγωνα, δεχτηκα παραπονα για το οτι καποιοι δεν θα ειναι ετοιμοι, δεχτηκα προτασεις να ενεργοποιησω το 107% του χρονου για να παρουν εγκριση καποιοι αλλα βοηθεια στην προετοιμασια αυτων των οδηγων....καμία!

Επομενως ξαναρωταω.

Αλλαξε η νοοτροπια η δικη μας στο βωμο του γεματου grid ή δικη σας στα πλαισια της ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ και βοηθαω στο να βοηθησω καποιον που εχει αναγκη;

Ξερετε και το βλεπετε οτι δεν εχω χρονο να κανω οτι εκανα τοτε με τον Κωστα, αλλα ολοι οι υπολοιποι που ειστε; Που ειστε ολοι οι υπολοιποι της κοινοτητας; Το δεν εχετε επισης χρονο δεν θα το δεχτω. Θα το δεχτω οταν για μια εβδομαδα γεματη θα μπω στο Teamspeak και δεν θα σας πετυχω μεσα να παιζετε ενα καρο αλλα παιχνιδια ή οταν σας πετυχω στον σερβερ και θυσιαζετε το δικο σας πρακτις για να βοηθεισετε καποιον αλλον. Τοτε και μονο τοτε θα δεχτω το οτι ΟΛΟΙ δεν εχετε χρονο να βοηθεισετε και θα ψαξουμε για αλλες λυσεις.

Ουτε θα δεχτω το οτι ο Μακης πχ ή ο Αντωνης δεν μπαινουν TS και κανουν πρακτις χωρις να ειναι στο TS. Γιατι οποιος θελει να βοηθησει θα εγραφε στο τσατ του παιχνιδου: Μακη πχ μπες στο Teamspeak. Oταν το δω και αυτο τοτε θα δεχτω οτι παραπονο κανετε και θα ψαξω να βρω αλλες λυσεις.

Μεχρι τοτε μπορειτε απλα να γκρινιαζετε οτι αλλαξε η νοοτροπια μας, ενω εσεις αλλαξατε και παψατε να ασχολειστε μεσα στην πιστα για να λυθουν θεματα. Μεχρι τοτε μπορειτε απλα να γκρινιαζετε οτι φταιει ο δηθεν βωμος του γεματου grid, που κι εσεις θελατε το γεματο grid αλλα παψατε να βοηθατε ΕΝΕΡΓΑ το νεο grid. Γιατι κανεις πχ δεν εχει λαβει υποψιν οτι το Μονακο ήταν η μολις 8η συμμετοχη του Γιουργαλη και παρθενικη του στο Μονακο (υπενθυμιζω οτι ο Γαλανοματης τα ειχε κανει τρισχειροτερα στην 9η συμμετοχη) και κανεις δεν ελαβε υποψιν οτι αυτη ηταν ΠΑΡΘΕΝΙΚΗ συμμετοχη στο Μονακό για τον Μιτζάλη. Για καποιο λογο ομως αυτα τα παιδια θα επρεπε να εχουν γεννηθει ετοιμα για τον Μονακο. Την ιδια στιγμη που εμεις επι χρονια σας προετοιμαζαμε με την βοηθεια ολων των εμπειρων μελων για το Μονακο, εσεις φετος για καποιο αλλο λογο θεωρησατε οτι χωρις καμια βοηθεια αυτα τα παιδια θα επρεπε να τα κανουν ολα τελεια απο μονα τους.
Ειναι επιπεδο axion το να βαλεσαι κατα των αγωνοδικων επειδη θεωρεις οτι αδικηθηκες σε μια ποινη; Ετσι καναμε στην axion οταν θεωρουσαμε οτι αδικουμαστε; Ειναι επιπεδο axion το να λες τα παραταω και κρεμμαω οσους αφιερωσαν χρονο να μου παρεχουν πραγματα, κρεμμαω τον teammate μου αλλα και ολη την παρεα που ειπαμε παρεα να κανουμε κατι φετος, επειδη θεωρω οτι αδικηθηκα ή ενα οδηγος ηταν παραπανω επιθετικος ή φερθηκε unfair στον αγωνα;
Αυτο ειναι επιπεδο axion? Το δημοσιο κατηγορω για μια ενδεχομενως αδικη αποφαση; Το τα παραταω γιατι αδικηθηκα σε ενα αγωνα ή και δυο ή και τρεις ή το παιρνω μερος ενεργα στο να βρεθει λυση ειναι τελικα επιπεδο axion;

Kαι διαβαζω για στραβα μονοθεσια και οτι στο βωμο των βαθμων ρισκαραν να χαλασουν αγωνα καποιου και δεν διαβασα τιποτα για τον Ιορδανη ας πουμε που ενα διαλυμενο αμαξι το εφερε πισω και ενω εχει την εμπειρια και ξερει οτι δεν εχει νοημα να το κανει αυτο, το εφερε πισω και το ξαναεβγαλε στην πιστα για να σιγουρεψει και την ολοκληρωση των γυρων που θα τον βαθμολογησουν και για να δει αν επισκευαζετε και αν παει το αμαξι, ενω ξερει οτι δεν παιζει να φτιαχτει ουτε κατα διαννοια.
Κι ομως δεν τον ειδα πουθενα αναφερομενο στη μακρια λιστα. Γιατι αναρωτιεμαι.

Ειναι γιατι ο Ιορδανης ειναι διαχειρηση; Ειναι γιατι ο Ιορδανης ειναι εμπειρος και ξερει να το κραταει και δε θα χαλασει αγωνα καποιου; Ειναι γιατι ηταν τυχερος και δεν συναντηθηκε με καποιον που παλευε επισης για θεση;
Ειναι η εμπειρια του Ιορδανη που τον εφερε σβουρα στο Μπαχρειν και ειχαμε την χειροτερη εκκινηση φετος με ενα καρο αμαξια να βγαινουν εκτος; Γιατι δεν ειδα ενα κατεβατο ποστ τοτε για αυτο που εγινε στο Μπαχρειν που να λεει: « πω πω τι εκανε ο Ιορδανης και χαλασε τον αγωνα σε ενα καρο κοσμο!!!»...;
Ας μου εξηγησει καποιος πως γινετε να «βαλλεστε» κατα παιδιων που εχουν μολις 8 συμμετοχες ή 15 ή 17 ή 25 και να μην ανοιγει ρουθουνι οταν τα κανουΜΕ σαλατα οδηγοι με 150 συμμετοχες.
Στις 150 συμμετοχες η απαντηση ειναι: ε...συνεβη τι να κανουμε...και στις 8 και στις 25 συμμετοχες ειναι : Επικυνδινος οδηγος κρεμαστε τον;

Για συνελθετε λιγο.

Ποιος αλλαξε λοιπον ρε παιδια;

Διαβασα πολλα λοιπον για το επιπεδο της axion και διαβασα και για τα παγκοσμια πρωταθληματα. Δεν μπορω να μην συσχετισω λοιπον και τα δυο. Το να πας σε ενα παγκοσμιο γιατι θες να τρεχεις σε παγκοσμιο ειναι απολυτως κατανοητο. Το να πας σε παγκοσμιο ομως γιατι θεωρεις οτι δεν θα σου συμβουν οι στραβες που σου συνεβησαν στο Μονακο απλα ειναι εκτος πραγματικοτητας. Πηγα λοιπον να δω αγωνες απο ενα απο τα καλυτερα πρωταθληματα του κοσμου οπου ομολογουμενος συμμετεχουν οδηγοι ακρως ανταγωνιστικοι και εμπειροι διχως ιχνος ειρωνιας. Σας παραθετω αποσπασματα απο τους αγωνες στο Μονακο του FSR οπου συμμετεχουν γνωστοι σε ολους μας οδηγοι και μεταξυ αυτων και ο Stoffel Vandoorne που χανει τα φρενα στην Κ1 και οχι μονο.

Διαλεξα μερικα γιατι αλλιως το βιντεο θα εβγαινε μεγαλο. Δειτε το και θα δειτε καποια που σας θυμιζουν τον αγωνα σας στο Μονακο και καποια ΕΥΤΥΧΩΣ δεν ειχαν καμια σχεση με τον αγωνα μας στο Μονακο. Προσωπικη γνωμη ο δικος μας αγωνας ηταν μακραν καλυτερος.

Να πιαστω λοιπον απο τους αγωνες τους στο Μονακο και τον δικο μας και να συγκρινω επιπεδο;
Ξερετε τι εκανε το FSR για να λυσει τα προβληματα της «εικονας» του καλυτερου πρωταθληαμτος του κοσμου στο Μονακο;
ΑΦΑΙΡΕΣΕ το Μονακο απο το καλενταρι του.

Ε εμεις δεν θα το αφαιρεσουμε. Και του χρονου θα τρεξουμε Μονακο, και τους 78 γυρους και με το damage στο 100%.

Δεν μπορειτε να γυρνατε και να λετε στον κοσμο οτι εγω θελω και καραγουσταρω να κλεισουν οι ψαλιδες. Θελω να ερθουν και αλλο κοντα στην κορυφη και να μην παλευουμε για το βαθρο μονο δυο και τρεις οδηγοι. Δεν μπορειτε να το λετε αυτο και την ΙΔΙΑ στιγμη να λετε δεν δινω σεταπ σε κανενα. ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ, δεν το καταλαβαινετε; Μην το λετε καλυτερα καθολου!

Πως γινεται να περιμενετε απο εναν οδηγο που εχει χρονο για πρακτις μονο 3ς ωρες, να τον παρατατε μονο του επειδη δεν μπηκε στο TS και μετα να περιμενετε να παλευει για βαθρα και να μην εχετε και καθυστερηση στις μπλε σημαιας και ολα αυτα που;...μεσα στο ΜΟΝΑΚΟ...ΕΛΕΟΣ!
Και μην διαβασω δικαιολογιες του τυπου δεν μπαινει TS ή δεν μπαινει στον σερβερ. Γιατι αμα πραγματικα ΘΕΛΑΤΕ να βοηθεισετε και TS θα εμπαινε και στον σερβερ.

Τι να μπει να κανει στο TS οταν τους εχω δει να μπαινουν παρεα στο TS, τους βλεπετε να παλευουν μονοι τους, αλλα εσεις παλι θα κανετε μαχες μεταξυ σας, δεν θα τους δωσετε σεταπ, ουτε θα κατσετε να τους εξηγησετε οτι στην ταδε στροφη κανεις αυτο το λαθος δοκιμασε να κανεις το ταδε.

Ουτε θα δεχτω δικαιολογιες δεν εχω χρονο απο καποιους οταν ολη μερα ειστε μεσα και παιζετε ενα καρο αλλα παιχνιδια.
Ουτε θα δεχτω δικαιολογιες του τυπου εγω βοηθουσα παντα αλλα ο ταδε μετα σταματαγε ή εφευγε απο το πρωταθλημα ή κουραστηκα και γιαυτο σταματησα να βοηθαω.

Γιατι εμεις δεν κουραζομασταν ποτε οσο ειχαμε το χρονο να σας βοηθαμε. Και ο χρονος που ΔΕΝ ΕΧΩ πλεον δεν ειναι για να παιξω ενα αλλο παιχνιδι. Ειναι για να φτιαχνω το σαιτ ή βιντεο, ή αναφορες ή αρθρα ή αυτο το γαμωσέντονο. Δεν εχω χρονο να βοηθεισω γιατι ο ελευθερος χρονος που εχω ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΗΝ AXION παει αλλά σε άλλα κομμάτια της που θελατε να υπαρχουν.

Ειχα χρονο για 45 γυρους στον Καναδα. Παλι τα 3 μου θα παρω. Γιατι; Γιατι διεθεσα τους 45 γυρους που ειχα για να παιξω με τον τζουνιορ που φανηκε στους αγωνες του να εχει θεματα. Μου διασφαλιζει κανεις εμενα οτι ο χρονος που αφιερωσα με τον τζουνιορ δεν θα παει στραφι; Μου διασφαλιζει εμενα τιποτα οτι ο τζουνιορ στα μισα της σεζον δεν θα μπλεξει με γκομενακι παλι και θα τα παρατησει;
Οχι. Αλλα απο τη στιγμη που ειχα χρονο θα ασχοληθω μαζι του ωστε αν τρεξει στον Καναδα να ξερω οτι προσπαθησα και εγω και αυτος μεσω του πρακτις να αποφυγουμε χαζοσυμβαντα. Και ακομα και αν ξαναεχουμε και στον Καναδα και εχω παλι ελευθερο χρονο, παλι θα ξαναδουλεψουμε μαζι του. Δεν θα πω μου χαλασε τον αγωνα ή μου χαλαει την εικονα του πρωταθληματος ή τα παραταω.

Δεν ειναι αυτο η λυση.

Να μπαναρω οδηγο; Πανευκολο. Για ποσους αγωνες θελετε; Εναν; Δύο; Τρεις;
Πανευκολακι. Και; Οταν επανελθει στον τεταρτο θα εχει βαλει μυαλο; Θα εχει γινει καλυτερος; Δεν θα εχει επαφες;
Εκει εφτασε η λογικη σας για το επιπεδο της axion? Αλλαξαμε για να γεμισουμε το grid ή αλλαξατε εσεις;

Ποσους και ποσους ΠΑΛΙΟΥΣ πετυχα αυτη την εβδομαδα που μπαινανε σερβερ στον Καναδα και λεγανε: «Παλι βρεχει;...βγαινω»
Και θα πατε στον Καναδα θα γινουμε μαλιοκουβαρα και θα σας φταιει η βροχη και οτι δεν κανανε πρακτις οι ΑΛΛΟΙ. H νοοτροπια στο βωμο του γεματου grid θα φταιει και τοτε; Ο επιθετικος Μουζαιδης θα φταιει; Ο απροσεχτος junior ή οι αγωνοδικες;

Ενδεικτικα να αναφερω οτι τον Αντωνη τον πετυχα μεσα ποσους γυρους να παλευει με τα νερα και του εδωσα ενα σεταπ. Κι ομως ειμαι σιγουρος οτι αν εμπλακη σε συμβαν ο Αντωνης θα βγαινατε να πειτε οτι δεν εκανε πρακτις, δεν μπορει στη βροχη, ειναι επικινδυνος.

Την ιδια στιγμη που μπαινατε, βλεπατε νερο και φευγατε.

Το επιπεδο της axion σας φταιε μετα, τρομαρα σας.

Παω και ρισκαρω μια προσπεραση απεναντι σε εναν οδηγο που ξερω οτι ειναι ιδιαιτερα μαχητικος, που εκ των πραγματων απο την εμπειρια μου ξερω οτι και να μην ηταν επιθετικος ειναι σχεδον αδυνατο να το δοκιμασω σε αυτο το σημειο χωρις να μην υπαρξει επαφη, και ευλογα ερχεται η επαφη εκατερωθεν και παρολαυτα περναω χωρις να εχουμε χειροτερα και για ολα αυτα........... μου φταιει η f1axion?

Και το δικο σας μεριδιο ευθυνης που ειναι για το ρισκο που μονοι σας αποφασισατε να παρετε;

Και τι να κανω μετα απο αυτα ως οδηγος; Να βγω να λεω οτι τα παραταω γιατι ετσι δεν διασκεδαζω; Δεν διασκεδαζω επειδη εφαγα μια ποινη που δεν συμφωνω και ενας οδηγος θεωρω οτι επαιξε unfair?
Και; Αυτοι στο FSR που κανανε ΧΙΛΙΑπλασιους γυρους πρακτις για να πανε να γινουν 10 αμαξια παλιοσιδερα σε μια στροφη τι να πουν;

Και μη βγειτε και μου πειτε: Δεν με νοιαζει τι κανουν αυτοι! Γιατι αν ειστε αυτης της αποψης τοτε να μην τσαμπουνατε διαφορα για παγκοσμια πρωταθληματα. Δεν κολλαει το ενα με το αλλο.

Εαν εγω που γραφω απο το πρωι εδω περα για λογαριασμο της ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ αντι να κανω practice και παω στον Καναδα και τα κανω σαλατα και χαλασω αγωνα σε κοσμο....θα ειναι γιατι ειμαι επικυνδινος οδηγος και κακης ποιοτητας για το grid ή γιατι ως μελος της κοινοτητας θυσιασα χρονο απο το πρακτις μου για να καταθεσω μια αποψη που αν βγαλετε απο μεσα σας το θυμο και δειτε λιγο τους εαυτους σας απεναντι σε αυτην την ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ θα βελτιωσει τους αγωνες μας;

Οχι λοιπον. Επειδη γραφτηκε και αυτο, το παραπανω ειναι αποδειξη οτι οι ανθρωποι που ειναι σε καιρια ποστα δεν αλλαξαν νοοτροπια για να γεμισει το grid. Mετατοπησαν τον χρονο τους σε αλλα πραγματα για την κοινοτητα.

Εσεις αλλαξατε στο βωμο του πρωταθλητισμου, εσεις αλλαξατε με το σταματατε (με διαφορες δικαιολογιες) να βοηθατε μεσα στην πιστα οδηγους που πραγματικα το εχουν αναγκη. Εαν εγω που εγραψα αυτο το σεντονι βρηκα χρονο να βοηθεισω τον junior και να δωσω και ενα σεταπ στον Αντωνη. Τοτε σιγουρα και εσεις μπορειτε. Αρκει να το θελετε.
20 ατομα περιπου ειμαστε. Απο μια φορα ο καθε ενας να βοηθουσε δεν χρειαζεται πολυς χρονος, ουτε πολλοι αγωνες για να δουμε επιτελους οδηγους βελτιωμενους.

Ειδαλλως καθιστε να περιμενετε οτι ως δια μαγειας, ή μεσω ban, ή μεσω τιμωριων, ή μεσω καυστικων ποστ οτι θα αλλαξει κατι προς το καλυτερο.

Επομενως για να τελειωνουμε...

Ή καθιστε και δειτε που ειναι τα δικα σας λαθη, τι αλλαξε σε εσας και βοηθειστε παιδια που χρειαζονται βοηθεια, ακομα και να χρειαστει να τα συρετε στο TS….

Ή πηγαιντε να τρεξετε οπου θελετε οπου θα ειναι αποκλειστικα πρωταθλημα. Οπου θα κανετε χιλιαπλασιους γυρους για να πατε στον αγωνα και να σας γ@μ@νε στον πρωτο γυρο και οσα ποστ και να κανετε γραμμενους θα σας εχουν γιατι ο αλλος εχει πληρωσει και θα συνεχισει να τρεχει ειτε γουσταρετε ειτε οχι. Οπου δεν θα υπαρχει ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ, οπου δεν θα υπαρχει κανενας αγωνοδικης σε κανενα TS για να σας ακουσει, ουτε θα ασχοληθει κανεις να γραψει σεντονι για να σας απαντησει γιατι σας εκτιμαει και ως οδηγους αλλα και εκτιμαει και την συμβολη σας στο πρωταθλημα και την κοινοτητα ολα αυτα τα χρονια.

Εχω αρχισει να πιστευω οτι πραγματικα γουσταρετε τα σεντονια. Καθε χρονο θα βρειτε κατι για να γραψω σεντονι. Ισως τελικα να μην εχετε απολυτως κανενα θεμα με το οτιδηποτε και απλα να ειστε ανωμαλοι και να ηρθε η στιγμη να πειτε: Δεν εχω κανενα προβλημα, απλα γουσταρω τα σεντονια σου..
:salute
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Κυρ Δεκ 10, 2017 6:25 pm

Δεν έχεις πιάσει καθόλου το νόημα Λευτέρη!!!

Αρχικά όταν εγώ έκανα τα ίδια πράγματα που έκανε ο Γιούργαλης και ο Μάκης πήρα αυτή την ποινή:
Γαλανομάτης - Χρηματικό πρόστιμο €25.000 και προειδοποίηση αποκλεισμού από αγώνα
Και αυτοί πήραν αυτή την ποινή:
Καμία Ενέργεια

Εγώ γιατί βελτιώθηκα; Γιατί ΠΗΡΑ αυτή την ποινή. Για αυτό έκατσα και δούλεψα και μόνος μου και με τον Γιώργο και με τον Κατέλα και με τον Σπύρο...Και σετάπ είχα μόνο του Γιώργου από το Μονακό και μετά...Όμως...ΔΟΥΛΕΨΑ...Και όταν λέω δούλεψα δεν εννοώ κάνω 15 γύρους σταθερούς 5 δευτερόλεπτα πιο αργοί αλλά 3000 γύρους...Και όλα αυτά εξαιτίας της ποινής γιατί κατάλαβα πόσο ρεζίλι γινόμουν ο ίδιος και πόσο ρεζίλι έκανα και εσάς που παρά που έπαιζα με Gamepad, είπατε ΟΚ γιατί...ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΤΙΜΟ...Τώρα χωρίς να βάλεις ποινή,μαθαίνουν κάτι; Μαθαίνουν ότι αυτό που έκανε ο Μάκης μπορεί να έβγαζε 3 μονοθέσια εκτός; ΌΧΙ!!! Και θα το ξανακάνει...γιατί το έχει ξανακάνει...Και θα το ξανακάνει...Αλλά...Καμία Ενέργεια... Το θέμα είναι ότι εγώ το λέω μπροστά στον Μάκη, μπροστά στο φόρουμ και είμαι εγώ αυτός που δέχεται τα πυρά, σε αντίθεση με μερικούς που τα λένε πίσω από την πλάτη του Μάκη και κάθε Μάκη απλά για να μην 'γράφονται' τα λόγια τους στο φόρουμ...Και εσύ τα έλεγες για τον Μάκη αλλά στο TS...Εδώ;;; Μπα....

Μου βγαίνει ο Σπύρος και μου λέει για Γρήγοροι vs Αργών Οδηγών ενώ ΠΟΤΕ δεν είπαμε για αυτό το πράγμα...Είπαμε για την ΑΣΦΑΛΕΙΑ!!! Κάτι που δεν έδειξαν και τα 2 Force India αλλά και άλλοι οδηγοί αλλά εγώ έφαγα τότε ποινή που ήμουν επικίνδυνος...Αλλά προφανέστατα και ο καθένας θα το δει όπως θέλει...Όπως βλέπει και ο Σπύρος ότι το επίπεδο μας είναι τοπ για την Ελλάδα ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ που να ασχολείται με αυτό το πράγμα...Σόρρυ αλλά να είσαι πρώτος από τους 2 συμμετέχοντες δεν θεωρείται επιτυχία για εμένα...

"Εσεις αλλαξατε στο βωμο του πρωταθλητισμου, εσεις αλλαξατε με το σταματατε (με διαφορες δικαιολογιες) να βοηθατε μεσα στην πιστα οδηγους που πραγματικα το εχουν αναγκη."

Επίσης αρνούμαι αυτά περί βοήθειας αφού είμαι από τους ΠΡΩΤΟΥΣ που βοηθάνε σε τεχνικά θέματα από τους ΠΡΩΤΟΥΣ που δίνουν συμβουλές για το σετάπ και λόγω κάποιων ειδικών συνθηκών που δημιουργήθηκαν από κάποια άτομα, φέτος ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΤΑ ΣΕΤΑΠ ΜΟΥ...Αλλά το πρόβλημα είναι τα σετάπ; Αλήθεια τώρα; Ή μήπως το μπαίνω κάνω 10 γύρους αγγαρεία είμαι έτοιμος για τον αγώνα; Σε φάση: "ΝΑΙ ΝΑΙ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ" φράση που την ακούμε από έμπειρους οδηγούς...Μήπως φταίει η ποιότητα του Practice και ότι και να του δώσεις του άλλου είναι το ίδιο και το αυτό; Πόσα τόπικ έχω ανοίξει με τεχνικά θέματα; Πόσα πράγματα έχω σετάρει σε ΟΛΟΥΣ σας μέσω Teamviewer; Πόσα τόπικ άνοιξα με guides για σετάπ; Πόσα τόπικ άνοιξε ο Σταύρος με τα ίδια πράγματα; ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ; ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΧΙ!!! Γιατί; ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ...Πάρε σετάπ,ΤΡΕΞΕ!!! Και ενώ κάποιοι οδηγοί και χωρίς σετάπ πηγαίνουν μπάλα φταίει το ΣΕΤΑΠ για αυτούς που δεν πηγαίνουν... Μπα...
Και μου λες πως κάνουν Practice... Ας πάρουμε τον Καναδά... 20 οδηγοί 6 μέρες...Ας πούμε μέσο όρο 20 γύρους την ημέρα για τον καθένα...Σύνολο 2400
Live Racers... 2198 Πέρασαν 6 μέρες,με 20 οδηγούς και δεν έχουμε συμπληρώσει ούτε 20 γύρους ανά οδηγό κατά μέσο όρο...Ναι το ΣΕΤΑΠΠΠΠΠ ΦΤΑΙΕΙ!!!

Και ότι αλλάξαμε στο βωμό του πρωταθλητισμού...Αυτό ειδικά το τελευταίο με ξεπερνάει...Λες και έχουμε χορηγούς και θα χάσω χρήματα αν δεν βγω πρώτος ή έχω τίποτα να χωρίσω με τον Πολέμαρχο ή με τον x,y...Εγώ δεν έχω κάνει ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ όπως έκαναν πολλοί από εδώ μέσα...Τρέχω στα μεγιστα του εαυτού μου και θέλω να μην υπάρχουν γελοία συμβάντα, να το διασκεδάζω με αυτό που έχω μάχες, να βγάινουμε από τον αγώνα και να χαζογελάμε σε φάση:"ΠΩΣ ΧΩΡΕΣΑΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΡΕ!!!"...Καποιοι βγαίνανε λέγανε παίρνω σοβαρά το ολο project μετά είναι ο χαβαλές σε λίγο θα είναι σοβαρο το project μπορεί και σε 2 μήνες από τώρα να ξαναγίνει χαβαλές...Αλλά αυτά τα λέω εγώ εδώ...ΝΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ...ΟΧΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΟΠΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ!!!

Βγαίνεις μετά και μου λες δεν αφαιρούμε το Μονακό και με Damage 100% ΕΝΩ ΗΣΟΥΝ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ DAMAGE...Αλλά αυτά στο...TS...Να μην γραφτούν στο φόρουμ...emoticon κωλοτούμπα έχουμε;

Θα ήθελα να γράψω και άλλα, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ!!! ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ!!!
Ο ένας βλέπει ότι τα βάζουμε με τους αργούς οδηγούς, όχι με τους μη ασφαλείς οδηγούς, ο άλλος λέει ότι θυσιάζουμε πράγματα στο βωμό του πρωταθλητισμού όπως την βοήθεια προς τα άλλα μέλη,ενώ τα βοηθάμε πιο πολύ από ποτέ αλλά δεν κάνουν σωστό πράκτις και από ότι καταλαβαίνω...ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ! Στο TS...ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ!!!
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Κυρ Δεκ 10, 2017 7:28 pm

Το να με προσβαλεις οταν δεν σε εχω προσβαλλει δεν ειναι και παρα πολυ καλη ιδεα. Βασικα δεν ειναι καθολου ιδεα.
Ειδικα οταν μιλαω με σεβασμο εγω προσωπικα προς ολους πάντα, το να ερχεται καποιος, οποιος και αν ειναι αυτος, και να με προσβαλλει οταν εχω αφιερωσει ολη τη μερα για να γραψω δεκα πραγματα που ειναι η ΓΝΩΜΗ μου χωρις να προσβαλλω κανενα αλλα για το τι θεωρω εγω οτι φταιει για καποια πραγματα...και να ερχεται ενας να με αποκαλει κωλοτουμπα....

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΒΡΑΔΙ ΚΥΡΙΑΚΗΣ

Δεν προσεβαλα κανενα, ουτε θα το κανω. Πολυ απλα γιατι τα εγραψα και πιο πανω. Το επιπεδο της axion δεν αλλαξε, εσεις αλλαξατε και τα ποστ σας και το υφος σας αυτο δειχνουν. Φτασατε στο σημειο να μας λετε και κωλοτουμπες.

Γιατι;
Επειδη μετα το τελος του αγωνα εξεφρασα ερωτηση προς οσους ηταν μεσα που ελεγε: Ρε παιδια μηπως να μειωναμε το damage στο Μονακο; Γιατι και στην πραγματικη F1 φερνουν μονοθεσια με ποιος σκληρες αναρτησεις για να αντεχουν στις μπαριερες και ολοι μου ειπατε οτι δεν ειναι καλη ιδεα γιατι μετα θα εχουμε βουτες και στουκες.....και ερχομαι και ποσταρω επισημα εδω οτι και του χρονου με 100% damage.

Και ερχεσαι και μου λες για αυτο οτι εκανα κωλοτουμπα και θες και emoticon?

Tα υπολοιπα δεν θα τα σχολιασω καν. Το να μπω στη διαδικασια π.χ. να σχολιασω τι ποινη εφαγε τοτε ο Κωστας, σε μια εντελως διαφορετικη πιστα, με εντελως μα εντελως διαφορετικα συμβαντα, απο ενα ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΑΠΑΡΤΙΖΑΝ το γκρουπ των αγωνοδικων...με το τι ποινη φαγανε ή δεν φαγανε τωρα καποια παιδια, σε μια εντελως διαφορετικη πιστα, με εντελως διαφορετικα συμβαντα αν υπηρξαν τελικα γιατι η γνωμη του ενος δεν ειναι γνωμη ολων, απο ενα εντελως διαφορετικο γρουπ ατομων στην ομαδα αγωνοδικων......ε δεν νομιζω οτι θα εβγαινε κανα χρησιμο συμπερασμα. Αλλωστε το νοημα δεν ηταν η ποινη στο ποστ που εκανα. Αλλο ηταν το νοημα και καποιοι το καταλαβαν.

Να σχολιασω πχ τη φραση με την οποια κλεινεις "ενώ τα βοηθάμε πιο πολύ από ποτέ αλλά δεν κάνουν σωστό πράκτις ".......τι να σχολιασω. Εδω ειναι τα νεα παιδια ας βγουν μονα τους να πουν ποση βοηθεια ειχαν και απο ποιους.

Να σχολιασω το οτι δεν φταιει και η ελλειψη σεταπ οταν ΟΛΟΙ ξερουμε οτι ΕΙΔΙΚΑ φετος το σεταπ παιζει τεραστιο ρολο;

Να σχλιασω για εκκατομυριωστη φορα οτι δυστυχως ΝΑΙ, δεν μπορεις να περιμενεις απο καποιον με παιδια, οικογενεια, δουλειες να κανει 3000 γυρους και οτι εχει χρονο μονο για 100 οποτε κοιταχτε να βοηθεισετε οι 50 να ειναι με ενα σεταπ βοηθειας για να διασφαλισετε και τον δικο σας αγωνα αλλα και τον δικο του; Τι να γραφω παλι τα ιδια;

Και για να τελειωνουμε.

Πουθενα στο ποστ μου δεν ανεραισα την ολη βοηθεια που εχετε προσφερει οσοι εχετε προσφερει ολα αυτα τα χρονια. Αλλωστε με αυτη τη φραση εκλεισα το ποστ εκτος και αν διαβαζες μενοντας σε αλλα σημεια που ηθελες. Πουθενα στο ποστ μου δεν προσεβαλα κανενα και γιαυτο δεν δεχομαι να με προσβαλλει ο οποιοσδηποτε αποκαλλωντας με κωλοτουμπα.

Ειναι η δικη μου γνωμη πανω σε κατι που κανω πανω απο 15 χρονια και το εχω δει απο καθε χρονο σε καθε χρονο να αλλαζει αναλογα με το πως συμβαλει ο καθε ενας. Η δικη μου γνωμη ειναι οτι ΦΕΤΟΣ κανεις, δεν βοηθαει κανενα.

Η δικη μου γνωμη ειναι οτι το επιπεδο ειναι κορυφαιο σε σχεση και με αλλα ελληνικα πρωταθληματα αλλα και ξενα.
Η δικη μου γνωμη οτι το να εισαι ΠΡΩΤΟΣ απο τους δυο ειναι επιτυχια Κωστα.

Ειναι επιτυχια ακομα και αν δεν υπαρχει καν δευτερο πρωταθλημα simracing στην Ελλαδα Κωστα.

Και ειναι επιτυχια Κωστα πολυ απλα γιατι παρα πολλοι δοκιμασαν να ανοιξουν πρωταθληματα και τα εκλειναν μετα απο κανα εξαμηνο.

Επομενως ναι...και το καλυτερο πρωταθλημα εχουμε και το καλυτερο επιπεδο και το οτι δεν υπαρχει αλλο η υπαρχει μονο ενα, δεν αναιρει την δικη μας επιτυχια πανω απο δεκα χρονια τωρα.
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Απάντηση

Επιστροφή στο “McLaren”