Hungarian gp

1. Λευτέρης Αξιώτης
2. Γιώργος Ζαλογιάννης
georgezalo

Hungarian gp

Δημοσίευση από georgezalo » Τρί Ιαν 30, 2018 11:13 am

Q εξαιρετικά κύλισαν για μένα χωρίς λάθη και καθαρούς γύρους κρίμα που χάσαμε την 3η θέση για τόσο λίγο αλλά μείναμε ευχαριστημένοι γιατί ο Σταύρος ήταν πολύ γρήγορος !
Race: ξεκινάω για κάποιο λόγο ο Σταύρος σαν να σταμάτησε και όπως πάω να περάσω στρίβει προς εμένα και εγώ κάνω δεξιά χωρίς να ξέρω τ γίνεται!Στη συνέχεια έβαλα κάτω το πλάνο με την στρατιγικη μου χωρίς λάθη και το ακολούθησα πλήρως με τον Σταύρο κολλημένο πίσω μου απλά πίστευα ότι θα κριθούν όλα στο τέλος όποτε έπρεπε να κάνω μια μικρή οικονομία για να έχω άμυνα.Μολις έκανε το λάθος αποφασίσαμε με την ομάδα να μην πάρω ρίσκα και να πάω safe μέχρι το τέλος .πηραμε τους βαθμούς της 3ης θέσης και πάμε Βέλγιο με αυτοπεπιθηση!Διαβασα ότι ο Βασίλης θα πάλευε για βάθρο το μόνο που θα πω ΠΟΤΕ ! Δε γινόταν να παλέψει για βάθρο όπως ούτε στην Αγγλία δεν γινόταν να παλέψει για Νίκη !! Ο Κώστας στην Αγγλία μας πήρε τα βρ......... στη στρατιγικη και τουλάχιστο αν δεν έκανα λάθη δεν θα έχανα την δεύτερη θέση αν και ο Νικόλας ήταν εκεί και στην Ουγγαρία δε νομίζω ότι θα μπορούσε να με κοντράρει με δεδομένο ότι είχα αρκετό γυρολογιο από αυτό που φαινόταν !Αυτα πάμε Βέλγιο

Άβαταρ μέλους
Vasilis Ampatzidis

Re: Hungarian gp

Δημοσίευση από Vasilis Ampatzidis » Τρί Ιαν 30, 2018 8:49 pm

Σέβομαι αυτό που λες, όντως είχες παραπάνω ρυθμό από αυτό που έβγαλες, το ίδιο όμως θα έκανα και εγώ από τον 11ο γύρο και μετά αφού ξεμπέρδεψα με όλο το τρενάκι και βρισκόμουν ήδη 5ος. Είχα πολύ ρυθμό να βγάλω με αυτό το μονοθέσιο εχθές σε άδειο δρόμο. ;)
#FernandoAlonso14

georgezalo

Δημοσίευση από georgezalo » Τρί Ιαν 30, 2018 10:15 pm

Αυτό που σου λέω και μάλλον δεν το κατάλαβες δεν υπήρχε περίπτωση να με κοντράρεις ούτε εχθές ούτε στην Αγγλία όχι γιατί το παίζω κάποιος απλά τα γυρολογια μου σε σχέση με τα δικά σου δεν έχουν καμία σχέση στις 2 συγκεκριμένες πίστες! Αν ακολουθούσα πχ εχθές επιθετική στρατιγικη θα πήγαινα πολύ πολύ γρήγορα αλλά σε κακιά περίπτωση δε θα έπαιρνα κάτι περισσότερο από αυτό που πήρα που σημαίνει ότι ειδικά εχθές οι 2 πύραυλοι μπροστά μου ήταν πολύ ανώτεροι ! Στην Αγγλία μια από τα ίδια το ότι με έφτανες ήταν καθαρά θέμα διαχείρισης καυσίμων δεν υπήρχε περίπτωση υπό φυσιολογικές συνθήκες να με περάσεις ποσό μάλλον να πας για νίκη με ένα Κώστα που πραγματικά για εμένα τον αγώνα του τον βάζω στους πιο τοπ του λόγω ότι διάβασε κάτι και διαχειρίστηκε κάτι που δε το είδε κάνεις άλλος !

Άβαταρ μέλους
Vasilis Ampatzidis

Δημοσίευση από Vasilis Ampatzidis » Τρί Ιαν 30, 2018 10:37 pm

Για την Ουγγαρία, το αν θα έβγαζα καλύτερο ρυθμό το ξέρω εγώ καλύτερα γιατί ποτέ δεν είδες τα πραγματικά γυρολόγια μου, ούτε στο practise ούτε στον αγώνα. Και ειδικά για την Αγγλία δεν θα έπρεπε να αναφερθείς γιατί δεν ήταν μόνο τα καύσιμα που είχα με το μέρος μου. Όσο για το σενάριο νίκη αν συνέχιζα τον αγώνα θα με έβρισκε μπροστά του ο Κώστας μετά το πιτ του, άρα θα είχαμε μάχη για την πρώτη θέση (θεωρητικά) που σημαίνει αυτόματα ότι αυτό που είπα δεν είναι πουθενά λάθος. Ο αγώνας ήταν με μικτές συνθήκες οπότε όλα ήταν πιθανά, που το κακό δηλαδή που οραματιζόμουν μάχη για τη νίκη;

Το πιο αστείο σε όλο αυτό που συμβαίνει είναι πως είσαι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ άνθρωπος εδώ μέσα που έβγαλε χολή για τις δηλώσεις μου (τουλάχιστον μπροστά μου και όχι πισώπλατα) και που δείχνει ότι τον πειράζουν τα σχόλια μου για τον αγώνα μου....κάτι που είναι τέρμα χαζό γιατί ποτέ δεν ονόμασα εσένα ή κάποιον άλλο εδώ μέσα. Γιατί το να γράφω ότι θα πάλευα για το βάθρο αόριστα δεν θίγει ούτε εσένα ούτε κανέναν άλλο εδώ μέσα που πιθανότατα θα ήταν στην θέση σου, ασχέτως αν πιστεύεις ότι δεν θα σε έφτανα (και μπράβο σου). Απλά το να βγαίνεις και να με ονομάζεις λέγοντας "Διαβασα ότι ο Βασίλης θα πάλευε για βάθρο το μόνο που θα πω ΠΟΤΕ !" είναι τέρμα ξεκάθαρο ότι βγάζεις κόμπλεξ απέναντι μου και θίγεσαι χωρίς ΚΑΝ να σε αναφέρω πουθενά. Στο Μονακό δηλαδή που με το ατύχημα με τον Μάκη έχασα την ευκαιρία να πιέσω τον Κώστα και το έγραψα στις δηλώσεις μου μετά τον αγώνα γιατί δεν βγήκε ο ίδιος να γράψει κάτι ή να προσπαθήσει να με προσβάλει και να με μειώσει λέγοντας όπως εσύ έκανες "δεν πρόκειται να με έφτανες ποτέ Βασίλη, πήγαινα ρελαντί". Οπότε ας αφήσουμε τις βλακείες του τύπου "δεν κατάλαβες και τα γυρολόγια κτλπ" γιατί είναι αστείο το όλο θέμα...
#FernandoAlonso14

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis
Πρωταθλητής
Πρωταθλητής

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τρί Ιαν 30, 2018 10:41 pm

"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

georgezalo

Δημοσίευση από georgezalo » Τρί Ιαν 30, 2018 11:02 pm

Πρώτον γιατί να βγάλω κόμπλεξ;;; Επειδή δεν συμφωνώ με τα λεγόμενα σου σημαίνει ότι βγάζω και κόμπλεξ .;;;Άλλο πάλι και αυτό πρώτη φορά το ακουω ! Επίσης ότι βγαίνω και λέω διάβασα στις δηλώσεις του Βασίλη είναι κακό;; Το ότι δε συμφωνώ και δεν κρύβομαι ίσα ίσα από το να το λέω από πίσω σου νομίζω είναι πιο σωστό να το ξέρεις! Το να παίρνω θέση για τις δηλώσεις σπυ έχει να κάνει με το ότι βρίσκομαι στο βάθρο για κανένα άλλο λόγο.Στο ξανά λέω τον Κώστα ειδικά στην Αγγλία ούτε με κυάλια δε θα τον έβλεπες και εσυ και εγώ πρέπει να το καταλάβεις! Τώρα αν πιστεύεις ότι με είχες σε γυρολογια τουλάχιστο σε αυτούς τους 2 αγώνες οκ τι να πω ! Κάθε φορά που έβρισκα και κάτι ακόμα για q κέρδιζα και στα γυρολογια μου ! Σκάψου ότι όταν έκανα q στο 1 15 3 κέρδισα και στ γυρολογιο μου άσχετα αν δε το πίεσα στον αγώνα ! Δεν χρειάζεται να παρεξηγιεσαι αυτή είναι η άποψη μου!Οπως παραδέχομαι το ποτέ δεν είμαι καλός έτσι παραδέχομαι και μέχρι που μπορώ να φτάσω και τι δυνατότητες είχα όπως και κρίνω κάθε φορά τους ρεαλιστικούς στόχους που υπάρχουν! Ετσι και αλλιώς αυτό θα φανεί στην πορεία τα λέμε στο σπα

Άβαταρ μέλους
Heisenberg

Δημοσίευση από Heisenberg » Τρί Ιαν 30, 2018 11:11 pm

Γιωργοοοοοοο κατεβα απο το καλαμι.....
"IF YOU NO LONGER GO FOR A GAP THAT EXISTS,
THEN YOU ARE NO LONGER A RACING DRIVER."

- AYRTON SENNA

georgezalo

Δημοσίευση από georgezalo » Τρί Ιαν 30, 2018 11:13 pm

Δεν γίνεται είναι ψηλά και θα χτυπήσωωωωωωωω :crazy3

Άβαταρ μέλους
Vasilis Ampatzidis

Δημοσίευση από Vasilis Ampatzidis » Τρί Ιαν 30, 2018 11:38 pm

Συγγνώμη κόμπλεξ δεν είναι αυτό; Έγραψα κάτι για τον αγώνα μου και το τι πιστεύω πως θα έκανα. Ωραία ως εδώ; Η προσωπική μου γνώμη ήταν πως είχα το ρυθμό για να δώσω μάχη μαζί σου (πρόσεξε, όχι να τερματίσω 3ος, αλλά να δώσω μάχη). Έχεις αντίθετη γνώμη και μπράβο σου. Εγώ δεν ανέφερα όμως πουθενά ότι αναφέρομαι συγκεκριμένα σε εσένα. Ότι δήλωσα το δήλωσα με βάση αυτό που πίστευα για τον εαυτό μου. Δεν ήρθα να υποβαθμίσω την προσπάθεια σου, ούτε να σου πω "άκουσε να δεις, είχα καλύτερο ρυθμό δεν υπάρχει καν σύγκριση". Εσύ αντιθέτως, με το που είδες τι δήλωσα έτρεξες και έγραψες όχι μόνο για την Ουγγαρία αλλά ακόμα και για το Silvestone και επιμένεις να γράφεις για το Silvestone χωρίς να έχω τερματίσει και χωρίς να ξέρεις τι ρυθμό θα μπορούσα να είχα και πάλι υποβαθμίζεις την προσπάθεια μου χωρίς κανέναν απολύτως λόγο ! ! ! ! Ήμουν κολλημένος πίσω σου μετά το πιτ αλλά όχι δεν υπήρχε ελπίδα να δώσω μάχη μαζί σου, ούτε με τον Κώστα που είχε φθαρμένα λάστιχα 7-8 γύρων και θα έμπαινε νωρίτερα για πιτ και βρισκόταν 4 sec μπροστά, όχι ρε Γιώργο έχεις δίκιο...είσαι άπιαστος, εγώ σκέφτομαι σοβαρά να τα παρατήσω γιατί βλέπω πως ακόμα και όταν σε μαζεύω και σε πιέζω είμαι θεωρητικά outsider γιατί πας ρελαντί και εγώ καίω όλα τα boost χωρίς αύριο. Έρχεσαι και "δηλώνεις" : "ένα έχω να πω για αυτά που είπε ο βασίλης, δεν θα με περνούσε ΠΟΤΕ". Δεν μου λες ρε Γιώργο...με περνάς για χαζό; Πως γίνεται να είσαι ο μοναδικός που κάθεται και ασχολείται με αυτά που λέω; Πως γίνεται να μην έχεις κόμπλεξ όταν με κράζεις πισώπλατα (ξέρεις με ποιον) από την αρχή της χρονιάς και με μειώνεις στα τηλέφωνα(και πάλι ξέρεις με ποιον). Οπότε όπως είπα, εσύ θίχτηκες χωρίς καμία απολύτως αναφορά στο όνομα σου. Όπως είπε ο Σάκης κατέβα από το καλάμι γιατί αν έρθει η στιγμή να πέσεις θα είναι άσχημη η πτώση.

Και ναι φίλε, ο Κώστας πάει γ@μιώντ@ς αλλά ούτε βγάζει κόμπλεξ με αυτούς που τον "κυνηγάνε" ούτε μειώνει αλλονών προσπάθειες με τέτοιο τρόπο λες και είναι ο νέος Schumacher. ;)
#FernandoAlonso14

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis
Πρωταθλητής
Πρωταθλητής

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Τετ Ιαν 31, 2018 12:01 am

Γιώργο, Βασίλη...Είσαστε και οι 2 πολύ γρήγοροι οδηγοί και με τις βάσεις να πάτε ακόμα πιο ψηλά. Έτσι συμβαίνει και με άλλα παιδιά όπως ο Σταύρος,ο Ν.Κατέλας,ο Ν.Αδάμος ο Νικόλας τα οποία ασχολούνται αλλά λόγω συγκυριών δεν μπορούν μερικές φορές να βγάλουν το αναμενόμενο αποτέλεσμα. Ο Βασίλης, έγραψε μία υπόθεση. Ότι στην Αγγλία πήγαινε για νίκη. Εσύ πχ έγραψες στο Μονακό, έφτασα 4ος και έτσι πίστευα ότι θα είμαι άνετα σε όλο τον αγώνα, αλλά ακούμπησα μπαριέρα, το οποίο είναι...μία υπόθεση. Ο Πολέμαρχος έγραψε ότι αν χθες έβγαινε μπροστά μου με Medium, θα είχε πιο πολλές πιθανότητες να κέρδιζε το οποίο είναι...μία υπόθεση. Ο καθένας μας μπορεί να έχει και να κάνει τις δικές του υποθέσεις και σαφώς κάποιος μπορεί να συμφωνεί, μπορεί και να διαφωνεί...Άλλωστε αυτές είναι απόψεις.

Εγώ μπορούσα να πω παλιότερα στο Βασίλη που είπε ότι στο Μονακό πάει για νίκη:"Τι λες ρε Βασίλη; Μισό δευτερόλεπτο το γύρο έτρωγες" , αλλά ήταν άποψή του, με την οποία μπορεί να συμφωνώ, μπορεί να διαφωνώ αλλά την ΣΕΒΟΜΑΙ...Το πρόβλημα από ότι καταλαβαίνω είναι σε προσωπικό επίπεδο και κάνω και εγώ μία υπόθεση ότι πηγάζει από τρίτο πρόσωπο...Μπορεί να πέφτω μέσα, μπορεί έξω, μπορεί να συμφωνείς, μπορεί και όχι...Είναι υπόθεσή ΜΟΥ και είναι άποψή ΜΟΥ.

Απλά να θυμάστε, δεν έχετε τίποτα να χωρίσετε και δεν χρειάζεται να επηρεάζεστε από εξωτερικούς παράγοντες.

Τώρα το αν έχεις καβαλήσει το καλάμι ή όχι...Προσωπικά δεν σε είχα για τέτοιο άνθρωπο, αλλά ποιος ξέρει;...Υποθέσεις κάνω...

Πάντα φιλικά...
"People never change. They just become more of who they really are." -Dr.House

Απάντηση

Επιστροφή στο “McLaren”