Μονακό gp

1. Πάνος Παπακανέλος
2. Αντώνης Μιτζάλης
Απάντηση
Antonis14

Μονακό gp

Δημοσίευση από Antonis14 » Παρ Δεκ 08, 2017 7:31 pm

Καταρχήν χαίρομαι πού επέστρεψα πάλι στήν φ1 , ήταν κάτι ειλικρινά πού δεν περίμενα καί ενώ ήδη εχουνε γίνει οι 5 πρώτοι αγώνες πρίν το μονακό ,
σίγουρα η προσαρμογή στά νέα δεδομένα γιά μένα ,δέν θά είναι καί κάτι τόσο εύκολο .
Τό μόνο σίγουρο είναι ότι όρεξη γιά προσπάθεια υπάρχει , από εκεί καί πέρα το επόμενο στάδιο είναι αυτό να το αποδείξω καί στή πίστα ,
ελπίζοντας νά έρθουν όμορφες καί καθαρές μάχες στούς περισσότερους αγώνες πού έρχονται.

Στά τού μονακό τώρα ..,στά δοκιμαστικά το καλύτερο που έφερα ήταν η 11η θέση , βέβαια δέν περίμενα να κάνω κατι καλύτερο εφόσον
στούς γρήγορους γύρους γενικά δέν το έχω καί ούτε δίνω πολύ βάση ,καθώς το ζουμί είναι στόν αγώνα.
Στόν αγώνα τώρα δυστυχώς με το καλημέρα και στήν κ1 υπήρξαν πολλές επαφές ,εγώ βρέθηκα να έχω πολύ ελευθερο χώρο μπροστά μου , πλησιάζοντας στην κ1
προσπάθησα να είμαι προσεκτικός ,αλλά μάταια ..,χτύπησα τόν ακινητοποιημένο Μάκη ,προκαλώντας του σίγουρα μεγάλη ζημιά αφού έγινε καραμπόλα μετα με μπροστινά του μονοθέσια.Αναλαμβάνω τήν ευθύνη στη φάση αυτή ,δέν υπολόγισα καθόλου καλά στα φρένα και θα μπορούσα να κινηθώ και δεξιά για να αποφύγω τα χειρότερα.( δέν το εκανα ,σαφώς για να μην αλλάξω απότομα πορεία και έχουμε αλλα συμβάντα εκει).
Μέσα στα πίτ ,νεα αεροτομή μπροστα ,αλλα ο αγώνας ήταν πολύ σύντομος ..,το τέλος ήρθε κάπου στον 23-24 γύρο χάνοντας πάλι αεροτομή .
Στήν προσπάθεια επιστροφής στα box για επιδιόρθωση , μετα τη πισίνα χάσιμο στα φρένα -κόψιμο αναγκαστικά μέσα από σαμαράκια- αγκαλιά με μπαριέρα -- οφσάιντ η ανάρτηση εμπρός αριστερά --., τιμόνι δέν άκουγε'' -- εγκατάλλειψη αναγκαστική.
Αγαπημένη πίστα ,δεν τη χάρηκα όσο έπρεπε ,αλλα πήρα λίγο τη δόση μου μέ μπριζώματα -άμυνες λίγο με Ιορδάνη , Λευτέρη !
Μόντρεαλ ..,ερχόμαστε με καθαρό μυαλό καί πολλά ρούχα ....! Μπρρρρ..! :helloo

Απάντηση

Επιστροφή στο “Toro Rosso”