Καλή αρχή! Συστηθείτε μας!

Γνωριμία με την F1aXion και τα μέλη της
Άβαταρ μέλους
Manos

Re: Καλή αρχή! Συστηθείτε μας!

Δημοσίευση από Manos » Δευ Νοέμ 25, 2019 12:22 pm

Καλώς ήρθες Κωνσταντίνε στην κοινότητα μας. Ότι ερωτήσεις έχεις σχετικά με το rFactor μην διστάσεις να μου στείλεις.
Όλες οι ομάδες είναι πιασμένες αλλά σίγουρα υπάρχουν κάποιοι που ψάχνουν πιτ μάνατζερ.

SotirisM

Δημοσίευση από SotirisM » Δευ Νοέμ 25, 2019 2:53 pm

Konstantinos Noutsis έγραψε:
Δευ Νοέμ 25, 2019 12:06 pm
Ενδιαφέρομαι για το rfactor 2 πρωτάθλημα αν και από ότι έχω δεί έχουν κλείσει όλες οι θέσεις.
Καλωσόρισες Κωνσταντίνε,

Υπάρχουν όπως προείπε ο Μάνος τόσο θέσεις Pit Manager, αλλά και θέσεις Reserve Driver. Μπορείς να δηλώσεις συμμετοχή και σίγουρα θα βρεις θέση και πόστο και γιατί όχι και σε πίσω από κάποιο τιμόνι.

Άβαταρ μέλους
yeoghosh

Δημοσίευση από yeoghosh » Κυρ Δεκ 15, 2019 9:22 am

Καλή αρχή!

Βασίλης Δουμανάς

Δημοσίευση από Βασίλης Δουμανάς » Τρί Δεκ 24, 2019 12:48 pm

Γειά σας παιδιά και από μένα, Καλώς σας βρήκα :)

SotirisM

Δημοσίευση από SotirisM » Τρί Δεκ 24, 2019 2:47 pm

Βασίλης Δουμανάς έγραψε:
Τρί Δεκ 24, 2019 12:48 pm
Γειά σας παιδιά και από μένα, Καλώς σας βρήκα :)
Καλώς ήρθες Βασίλη!
Χρόνια Πολλά!

Βασίλης Δουμανάς

Δημοσίευση από Βασίλης Δουμανάς » Τρί Δεκ 24, 2019 8:04 pm

Χρόνια πολλά Σωτήρη, Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία. Δεν έχω πολύ καιρό που άρχισα να ασχολούμαι λίγο πιο ζεστά με racing games, κατά τύχη χθές βρήκα τον online server στο Assetto Corsa και ένα παλικάρι μου σύστησε το site και να εγγραφώ στο Forum, οπότε ν΄'αμαι και εγώ :) Δεν έχω ακόμη εξοπλιστεί πλήρως (το PC μου είναι μέτριων δυνατοτήτων με 50άρα ταχύτητα Internet και πάιζω ακόμη με το Joypad του PS3), αλλά στα άμεσα σχέδια μου είναι μια τιμονιέρα τουλάχιστον για να μπορώ να γίνω ανταγωνιστικότερος. :) Αυτά τα λίγα από μένα προς το παρών, χρόνια πολλά ξανά σε όλους :)

Panos Vagianis

Δημοσίευση από Panos Vagianis » Κυρ Ιαν 05, 2020 8:28 pm

Καλησπέρα. Ονομάζομαι Πάνος Βαγιάνης ή γνωστός στους περισσότερους ως CouTender απο το πρωτάθλημα της GRL στο F1 2019 των codemaster. Θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω να τρέξω στο πρωτάθλημα της F1 στο Rfactor2 και να μαθώ περισσότερα για αυτό.

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Δευ Ιαν 13, 2020 10:14 am

Kαλώς ήρθες Πάνο! Γνωριστήκαμε και απο κοντά στο Λοσάντζελε, με το καλό να σε δουμε και στις πίστες!
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Panos Athanasiou

Δημοσίευση από Panos Athanasiou » Πέμ Ιαν 23, 2020 3:48 pm

Καλησπέρα σε όλους

με λένε Πάνο Αθανασίου και είμαι συντάκτης/δοκιμαστής αυτοκινήτων στην εκπομπή Οδηγώντας στο ALERT TV.
Θα προσπαθήσω με τον εξοπλισμό μου να συμμετάσχω στο πρωτάθλημα GT4, έστω και λίγο αργά για φέτος.

Χάρηκα που θα σας γνωρίσω όλους.

masterone

Δημοσίευση από masterone » Σάβ Ιαν 25, 2020 2:28 pm

Καλησπέρα παιδιά το ονομα μου είναι Θωμάς.

Ανακαλυψα πρόσφατα το site σας και ειδα τι δουλεια κάνετε και μ αρεσε πολυ. Η εμπειρία μου με το sim racing ειναι μικρή εχοντας μεχρι πρόσφατα στην κατοχή μου μια logitech g920+shifter(πωληθηκε) και ένα ταπεινό xbox one s. Επαιζα πολυ ερασιτεχνικα στο xbox αλλα κατι με χαλουσε πολυ στην τιμονιερα που ειχα και ειδικα το deadzone π ειχε στο κέντρο καθως κ το xbox δεν ειχε αρκετες ρυθμισεις ωστε να το εξαλειψω. Επισης κατι αλλο που με χαλουσε στο assetto corsaπου επαιζα τον τελευταίο καιρο ηταν οτι στο online δεν ειχε πολλα session αλλα επισης ενω επαιζα(κυριως norchlife) και μπορεί να εκανα καλο γυρο κάποιος ετσι επειδη του την βαρεσε μπορει να ερχοταν και να με χτυπουσε απο πισω ετσι για πλάκα. Αρχικα σκεφτόμουν οτι αφου πουλησα την τιμονιέρα π ειχα σε καλη τιμη να παω σε λιγο καλυτερη που να ειναι συμβατη με το xbox one s(thurstmaster tx leather edition) και αργοτερα shifter της thurstmaster. Ομως αυτο παλι δεν θα με ευχαριστει και θελω κάτι ποιο οργανωμενο. Ετσι αποφάσισα να κανω υπομονή μεχρι σεπτεμβρη οκτωβρη και σιγα σιγα να στησω ενα αξιοπρεπές pc και να παρω σιγα σιγα την low budget σειρα της fanatec δηλαδη csl elite βαση+τιμονι pedal me lc και το shifter. Σκεφτομαι οτι ακομη και αν θελησω να το εξελιξω στο μελλον θα βρισκομαι σε πολυ καλο επιπεδο απο pedal και λεβιε ταχυτήτων καθως η thurstmaster στον τομεα των πενταλ ακομη δεν προσφερει κάτι αξιόλογο.

Επισης θελω να ρωτήσω αν υπαρχει καποιος τροπος να προπονούμαι εφοσον παρω τον εξοπλισμό με καποιους ποιο εμπειρους οδηγους και στο μελλον να λαβω μερος και σε καποιο οργανωμενο πρωτάθλημα.

Συγνωμη για το κατεβατο τωρα οσο αφορά την αγορα εξοπλισμού αν ειναι σε λαθος σημειο να το σβησουμε να το βαλω κάπου αλλού. Απλα ηθελα να αναφερω την εμπειρία μ και το ποσο μ αρέσει να ασχοληθω με το sim racing.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Καλώς Ήρθατε”