Καλή αρχή! Συστηθείτε μας!

Γνωριμία με την F1aXion και τα μέλη της
Απάντηση
GiannakoS

Re: Καλή αρχή! Συστηθείτε μας!

Δημοσίευση από GiannakoS » Σάβ Φεβ 29, 2020 6:11 pm

Καλησπέρα...Με Λενε Γιάννη Λέσση και θέλω να συμμετω στο πρωτάθλημα σας....εχω ασχολήθει μονο με το codemaster..

Stylianos

Δημοσίευση από Stylianos » Τετ Μαρ 04, 2020 5:15 pm

Καλησπέρα με λένε Στέλιο ασχολουμε με το simracing αρκετά χρόνια κ σας ανακάλυψα τωρα😅 χάρη κ στην προτροπή του Θεοδώρου Εζιρογλου,των οποίο κ ευχαριστώ πολύ. Τρέχω κυριως gt3 στο ac,iracing,rfactor2,raceroom και Τελευταία στο acc το οποίο κ δεν αλλαζω με τιποτα😅.Ελπιζω να μπορέσω να τρέξω σε ελληνική κοινότητα με όλους εσάς δίπλα μ.

Άβαταρ μέλους
Manosk69

Δημοσίευση από Manosk69 » Τετ Μαρ 04, 2020 5:58 pm

GiannakoS έγραψε:
Σάβ Φεβ 29, 2020 6:11 pm
Καλησπέρα...Με Λενε Γιάννη Λέσση και θέλω να συμμετω στο πρωτάθλημα σας....εχω ασχολήθει μονο με το codemaster..
Καλησπέρα Γιάννη και καλώς ήρθες στην κοινότητά μας...
ευκαιρία είναι να δεις και αν ασχοληθείς με το RF2 ή το Assetto...συνδέσου και στο teamspeak να μιλήσεις από εκεί και να πάρεις βοήθεια...
Καλή διασκέδαση και καλή διαμονή στην παρέα μας :salute

Άβαταρ μέλους
Manosk69

Δημοσίευση από Manosk69 » Τετ Μαρ 04, 2020 6:05 pm

Stylianos έγραψε:
Τετ Μαρ 04, 2020 5:15 pm
Καλησπέρα με λένε Στέλιο ασχολουμε με το simracing αρκετά χρόνια κ σας ανακάλυψα τωρα😅 χάρη κ στην προτροπή του Θεοδώρου Εζιρογλου,των οποίο κ ευχαριστώ πολύ. Τρέχω κυριως gt3 στο ac,iracing,rfactor2,raceroom και Τελευταία στο acc το οποίο κ δεν αλλαζω με τιποτα😅.Ελπιζω να μπορέσω να τρέξω σε ελληνική κοινότητα με όλους εσάς δίπλα μ.
Καλησπέρα Στέλιο,καλώς ήρθες στην κοινότητά μας...Ελπίζουμε να τύχαμε της ανάλογης θετικής διαφήμισης από τον Θοδωρή...
στο φόρουμ θα βρεις όλα τα απαραίτητα στοιχεία που χρειάζονται για το Assetto Corsa και το RF2 αλλά και για την σύνδεσή σου στο teamspeak...
μην διστάσεις να ζητήσεις βοήθεια μέσω πμ ή στο teamspeak από τους αρμόδιους...στο teamspeak όλο και κάποιος είναι συνδεδεμένος που μπορεί να σε καθοδηγήσει εσένα αλλά και όλα τα νεα μέλη...
Καλή διασκέδαση και καλή διαμονή :salute

DSampas

Δημοσίευση από DSampas » Τετ Απρ 01, 2020 3:09 pm

Καλησπέρα,
Με λένε Δημήτρη Σαμπατάκο, μένω στο Μόναχο και ασχολούμουν μεχρι τωρα περισσότερο offline και απλως για λιγη προσωπική εξάσκηση (για όσο δεν οδηγω κανονικα) με το sim racing. Έλεγα με αφορμή τις καραντινες και τη μείωση των δυνατοτήτων ενασχόλησης με το κανονικο αθλημα (πιστες trackdays κλπ) να επενδύσω λιγο παραπάνω στο virtual κομματι του Motorsport. Πηρα μια t500rs και fanatec clubsport pedals, με σκοπο σιγα σιγα να τρεξω και καναν online αγωνα στο assetto corsa. (δεν εχω rfactor 2 και δεν ειμαι σιγουρος και αν το τρεχει ο υπολογιστής μου αλλά θα δούμε). Αυτα, καλη συνέχεια, και θα προσπαθήσω να βγάλω ακρη πως δηλώνω συμμετοχή κλπ. εστω για πιο χαλαρα online sessions για αρχη.

Άβαταρ μέλους
Manosk69

Δημοσίευση από Manosk69 » Πέμ Απρ 02, 2020 10:35 am

Καλημέρα Δημήτρη και καλώς ήρθες...
στο AC έχουμε 2 πρωταθλήματα σε εξέλιξη στις κατηγορίες GT3 & GT4...
στο GT4 απομένει ένας αγώνας και την Κυριακή 05/04 έχουμε αξιολόγηση νεων μελών που θέλουν να τρέξουν στον τελευταίο αγώνα της κατηγορίας της σεζόν.Στείλε πμ στον Schumi που είναι διαχειριστής ώστε να σου δώσει δικαιώματα στο φόρουμ να βλέπεις τα της κατηγορίας GT4 και να δεις πως θα συνδεθείς στο Team Speak και να μπορούμε να επικοινωνήσουμε μαζί σου και από εκεί...

Καλή διαμονή και καλή διασκέδαση... :salute

Άβαταρ μέλους
Bimmer3.0csl

Δημοσίευση από Bimmer3.0csl » Σάβ Απρ 18, 2020 10:20 pm

Γεία σας παιδιά κ σας ευχαριστώ για την αποδοχή...

Να κάνω μια ερώτηση,βλέποντας διάφορα video στο YouTube είπα να ξεθάψω κ γώ μια τιμονίερα που χα πάρει προ 20ετίας να παίξω λίγο Colin McRae στο Ps1.
Παρατήρησα λοιπόν ότι δεν μπορείς με τπτ να οδηγήσεις με τιμονιέρα παρ' όλη την προσπάθεια που έκανα...
Κόβεις λίγο το τιμόνι πχ δεξιά δεν στρίβει ,λίγο περισσότερο κ έχεις αγκαλιάσει το δένδρο....
Τώρα θέλω να ρωτήσω αυτό που οφείλεται στην τιμονιέρα ή στην κουλαμάρα μου ? :headtowall
Η τιμονιέρα ήταν αγορασμένη κάπου στο 2000 - 2001 δεν θυμάμαι ακριβώς κ έδινε μαζί κ ένα χειριστήριο της Τhrustmaster challenge racing wheel ps1,2 (20€) όλα μαζί πακέτο...
Eπειδή με ενδιαφέρει να ασχοληθώ λίγο πιο σοβαρά,για (Ps4) αν πάρω κάτι καλύτερο θα μπορώ να οδηγώ όπως πρέπει ή θα χω πάλι πρόβλημα?
Με το χειριστήριο δεν είχα ποτέ πρόβλημα....
Χρόνια Πολλά εύχομαι σ'όλη την ομάδα, με υγεία...

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.... :helloo

Άβαταρ μέλους
Kostas Galanomatis

Δημοσίευση από Kostas Galanomatis » Σάβ Απρ 18, 2020 11:23 pm

Κατά 99% τιμονιέρα...
ΒΑ-ΡΕ-ΘΗ-ΚΑ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Καλώς Ήρθατε”