Καλή αρχή! Συστηθείτε μας!

Γνωριμία με την F1aXion και τα μέλη της
Άβαταρ μέλους
troffeo
Επικοινωνία:

Re: Καλή αρχή! Συστηθείτε μας!

Δημοσίευση από troffeo » Κυρ Μαρ 03, 2019 12:23 pm

Γειά σε ΟΛΗ την παρέα!!!

Είμαι ο Γιώργος, λίγο "μεγαλούτσικος" στην ταυτότητα :-), αλλά με τρέλα νέου στην ψυχή.
Μου αρέσουν sim κυρίως με content rally (RBR κλπ), καθώς sim "πίστας" όπως το rFactor, AMS, R3E, Dirt Rally και iRacing (το Assetto Corsa πρόσφατα το απεγκατάστησα από τον υπολογιστή μου, αναμένοντας την ολοκλήρωση του Assetto Corsa Competizione όταν θα έρθει με το καλό) όπου συμμετέχω σε διάφορα events και μπορείτε να με βρείτε σε όλα με το nickname: troffeo.

Από εξοπλισμό έχω, τιμόνι Accuforce v2, πετάλια Heusinkveld pro, shifter Fanatec sq και χειρόφρενο Heusinkveld.
Παίζω με 3 οθόνες, πάνω σε rig 80/20 από προφίλ αλουμινίου.
Γενικά, προσπαθώ να διασκεδάζω όσο μπορώ και να γνωρίζω νέους φίλους, με sim-racing ενδιαφέροντα!

Χαίρομαι για την γνωριμία!
Γιώργος
Flatout Rally Team

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Κυρ Μαρ 03, 2019 12:27 pm

Καλώς ήρθες Γιώργο και καλή διαμονή θα ευχηθώ! Σε ξέρω χρόνια αρκετά, απο μακριά βέβαια, οπότε με το καλό να δοθεί η ευκαιρεία και να σε δούμε παρέα και στις δικές μας πίστες!
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Άβαταρ μέλους
padakoys
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από padakoys » Κυρ Μαρ 03, 2019 12:34 pm

Καλως ήλθες φίλε Γιώργο, αν χρειαστείς κάτι από μεριάς φόρμουλα 1 και rFactor 2,στείλε μου εδώ pm. :beer
Real name: Constantine Papadimitriou / ING Name: Constantine Papadimitri (it's long, I know)
Team: KERBINATORS 1st constructors championship, ( 4th drivers ) 2017-2018
Team: F1 Williams ( 5th constructors), ( 7th drivers ) 2018-2019

Antonis14

Δημοσίευση από Antonis14 » Κυρ Μαρ 03, 2019 1:01 pm

Kαλώς μας ήρθες Γιώργαρε , χαθήκαμε λιγάκι εμείς ..,αλλά χαίρομαι πολύ πού θά ξαναβρεθούμε καί πάλι στίς πίστες !
Καλή διαμονή καί νά περνάς όμορφα !

mesfigas

Δημοσίευση από mesfigas » Κυρ Μαρ 10, 2019 8:30 pm

Γεια σας κι΄αερα στα πανια σας και οτι πουλι πετουμενο υπαρχει στην πιστα να βρεθει μπροστα σας ......
μπας και με αυτο τον τροπο κανω και καμμια προσπεραση γιατη οπως φενεται ειμαι ο πιο αργος της παρεας

Με λενε Λουκα Ζωνα ετων 45 και ασχολουμε με το Sim Racing απο το 2014.
Rfactor 2 - Assetto corsa - Automobilista - Iracing- LFS - Pcars 2.

Τιμονιερα Thrustmaster Τ150 με πεταλια T3PA- pro :hola :hellas

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Κυρ Μαρ 10, 2019 8:35 pm

Ηγγεικεν η ωρα να σε πιασω στο στομα μου!!! Επιτέλους, καλως ηρθες!
All right!!... Τhey're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us... they can't get away this time!

Άβαταρ μέλους
padakoys
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από padakoys » Τετ Μαρ 13, 2019 7:56 am

mesfigas έγραψε:
Κυρ Μαρ 10, 2019 8:30 pm
Γεια σας κι΄αερα στα πανια σας και οτι πουλι πετουμενο υπαρχει στην πιστα να βρεθει μπροστα σας ......
μπας και με αυτο τον τροπο κανω και καμμια προσπεραση γιατη οπως φενεται ειμαι ο πιο αργος της παρεας

Καλώς ήρθες Λουκά! Οτιδήποτε χρειαστείς στο κομμάτι rfactor μη διστάσεις να ζητήσεις βοήθεια! Καλή αρχή :beer
Real name: Constantine Papadimitriou / ING Name: Constantine Papadimitri (it's long, I know)
Team: KERBINATORS 1st constructors championship, ( 4th drivers ) 2017-2018
Team: F1 Williams ( 5th constructors), ( 7th drivers ) 2018-2019

mesfigas

Δημοσίευση από mesfigas » Τετ Μαρ 13, 2019 1:03 pm

ευχαριστω Κωνσταντινε

Sargi

Δημοσίευση από Sargi » Δευ Μαρ 18, 2019 4:33 pm

Καλησπέρα σε όλους τους οδηγούς και μη,

Αν και εγγεγραμμένος εδώ και λίγες μέρες σήμερα λέω να συστηθώ και εγώ στα μέλη της κοινότητας.
Λέγομαι Σαργιώτης Κωνσταντίνος, 30 ετών. Δεν έχω καθόλου εμπειρία απο το άθλημα,γνώσεις - λιγότερα απο τα βασικά και προχωράμε.

Παίζω μόνο Assetto Corsa και αυτό γιατί καλοί οι προσομοιωτές αλλά ας απολαύσουμε και λίγο τα πιο σύγχρονα γραφικά. Απο εξοπλισμό αντίθετα με εσάς βλέπω πως είμαι και εδώ ο πιο φτωχός με μία logitech force pro.

Ο λόγος που πήρα μέρος και προσπαθώ είναι για να μάθω 2 πράγματα παραπάνω απο αυτά που ξέρω και να βελτιώσω λίγο τις οδηγικές μου ικανότητες, τόσο στο παιχνίδι όσο για στον πραγματικό δρόμο.

*Tips για ρυθμίσεις καλοδεχούμενες :)

Cheers! :beer
mesfigas έγραψε:
Κυρ Μαρ 10, 2019 8:30 pm

Χαχα, θέλεις μία κόντρα για τον πιο αργό γύρο? (νομίζω ότι είμαι ο πιο αργός αυτή τη στιγμή)

Άβαταρ μέλους
Silkman

Δημοσίευση από Silkman » Δευ Μαρ 18, 2019 5:50 pm

Καλως ηρθες Κωνσταντίνε!! Καλη διαμονή και δεν χρειαζεται πολλα. Ενα σταθερο σεταπ, ρυθμισεις τιμονιερας και δουλίτσα με πρακτις και θα δεις αμεσα αποτελεσματα. Η ταχυτητα δεν μας απασχόλησε ποτε ως διαχειρηση. Μας απασχολει να.ειστε safe μεσα στην πιστα για να το.διασκεδαζετε και εσεις και οσοι μας παρακολουθούν.
Ρωτώντας πας στον τερματισμό, οποτε οσο πιο αμεσα μπεις στο Teamspeak, τοσο πιο άμεσα θα λαβεις χρήσιμες βοηθειες για να κερδιζεις χρονο. Καλως ηρθες!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Καλώς Ήρθατε”