02 Κίνα

1. Κώστας Κόντος
2. Μάνος Κούλης
Pit Manager/Reserve Driver: Μάνος Μουτζουγιάννης
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
General lee

02 Κίνα

Δημοσίευση από General lee » Πέμ Οκτ 19, 2017 5:53 pm

Q:12ος θα μπορούσα λίγο καλύτερα είχα και κάποια προβλήματα στο ts.
R:εκκίνηση, δεν ξεκίνησα ποτέ οπότε έχασα 2 θέσεις ήμουν πολύ συντηρητικός στον Αγώνα στεγνό και βρεγμένο κράτησα τα soft περίπου 28 γύρους και άντεχαν λίγο ακόμα έφτασα μέχρι την 7η θέση έκανα ένα πιτ σε medium μέχρι το τέλος για κάποιο λόγο δεν είχα φθορά πιστεύω αν έβαζα super soft θα τερμάτιζα πιο ψηλά λάθος δικιά μου στρατηγική όχι του πιτ Μάνου που με βοήθησε αρκετά, και τερμάτισα 10ος ο πρώτος μου βαθμός και για εμένα και για τον Μάνο και για την ομάδα βαθμοί..μπράβο σε όλα τα παιδιά που τερμάτισαν σε μικτές συνθήκες.
POWER. A BEAUTIFUL THING.
#22 HAF Racing Team
#01 General Lee
Κόντος Κωνσταντίνος

Άβαταρ μέλους
Manosk69

Δημοσίευση από Manosk69 » Κυρ Νοέμ 05, 2017 1:15 pm

Οι μικτές συνθήκες που επικρατούσαν στην πίστα με έκαναν να πάρω το ρίσκο και να επιλέξω βρόχινο setup μήπως βράξει και έχω ίσως πλεονέκτημα σε βρόχινες συνθήκες.Τελικά δεν έβρεξε ποτέ...
Στον αγώνα εκκίνησα από την 10η θέση αλλά έχασα τέσσερις θέσεις καθώς με πήρε ο ύπνος στο πράσινο φανάρι.
Ο αγώνας εξελίχθηκε με αρκετές μάχες και σε όλη σχεδόν την διάρκειά του έπαιζα μεταξύ 9ης και 13ης θέσης.
Η κυριότερη μάχη ήταν με τον Πολύζο για αρκετούς γύρους,ο οποίος με κρατούσε πίσω του με ωραία άμυνα.
Στην μεγάλη ευθεία δεν μπορούσα να περάσω λόγω μικρότερης τελικής και έτσι πήρα το ρίσκο να επιτεθώ στα κλειστά κομμάτια και με πολύ προσοχή αλλά και μεγάλο ρίσκο κατάφερα να περάσω στην δεξιά κατηφορική στο τέλος του 1ου sector.
Πολύ ωραία μάχη η οποία θα κρατόυσε περισσότερο πιστέυω, αν ο Γιάννης δεν έκανε το λάθος που τον έθεσε εκτός αγώνα.
Τερματισμός στην 9η θέση και οι πρώτοι βαθμοί μπήκαν στο σακούλι.

Μπράβο στον teamate μου για τον ώριμο αγώνα που έκανε και στον pitmanager για την πολύτιμη βοήθειά του.
Μπράβο και σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν σε έναν αρκετό δύσκολο αγώνα.

Πάμε στην έρημο να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε... :zombie

Απάντηση

Επιστροφή στο “Haas”