03 Μπαχρέιν

1. Κώστας Κόντος
2. Μάνος Κούλης
Pit Manager/Reserve Driver: Μάνος Μουτζουγιάννης
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
General lee

03 Μπαχρέιν

Δημοσίευση από General lee » Τρί Οκτ 31, 2017 4:31 pm

Q:13.στους πρώτους γύρους δεν μπόρεσα να βγάλω καλό γύρω και ήμουν προτελευταίος και βγαίνω για ένα τελευταίο και ανέβηκα στην 13 θέση.

R:εκκίνηση ο μπροστά μου ο Πάνος δεν ξεκίνησε ποτέ οπότε και εγώ δεν ξεκίνησα καλά μετά έγινε ο κακός χαμός και στο χιλιοστό γλύτωσα την αεροτομη μου από τον Ιορδάνη με την ferrari μετά έδωσα μάχη με τα 2 torro roso που ήταν ανούσια γιατί δεν είχαν αεροτομη και θα έμπαιναν στα πιτ και εκεί έχασα πολύ χρόνο, έκανα ένα σταθερό αγώνα τερματησα στους βαθμούς στην 10τη θέση και πάλι είμαι χαρούμενος για αυτό αλλά δεν έχω αυτό το κάτι παραπάνω να κερδίσω πιο πάνω θέσεις.
Κρίμα για τον teammate μου άξιζε να ήταν και αυτός στους βαθμούς μπράβο σε όλα τα παιδιά που τερμάτισαν και που πήραν μέρος....
POWER. A BEAUTIFUL THING.
#22 HAF Racing Team
#01 General Lee
Κόντος Κωνσταντίνος

Άβαταρ μέλους
Manosk69

Δημοσίευση από Manosk69 » Κυρ Νοέμ 05, 2017 6:50 pm

Q χάλια...δεν βρήκα καθόλου ρυθμό και έμεινα φυσιολογικά εκτός από το Q2...
στον αγώνα εκκίνησα πολύ καλά σταθερά και χωρίς να χάσω κάποια θέση μπήκα στην Κ1 πολύ προσεκτικά...
στην έξοδο όλα καλά και στην Κ3 με το γύρισμα της Ferrari του Ιορδάνη έγινε η πεντάσποντη καραμπόλα...
με το μισό grid...
αποκόμησα σπασμένη δεξιά ανάρτηση και φυσικά αεροτομή...
μετά τις επισκευές βγήκα πολύ πίσω 12η ή 13η θέση νομίζω...στον 4ο-5ο γύρο βρέθηκα να δίνω μάχη με τον Πολύζο...
ωραία μάχη με τον Γιάννη αλλά πάλι στάθηκε άτυχος όπως και στην Κίνα και εγκατέλειψε...κρίμα γιατί κράτησε λίγο και πιστέυω πως θα το ευχαριστιόμασταν και οι δυο...
Απο εκεί και πέρα είχα αγώνα σχετικά μοναχικό χωρίς να απειλούμε αλλά ούτε και να απειλώ...
σταθερά γυρολόγια,σταθερά στην 11η θέση πήγαινα μόνο για τον τερματισμό καθώς η 10η θέση ήταν του teamate μου και με μεγάλη απόσταση η οποία δεν καλυπτόταν με τίποτα.

Μπράβο mate έκανες πολύ καλό αγώνα και μπορείς και καλύτερα...
Πάμε να γίνουμε λιώμα στις βότκες... :drunk

Απάντηση

Επιστροφή στο “Haas”