09 Αγγλία

1. Κώστας Κόντος
2. Μάνος Κούλης
Pit Manager/Reserve Driver: Μάνος Μουτζουγιάννης
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
General lee

09 Αγγλία

Δημοσίευση από General lee » Πέμ Ιαν 25, 2018 6:47 pm

Q:μπήκα στην δεκαδα και πάμε στο Q2 ξεκινάω τον γρήγορο γύρω μου μετά το πρώτο sector έχασε το μονοθέσιο ο Κώστας και δεν πρόλαβα να δω και να κανω τίποτα τρελό και μεγάλο μπαμ δεν έμεινε τίποτα συντρίμμια.

R:εκκίνηση με wet που βγήκε λάθος επιλογή και πάμε σίγα σίγα απέφυγα της επαφές του πρώτου γύρου έβαλα soft μετά είχα κάποια λάθη και γλυστριματα είχα μια καλή επαφή με τον Αντώνη που πήγα να τον περάσω δεν ξέρω τι έγινε ήρθε επάνω μου είχε στραβό τιμόνι δεν κατάλαβα έσπασα αεροτομη ξανά πιτ μετά από εγκατάλειψης τον άλλων τερματισα 8ος, μια χαρα και τα 2 μονοθέσια μας στους βαθμούς 7 και 8 μπράβο σε όλα τα παιδιά που τερμάτισαν σε αυτές της μεικτές συνθήκες..
POWER. A BEAUTIFUL THING.
#22 HAF Racing Team
#01 General Lee
Κόντος Κωνσταντίνος

Άβαταρ μέλους
Manosk69

Δημοσίευση από Manosk69 » Κυρ Ιαν 28, 2018 6:53 pm

Οι μικτές συνθήκες που επικράτησαν στο Q1,δεν μου επέτρεψαν να μπω στο Q2 και έμεινα στην 11η θέση για την εκκίνηση.
Η σκέψη μου ήταν στα 2 πιτ για τον αγώνα με wet και στην συνέχεια με medium ή soft ανάλογα με την εξέλιξη του αγώνα.

Απέφυγα τις επαφές του 1ου γύρου,είχαμε μάχη αρχικά με τον Μιτζάλη αλλά τα wet δεν μου έδιναν ασφάλεια να τον πλησιάσω και έτσι μπήκα στον 4ο γύρο για πιτ.
Βγήκα με τα soft και λίγο μετά μας πέρασε ο Φάκης και τους δυο έχοντας καλύτερο ρυθμό.
Ένα στιγμιαίο λάθος του Αντώνη μου έδωσε την ευκαιρία να περάσω και να συνεχίσω στο κυνήγι της δεκάδας.

Η επαφή που είχα με τον Αμπατζίδη,σε μάχη για την 9η θέση αν θυμάμαι καλά,και το τετακέ που έκανα κατέστρεψε τα εμπρός λάστιχα με αποτέλεσμα να πρέπει να μπω στα πιτ πολύ πιο νωρίς απ΄ότι υπολόγιζα.
Η μόνη επιλογή για κάτι καλό ήταν η επιλογή σε medium και να πάω μέχρι τέλος κι ότι βγει.

Με τις εγκαταλείψεις των Αθανασιάδη και Αξιώτη αναρριχήθηκα στην 7η θέση όπου και τερμάτισα.
Απόλαυσα αυτό τον αγώνα κυρίως από δικής μου οδηγικής απόδοσης,αυτοσυγκέντρωσης και χειρισμού.
Απέφυγα τις υπερβολές και τα λάθη και έτσι κατάφερα τον καλύτερο μέχρι τώρα τερματισμό στο φετινό πρωτάθλημα.

Μπράβο στον teamate μου που τερμάτισε στην 8η θέση και μπήκαν στο σακούλι πολύτιμοι βαθμοί για την ομάδα.
Ελπίζουμε σε ανάλογη τουλάχιστον συνέχεια και να καταφέρουμε να είμαστε συνεπείς μέσα στην δεκάδα.

Μπράβο στον σεφ για το πρώτο του βάθρο... :beer

Ραντεβού στο μεγάλο Μονακό!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Haas”