10 Ουγγαρία

1. Κώστας Κόντος
2. Μάνος Κούλης
Pit Manager/Reserve Driver: Μάνος Μουτζουγιάννης
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
General lee

10 Ουγγαρία

Δημοσίευση από General lee » Τρί Ιαν 30, 2018 4:30 pm

Χάλια χάλια μαύρα σε αυτόν τον αγώνα πήγαν όλα μα όλα στραβά έλειπε και πιτ Μάνος, στην εκκίνηση για κάποιο λόγο το μονοθέσιο μουλαρωσε και δεν ξεκίνησε ποτέ,δεν είχα καθόλου υπομονή στης μάχες μου και έκανα πολλά λάθη μετά προς το τέλος του αγώνα ήρθε και η καταστροφή ακούμπησα τον τοίχο και στράβωσε πολύ η δύο αριστερές αναρτήσεις όποτε εγκατάλειψη και νομίζω είναι η πρώτη φορά για φέτος.
Μπράβο στον Μάνο που τερμάτισε και πήρε βαθμούς και σε όλα τα παιδιά.
POWER. A BEAUTIFUL THING.
#22 HAF Racing Team
#01 General Lee
Κόντος Κωνσταντίνος

Άβαταρ μέλους
Manos

Δημοσίευση από Manos » Τετ Ιαν 31, 2018 5:21 pm

Ο πιτ Μανος ελειπε διοτι ηταν στο εργοστασιο και δουλευε ασταματητα πανω στα καινουρια αεροδυναμικα πακετα για το Βελγιο και μετα!

Άβαταρ μέλους
Manosk69

Δημοσίευση από Manosk69 » Κυρ Φεβ 11, 2018 3:03 pm

Καθώς ο pitmanager προσπαθούσε να βελτιώσει τα αεροδυναμικά πακέτα για τους επόμενους αγώνες η υπόλοιπη ομάδα προσπαθούσε να κάνει ότι καλύτερο μπορούσε σε έναν πολύ δύσκολο αγώνα...
η εκκίνηση μου από την 10η θέση ήταν η αναμενόμενη και ότι καλύτερο μπορούσα να πάρω από τα Q.
Ξεκίνησα καθαρά χωρίς προβλήματα και όλο το 1ο στιντ κύλησε έχοντας μάχη με την Force India του Γιούργαλη...
καθαρή μάχη και απολαυστική.

Από την μέση του αγώνα και μετά η μάχη ήταν με την 2η Force India του Ντούλια η οποία έδειχνε πολύ δυνατή και προς το τέλος του αγώνα με απείλησε για την 9η θέση καθώς μείωνε την μεταξύ μας διαφορά συνέχεια.
Κατάφερα να τον κρατήσω πίσω σε απόσταση ασφαλείας κάνοντας καλή διαχέιρηση των ελαστικών και τελικά να πάρω τους 2 βαθμούς της 9ης θέσης.

Συνέχεια με Spa...!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Haas”