Αυστρία

#05: Αριστομένης Πανόπουλος
#06: Θάνος Κελεμπέκας
#07: Μάνος Μουντζουγιάννης
#08: Αλέξανδρος Πατούρας
Pit Manager: Σταύρος Μουζαΐδης
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Αριστομένης

Αυστρία

Δημοσίευση από Αριστομένης » Τρί Οκτ 24, 2017 6:08 pm

Για μένα αυτός ο αγώνας ήταν αρκετά περίεργος. Δεν είχα κάνει το πρακτις που απαιτούσαν οι συνθήκες και αυτό φάνηκε απο την απόδοση και τη θέση μου... Βέβαια δε μπορώ να πω πως δε το ευχαριστήθηκα... Όπως είπα ήταν αρκετά περίεργος απο τη μια το ευχαριστήθηκα και απο την άλλη στεναχωρήθηκα που δεν κατάφερα να έχω μια καλύτερη θέση στο grid... Τέλος πάντων πιστέυω πως θα υπάρξουν κι άλλες τέτοιες στιγμές αλλά θα υπάρξουν και καλές επίσης :crazy3 :headtowall
Ο πόνος είναι προσωρινός. Μπορεί να διαρκέσει ένα λεπτό, ή μια ώρα, ή μια μέρα, ή έναν χρόνο, αλλά στο τέλος θα υποχωρήσει και κάτι άλλο θα πάρει τη θέση του. Αν όμως εγκαταλείψεις, αυτό διαρκεί για πάντα

Άβαταρ μέλους
Manos

Δημοσίευση από Manos » Παρ Νοέμ 03, 2017 12:19 am

Καλος αγωνας με την προπονηση που καναμε!Στοχος ηταν οι βαθμοι αλλα δεν ειχα ρυθμο!Ελπιζω στον δευτερο αγωνα να τα παω καλητερα!

Άβαταρ μέλους
Thanos Kele

Δημοσίευση από Thanos Kele » Σάβ Νοέμ 11, 2017 7:53 am

1oς αγώνας

Μπαινοντας στο 1ο αγωνα με ελαχιστο practice δεν ειχαμε υψηλους στοχους. Στο Qualifying καταφεραμε να παρουμε την 7η. Πηγαινοντας στον αγωνα καναμε μια πολυ καλη εκκινηση και ανεβηκαμε στην 3η και εν συνεχεια 2η μετα το λαθος του Καραολη. Ειχαμε αρκετες μαχες με τους πισω την ωρα που παλευα να περασω τον Αντωνη. Στο τελευταιο γυρο ειχαμε μια επαφη με τον Καραδωνα και αυτο μας στερισε την 2η θεση και μας υποβαθμισε στην 3η

2ος αγώνας

Στο δευτερο αγωνα ξεκινησαμε απο την 3η θεση μετα την ποινη του Καραδωνα και την απουσια του Δεληγιαννη. Καναμε καλη εκκινηση και καταφεραμε να παρουμε την δευτερη θεση. Στο 8ο γυρο προσπαθησα να περασω το Βαντση ωστοσο ημουν στα ορια της πιστας και κατα συνεπεια πατησα το γρασιδι της πιστας φρεναρα εχασα ρυθμο και με περασε ο Καραολης. Καταφεραμε να ξαναπερασουμε τον Καραολη αλλα οχι για πολυ. Στον ιδιο γυρο βγηκα εξω στην κ4 μπηκα γρηγορα μεσα στην πιστα καθως φοβομουν να παραμεινω στο γκαζον για πολυ ωρα και μετα ειχαμε ενα ατυχημα με τον Αντωνη στο οποιο εμπλακηκε και ο Καραολης. Μετα απο αυτο το συμβαν ο αγωνας μου τελειωσε διοτι η διαφορα με τους μπροστα μου ηταν χαοτικη.

Παμε με καλα στοιχεια στο Silverstone οσον αφορα την ταχυτητα μας και το setup μας και ελπιζουμε σε ενα πιο ησυχο Σαββατοκυριακο

Απάντηση

Επιστροφή στο “MONSTER ENERGY RACING TEAM”