Jerezzzzzzzz

#05: Αριστομένης Πανόπουλος
#06: Θάνος Κελεμπέκας
#07: Μάνος Μουντζουγιάννης
#08: Αλέξανδρος Πατούρας
Pit Manager: Σταύρος Μουζαΐδης
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Αριστομένης

Jerezzzzzzzz

Δημοσίευση από Αριστομένης » Τρί Μαρ 27, 2018 1:50 am

Δε έχω λόγια για αυτόν τον αγώνα πραγματικά.... μετά από πολύ καιρό παίρνω μια θέση η οποία αρμοζε στη προσπάθεια που είχα κάνει και στη δουλειά μου....
Q: ας ξεκινήσω στο ότι δε έδωσα σημασία καθόλου στο χρόνο γιατί πίστευα ότι δε άξιζε για την συγκεκριμένη πίστα....Στη αρχή βγήκα με 20 λίτρα νομίζω γιατί είμαι και λίγο κουλαδι και δε μπορώ να γράψω γρήγορο γύρω εύκολα μιας και τα λιγότερα λίτρα που είχα βάλει στη προπόνηση ήταν μόλις 40 και είχα κάνει ελάχιστες φορές χοτ λαπ για να δω το πόσο μπορώ.... τέλος πάντων μετά πολλά και με τα λίγα εχω κανει ένα χρόνο που με είχε αν θυμάμαι καλά στην 8η θέση....Σκοπός μου ήταν να φτάσω τον Μάνο που ήταν στη 5η θέση αν θυμάμαι καλά για να παίξουμε ποιο πολύ.....ΠΟΤΕΕΕ δε μπόρεσα γιατί τη στιγμή που ειχα μαζέψει το χρόνο φρεναρω πολυυυυ ποιο βαθιά στη τελευταία στροφή μαλιστα στην τελευταία ο κουλός και γυρνάω ευτυχώς ψυχή από πίσω μου.....όμως σε μια στιγμή βλέπω τον Μάκη αν θυμάμαι να πλησιάζει και λογικά ήταν στον ιν λαπ του...γιαυτό και γω μπαίνω με τα μπούνια γρασίδι αλλά ελα μου που ΔΕΝ σταματάει το ρημάδι και φτάνω κοντά στην είσοδο των Πιτ. Κανω απο εδώ κάνω απο εκεί για να ξεφύγω από αυτό το γρασίδι που ήταν λες και το είχαν βρέξει πραγματικά δε ξεκολλαγε από εκεί....μετά από λίγο αφού τα λάστιχα είχαν ανεβάσει 150+ βαθμούς ξεκολλάει επιτέλους.... χαχαχχαχα έλα μου όμως που παραλίγο να πέσω στο τοίχο χαχαχαχαχα. Ευτυχώς δε πέφτω και αποφασίζω να πάω πιτ αφού είμαι δίπλα 😆😛.... εκείνη την στιγμή δε μου κόβει και δε κοιτάζω αν μπαίνει κάποιος με αποτέλεσμα ένα μονοθέσιο από την ομάδα των kerbinators να με αποφύγει... χίλια συγγνώμη για την αναστάτωση παιδιά αλλά τι να κάνουμε μυαλο είναι αυτό :headtowall..... μετα απο λίγο βρίσκομαι στη 8η θέση οπου και παρέμεινα μέχρι την εκίνηση
Race
Ξεκινάει το session και το race ανάβει στην οθόνη μου, Το πατάω, Με πεταει στη σχάρα εκίνησης η οποία ότι είχε μαζέψει 3 με 4 μονοθέσια μαζί με μένα...... μπαίνουν όλοι και ξεκίνα το formation lap. Στόχος; προθέρμανση φρένων και ελαστικών. Επιτευχθεί; κανένας 😂😂😂 Ξεκινώ με σχεδόν κρύα λάστιχα και φρένα επίσης ανάβουν τα φανάρια ξεκινάμε και εγώ κάνω μια ωραία εκίνηση αλλααα αλλααα βιάζομαι να βάλω 2α ρε φίλε. Μου βγήκε σε καλό γιατί στη κ1 έγινε ένα μικρό σώσε οπότε πέρασα αλωβητος στη 5η θέση.... πίσω μου ακριβώς έχω ένα ζουζούνι το οποίο πραγματικά δε έχει υπομονή καθόλου και είναι ο καταπληκτικός παίκτης στο cs Θάνος κελεμπεκαααας...Αχχχχχ με νευριάζει ώρες ώρες όπως τη συγκεκριμένη αλλά όπως και να έχει τον αγαπάω όπως είναι... Αλλά τη συγκεκριμένη στιγμή δεν τον αγαπάω γιατί με τζαρτζαρει και λέω στον πιτ μάνατζερ μας οτι ΑΝ το ξανακάνει έχει βρεθεί σε τοίχο :mallet ..... Τελος πάντων με περνάει στη 2η φουρκέτα της πίστας αλλά οχι για πολύ γιατί στα εσακια έχει μια επαφή και μείωση της ταχύτητας του μαζί με τον Λάμπρο με τον οποίο πάλευε. Μάλλον στη κυριολεξία 😆😆 τους αποφεύγω αλλά εκείνη τη στιγμή ότι έχουν επαναφερθεί στον αγώνα.... ευτυχώς περνάω τον Θάνο ευτυχώς 😂😂😂.... μένω πίσω απο τον Λάμπρο για περίπου 3 με 4 γύρους νομίζω και από πίσω μου βλέπω ένα Κύπριο δαίμονα να καταφθάνει και να θέλει να με περάσει... και το ποιο ωραίο? Πίσω από αυτόν το δαίμονα είναι ένας άλλος ο οποίος Αθηναίος είναι αλλά και αυτός είναι επίσης πολύ γρήγορος και επιθετικός.......Για κάποιο λόγο που μάλλον ξέρω τι φταίει και με χαροποιεί αυτό... όλη αυτή την ώρα εχω μείνει ψυχρός..... είχα κάνει αυτό που λέμε φουλ φοκους και πήγαινα..... τα δύο παιδιά πίσω μου είχαν πολύ ποιο γρήγορο ρυθμό αλλά αυτό δε στάθηκε εμπόδιο στο να υπερασπιστώ τη θέση μου η οποία είχε ανέβει στη 4η μετά από πολύ καιρό..... οπότε λέω θα παλέψεις..... Στόχος μου ήταν να φάω όσο ποιο πολύ γίνεται τα λάστιχα τους αν όχι να τα ζεστάνω πολύ ώστε κάποια στιγμή να μην μπορέσουν να αντέξουν σε κάποια στροφή και να πάρω μια ανάσα ... πίσω όπως είπα και πριν ήταν ο Χριστόφορος έκανα πιστεύω μια καλή άμυνα όσες φορές προσπαθούσε να με περάσει..... σε κάποια στιγμή δε ξέρω το λόγο μάλλον ο παράγοντας dirty air τον κάνει να βγει εκτός πίστας και εκεί που λέω ανάσα βλέπω τον Κωσταντινο να με φτάνει οπότε χωρίς περιθώριο χαλάρωσης και αυτός με πίεζε ώστε να με περάσει..... οι γραμμές μου πολλές φορές ήταν αρκετά κοντά στη εσωτερική η σε θέση που δε μπορούσε να περάσει από καμιά μεριά και πιστεύω πως κύριο λόγο έπαιξε το σετ απ που είχα γιατί πραγματικά το έκανα ότι ήθελα το μονοθέσιο.... Η μάχη με τον Κωσταντινο συνεχίζεται για πολύ ώρα.... ποιο πίσω έχει φτάσει και ο Χριστόφορος περιμένοντας λάθος από έναν απο τους δύο ώστε να περάσει πράγματι γίνεται και περνά τον παπαδημητριου και είναι είναι πάλι πίσω μου περιμένοντας και πιέζοντας...σε κάποια στιγμή πάλι το χάνει και σειρά του παίρνει πάλι ο παπαδημητριου όπου μένει από πίσω μου μέχρι να μου κάνει μια βουτιά από εσωτερική στη κ1 και εγώ κλείνοντας του τη πόρτα με χτυπάει ελαφρώς στο πίσω λάστιχο και γυρνάει... Από εκεί και πέρα πήρα την ανάσα μου και το έφερα πίσω στα πιτ..... πραγματικά μετά τα χέρια μου δε τα ένιωθα με τίποτα και η ένταση βγήκε μετά τον αγώνα.... Ήταν πολύ ωραίος.
Ο πόνος είναι προσωρινός. Μπορεί να διαρκέσει ένα λεπτό, ή μια ώρα, ή μια μέρα, ή έναν χρόνο, αλλά στο τέλος θα υποχωρήσει και κάτι άλλο θα πάρει τη θέση του. Αν όμως εγκαταλείψεις, αυτό διαρκεί για πάντα

Άβαταρ μέλους
Thanos Kele

Δημοσίευση από Thanos Kele » Τρί Μαρ 27, 2018 7:01 pm

Qualifying:
Ρυθμος που μπορουσε να μας βαλει στο top 3 πιστευω ωστωσο δεν το εκμεταλευτηκα καθως ολοι μου οι γυροι ηταν μη-εγκυροι. Οποτε καταληγουμε να εκκινουμε μπροστα απο τον Χριστοφορο μετα απο ενα λαθος στο στησιμο του Grid.

Race
Απογοητευση η λεξη που μπορει να περιγραψει εναν ακομη αγωνα μου φετος μετα απο απανωτα λαθη με κυριοτερο το λαθος στο Formation Lap που με προκαλεσε σημαντικη ζημια στην μπροστα αριστερη αναρτηση. Το πρωταθλημα δεν τελειωσε και αυτο το αποδεικνυει το αποτελεσμα του Παπαρινοπουλου ο οποιος ειναι για τα καλα διεκδικιτης του τιτλου καθως και η γενικοτερη εικονα του αγωνα στο Jerez

Άβαταρ μέλους
Αριστομένης

Δημοσίευση από Αριστομένης » Δευ Απρ 23, 2018 12:13 am

2ος αγώνας στη jerez. Ο ρυθμός που έδειξα δε ήταν τίποτα μπροστά σε αυτό που μπορούσα ακόμα να δώσω. Δυστυχώς ένα μεγάλο πια θέμα με το γκάζι των πεταλ με κρατάει πολύ πίσω στο ρυθμό μου και σε πολλά άλλα μιας και έχει γίνει απρόβλεπτο. Είχα μπει από τις 5 και το απόγευμα μιας και ήξερα ότι πρέπει κάπως να το αντιμετωπίσω οοσο μπορώ.... και ευτυχώς το κατάφερα σε ένα μεγάλο βαθμό. Ο ρυθμός μου διακυμενόταν στο 31 χαμηλό πολλές φορές και ειμουν αρκετά σταθερός αν υπολογίσεις το πρόβλημα μου... έρχεται ο αγώνας.... κλασικααα warm up,formation lap και μετά δωστουυυυ...... φτάνουμε στη σχάρα εκίνησης και πάλι από την αρχή ένα δύο τρια φώτα και ουτο καθε εξής...... Κάνω μια πολύ γρήγορη εκίνηση και πριν φτάσουμε στα φρένα έχω βρεθεί ανάμεσα σε 2 μονοθέσια. Του Θάνου του Απμλα και του teammate μου Μάνου.... Για μια στιγμή έλεγα ότι εδώ θα τελείωνε όλο αυτό αλλά ευτυχώς δε έγινε..... περνάμε τη πρώτη στροφή κομπλέ και μέχρι την έξοδο της 2ης είχα πέσει μια θέση κάτω γιατί ο πολυαγαπημενος φίλος Μάκης βρήκε το χώρο που του έδωσα και πολύ απλά με πέρασε μιας και εγω πάλευα με τους μπροστά μπας και τους περάσω στη εκινηση.... ναι ναι το ξέρω αρκετά ανόητο αυτό που έκανα γιατί θα μπορούσα να τρακαρω με τον Μάνο η και τον Αμπλα αλλά ήταν δευτερεύον για μένα αυτό..... και λοιπόν ότι γινόταν στο 1ο αγώνα γινόταν και στο 2οοοο. Προσπαθούσα να κρατήσω πίσω θεούς και δαίμονες..... κάποιοι εξολοθρευτικαν μόνοι τους και ένας με εξολοθρεύσε και του δίνω πολλαααααα respect για την προσπέραση που μου έκανε....και μιας και είπα δαίμονες. Είχα πίσω μου για λίγο σχετικά τον teammate μιυ Θάνο ο οποίος προσπαθούσε να με περάσει.... Τις περισσότερες φορές του το έκανα τόσο εύκολο που απλά έκανα στην άκρη και αυτός με περναγε 😋😋 αλλά εκείνη τη μέρα δε θα τον άφηνα.... θα μου πείτε τάχα κυνηγάει ένα πρωτάθλημα και έπρεπε να κάνετε τα team play και να περάσει να δει αν μπορεί να κυνηγήσει βάθρο να κρατηθεί. ΟΧΙ με τίποτα.... 1ον εγώ και όχι μόνο εγώ καθόμουν βδομάδες πριν μιας και οι αγώνες μας έχουν μεγάλα κενά και έκανα γύρους.... όλη την ώρα την ίδια πίστα επί ώρες..... κάποιοι και μέσα σε αυτούς είναι και ο Θάνος δεν έκαναν αυτό το πράγμα και έμπαιναν πολλές φορές τη μέρα του αγώνα και θέλανε και πρωτάθλημα.... Θα ήταν προσβολή για τον εαυτό μου αν τον άφηνα να περάσει... και όπως δε άφησα τους άλλους έτσι δε θα άφηνα και αυτόν....και για να μην τα πολυλογώ γιατί αυτό κάνω.... ΕΓΩ απο τη περίοδο του warm up τους έκανα όλους mute μιας και ο Βασίλης δε είχε κάρτα γραφικών να μπει και είχανε μπει μεσα στο κανάλι και μιλούσαν... καλός η κακός το έκανα και δε τον μετανιώνω που το έκανα..... Στόχος μου ήταν να κρατήσω όποιον υπήρχε πίσω μου ακόμα και αν αυτός ήταν ένας από τους teammate μου...... Ήξερα πως αν τον άφηνα το Θάνο θα τον έφτανε τον Μάνο αλλά το θέμα είναι το μετά και ξέρω ότι ο Θάνος δε έχει υπομονή πολύ σε αυτό και προσπαθεί από παντού οπότε είπα όχι δε θα περάσει ΚΑΝΕΙΣ......και με τα πολλά και τα λίγα μου κάνει μια βουτιά στα βαθιά στη κ1 από την εξωτερική παρακαλώ και εγώ μιας και έχω κλείσει την εσωτερική χτυπάω λίγο το kerb αγαρμπα και στην ουσία δε του αφήνω χώρο να περάσει όπως και του απο πίσω μου που ήταν κάποιος απο την ομάδα της kerbinators...συνεχίζουν οι γύροι φτάνω σε ένα σημείο που είχα κάνει θεωρητικά λάθος έξοδο στη κ1 και επειδή φοβήθηκα να κλείσω γιατί πίσω μου ήταν ο παπαρινοπουλος και είχαμε φτάσει στη ζώνη φρεναρισματος κανω αριστερά στη 2η στροφή και ο παπαρινοπουλος με.... να το πω drift...οχι να το πω rally style μάλλον ποιο πολύ ταιριάζει πάει να γυρίσει το κρατάει και με περνάει.... από εκεί και πέρα τέλος για μένα απλά το έφερα πίσω..... και τερμάτισα παίρνοντας βαθμούς για μένα γιατί ευτυχώς ο Μάνος κρατήθηκε στο πόντιουμ και πήρε την 3η θέση
Εγώ αρκέστηκα στη 5η και ελπίζω στο τελευταίο αγώνα να είμαι όπως ήμουν και εδώ 😊😊😊
Ο πόνος είναι προσωρινός. Μπορεί να διαρκέσει ένα λεπτό, ή μια ώρα, ή μια μέρα, ή έναν χρόνο, αλλά στο τέλος θα υποχωρήσει και κάτι άλλο θα πάρει τη θέση του. Αν όμως εγκαταλείψεις, αυτό διαρκεί για πάντα

Άβαταρ μέλους
Manos

Δημοσίευση από Manos » Δευ Απρ 23, 2018 4:55 pm

2ος αγωνας
.........Βαθρο!

Απάντηση

Επιστροφή στο “MONSTER ENERGY RACING TEAM”